вологість:
тиск:
вітер:
Бюджет Луцької громади: основні цифри й показники на 2025 рік
Загальний обсяг бюджету Луцької громади на 2025 рік разом з освітньою субвенцією склав 4 мільярди 36 мільйонів гривень. Основними показниками головного фінансового документа із Суспільним поділилася директорка міського департаменту фінансів, бюджету та аудиту Лілія Єлова.
Наповнення бюджету громади
Обсяг доходів загального фонду складає 3 млрд 151 млн гривень. У порівнянні з 2024 роком, сказала посадовиця, ріст незначний — 2,2%. Податок на доходи фізичних осіб запланували на рівні 1 млрд 980 млн гривень, єдиний податок — 560 млн гривень.
“Це зумовлено тим, що не росте мінімальна заробітна плата. Не росте мінімальна, відповідно не ростуть тарифні розряди, відповідно не росте фонд оплати праці. ПДФО не росте, росте очікуваний ріст від очікуваного виконання 1,7%. Це, скажемо, зовсім мало. Якщо порівняти минулі роки, за кошти ріст ПДФО був порядка 10-11%, а зараз навіть немає 2%”, — сказала Лілія Єлова.
Лілія Єлова зазначила: до великих платежів також належить плата за землю, всі інші податки складають незначну частину надходжень. “Якщо ПДФО складає понад 60%, то всі інші податки — це менш як 40%, які наповнюють бюджет”, — додала керівниця департаменту фінансів.
854 млн грн — бюджет розвитку
У бюджеті розвитку на 2025 рік Луцькрада запланувала 360 млн гривень запозичень для комунального підприємства “Луцькводоканал”, а також для придбання тролейбусів Луцькому підприємству електротранспорту.
“Це роботи, пов’язані, в основному, з Липлянами, де наші очисні споруди, з каналізаційними колекторами. І для придбання тролейбусів. Планується, що виконком проведе тендер. Якщо буде визначений переможець, буде укладений договір. Тоді ми візьмем позику і будемо перераховувати виконавця робіт для того, щоб місто могло утримати нові тролейбуси і покращити якість надання транспортних послуг”, — сказала посадовиця.
Підтримка ЗСУ: заклали 150 млн грн
На наступний рік Луцькрада наразі передбачила 150 млн гривень для підтримки Сил оборони України, у 2024-му ця сума склала майже 500 млн гривень, розповіла Лілія Єлова.
“Я говорила на обговоренні бюджету: ми виділяємо порівняно з іншими містами дуже багато коштів. Разом з тим в нас найбільша реверсна дотація, якщо говорити теж по таких аналогічних містах: Тернопіль, Рівне й інші. 318 мільйонів, яке має бути вилучення з нашого бюджету — це ті кошти, які ми могли направити на підтримку ЗСУ. 318 млн — це 10% від наших доході, це дуже багато”, — сказала посадовиця.
36 мільйонів гривень — на ветеранський хаб
На ремонт комунальної установи “ХАБ ВЕТЕРАН” у місті Луцьку на наступний рік передбачили 30 мільйонів гривень. Йдеться про ремонтні роботи колишнього приміщення дитсадка, де створять простір для учасників бойових дій, людей з інвалідністю внаслідок війни, військовослужбовців, людей, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів їх сімей, а також членів сімей загиблих, померлих чи зниклих безвісти бійців з Луцької громади.
Зі слів Лілії Єлової, на утримання ветеранського хабу передбачили майже 6 млн гривень, однак ця сума у разі потреби може коригуватися.
Освіта: яке забезпечення
Обсяг видатків на заклади дошкільної, загальної та позашкільної освіти становить 1,5 млрд гривень разом з освітньою субвенцією, зазначила директорка міського департаменту фінансів. Освітня субвенція на 2025 рік склала 427 млн гривень: цих коштів вистачить лише на 8 місяців, тобто на січень-серпень.
“ Особливістю є те, що зараз освітня субвенція надана до початку нового навчального року. Це пов’язано з тим, що Міністерство освіти планує змінити формулу розподілу освітньої субвенції. За розрахунками департаменту освіти нам з міського бюджету потрібно буде додати частину коштів для виплати матеріальної допомоги педагогічним працівникам”, — розповіла посадовиця.
Додаткова потреба до освітньої субвенції становить 30 млн гривень, натомість у бюджеті передбачили 10 млн гривень до освітньої субвенції для виплати зарплати педагогічним працівникам.
“За рахунок освітньої субвенції платиться заробітна плата лише педагогічному персоналу в закладах загальної середньої освіти в школах і в профтехосвіті тим викладачам, які викладають загальноосвітні предмети”, — говорить посадовиця.
Фінансування медицини з бюджету Луцька — 94 мільйони
На медицину з бюджету громади спрямують 94 млн гривень: ці кошти передбачені на енергоносії та придбання медичного обладнання, сказала Лілія Єлова.
“Медицина на сьогодні фінансується з Національної служби здоров’я України (НЗСУ). Вірніше вона не фінансується, вона отримує плату за надані послуги з Національною службою”, — додала посадовиця.
Серед основних видатків сфери охорони здоров’я:
- соцгарантії для ветеранів війни та членів їх сімей, пільгових категорій — 24,4 млн грн;
- утримання комунальних підприємств охорони здоров’я обсяг видатків становить 22,8 млн грн, з них: оплата енергоносіїв та комунальних послуг медзакладів — 14,2 млн грн;
- утримання військово-лікарської комісії та проведення медичних оглядів — 6,5 млн грн;
- утримання приписної комісії та забезпечення обстеження юнаків під час приписки до Луцького об’єднаного міського ТЦК та СП — 2,2 млн грн;
- вакцина для профілактики раку шийки матки — 1 млн грн;
- співфінансування за грантовою програмою на придбання обладнання для медоб’єднання Луцької тергромади — 9 млн грн;
- співфінансування за грантовою програмою на придбання обладнання для Центру реабілітації учасників бойових дій — 12,6 млн грн;
- придбання рентгенапарата з флюорографом для дитячої поліклініки — 3,4 млн грн;
- капітальний ремонт операційного блоку медоб’єднання Луцької тергромади — 17,0 млн грн;
- капітальний ремонт покрівлі консультаційно-діагностичного центру поліклініки — 2,0 млн грн.
Утримання доріг та прибудинкових територій
У рамках “Програми розвитку дорожнього господарства” на поточний ремонт та утримання доріг, в тому числі взимку, у бюджеті-2025 заклали 88 млн гривень, на поточний ремонт прибудинкових територій запланували 45 млн гривень.
“ Капітальні ремонти ми плануємо лише на завершення, якщо буде потреба в департаменту житлово-комунального господарства завершити якісь роботи. Зимове утримання доріг сюди входить, тобто посипання сумішами, коли йде ожеледиця, а поточний ремонт складає десь порядка 60 млн грн. Сума це є невелика, тому що протяжність в місті, і до нас приєдналося дуже багато сіл”, — сказала посадовиця.
Озеленення міста
У “Програмі з благоустрою” передбачили понад 30 млн гривень на озеленення міста і сіл громади. Зі слів посадовиці, найбільша складність полягає в рості цін на товари, послуги й енергоносії.
“ Можна багато дискутувати з приводу, чи потрібно в місті косити траву, чи не потрібно. Кожен реагує по-різному. По-перше, як її три місяці не покосиш, то потім жоден тример її не візьме, щоб її викосити цю траву. Її звичайно треба косити. Багато дерев, які омелою, сухостійні дерева їх треба зрізати. Це теж кошти”, — додала Лілія Єлова.
Як розповів директор департаменту економічної політики Луцькради Борис Смаль, бюджет громади на 2025 рік є збалансованим. Складність полягатиме у тому, що частина надходжень, які місто мало раніше, у 2025 році до бюджету не потраплять.
“Виходячи з тих прогнозів, які є на кінець цього року, ми зробили бюджет, який сприятиме тому, що громада буде успішно жити в наступному році. Я маю на увазі і соціальну захищеність, і розвиток інфраструктури, стабільну роботу комунальних підприємств і розвиток підприємництва і бізнесу”, — зазначив посадовець
Щодо комунальних підприємств у громаді, зазначив Борис Смаль, то багато з них є самоокупними шляхом надання послуг. Решті підприємствам, де на законодавчому рівні діє мораторій на регулювання економічно обґрунтованого тарифу, Луцька міська рада допомагатиме фінансово. Йдеться про комунальні підприємства, які надають послуги теплопостачання, водопостачання тощо.
Джерело: volyninfa.com.uaНовини рубріки
Гороскоп на 4 січня 2025 року: вихід із зони комфорту у Риб та критика в Овнів
04 січня 2025 р. 00:49
Нардепка звинуватила «Укрпошту» у примусових благодійних внесках: що кажуть у компанії
03 січня 2025 р. 23:56
На Волині трапилася пожежа на території природного парку
03 січня 2025 р. 23:43