Бронювання священників: релігієзнавець розповів, чому це потрібно

27 грудня 2024 р. 23:15

27 грудня 2024 р. 23:15


27 грудня, Кабінет міністрів України дозволив бронювати від мобілізації священнослужителів, а релігійні організації внесені наразі до списку критично важливих. Бронюванню підлягатимуть усі військовозобов’язані священнослужителі за переліком посад, затвердженим Державною службою з етнополітики та свободи совісті.

Також священнослужителів прирівняли до кінцевих бенефіціарних власників критично важливих підприємств, членів наглядових рад та працівників закордонних дипломатичних установ.

Релігієзнавець та філософ Олександром Саганом висловив свою думку з приводу цього. Про це пише «Телеграф»

За його словами, священнослужителі покликані за своїм призначенням, якраз, закликати всіх до миру, до людинолюбства, і їм протипоказано, тобто заборонено вбивати. Раніше, як каже Саган, були такі скандали, і навіть одного з єпископів відрахували за те, що він просто сфотографувався з кулеметом в руках.

Канони тут в цьому плані суворі, хоча капеланам дозволено мати особисту зброю і застосовувати в випадку прямої загрози життю. Тут є такий нюанс, ділиться релігієзнавець.

«Так, йдеться про те, що, по-перше, цей аспект священник не може вбивати. Другий аспект – це те, що громада без священника, фактично люди залишаються без літургії, без задоволення своїх релігійних потреб. Без священника це неможливо, і замінити їх на сьогодні немає. У нас, що в московському патріархаті, що в ПЦУ, величезна потреба у священниках. Це, якщо стосується не тільки православної церкви, а й Греко-католицької церкви», — розповідає він.

Що стосується священників УПЦ МП, яка теж може підлягати під бронювання, але там є і затримання і деякі вороже налаштовані проти України то Саган відповів так:

«Тут ми стикаємося з такою річчю, як колективної відповідальності. Україна як демократична країна не може засуджувати тих чи інших людей за принципом належності. Це не є партія, яка засуджена як фашистська чи на соціалістичній партії. Комуністичну партію закрили, але персонально комуністів не саджали. Ну церква не є політичною партією. І тут ми зв'язані з цим міжнародним законодавством. Міжнародне законодавство у питанні свободи совісті достатньо жорстке. Щодо Московського патріархату, там є такий нюанс, що ще з 14-го року, фактично там ліквідована капеланська служба. І їх не можуть брати в капелани, оскільки питання підлеглості дотепер не вирішено. І по цей час ми релігієзнавці вважаємо, і це відповідно до канонів православних, вони є повністю залежні від свого релігійного центру. Це з одного боку. З іншого боку, що це дасть, коли ми їх всіх мобілізуємо в армії? Це покращить нашу комунікацію з цією церквою? Ні. Це покращить Збройні Сили України, напевне теж ні, тому що більшість з них буде все одно відмовлятися стріляти», — каже він.

Бронювання священників: релігієзнавець розповів, чому це потрібно

Джерело: vsn.in.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua