Як змусити кактус квітнути: секрети правильного догляду

02 січня 2025 р. 19:59

02 січня 2025 р. 19:59


Успішний догляд за кактусами призведе до їх цвітіння , навіть попри те, що ці рослини вимагають особливих умов утримання та уваги.

Про це пише Ukr.Media.

Колючі рослини — гості степів і пустель, тому потребують сонячного світла. Горщик з кактусом не варто прибирати на полицю або встановлювати в коридорі: він не загине, але й цвісти не буде. Зате на підвіконні під прямими променями сонця кактус може випустити бутон.

Слідкуйте за тим, щоб рослині не було надто спекотно: ідеальна температура — до 20 градусів.

Головний ворог колючих рослин — надмірний полив: так можна вбити витривалу квітку всього за пару тижнів. Важливо, щоб горщик мав хороший дренаж: звичайний компост не підійде, адже він надто активно затримує воду.

Частіше поливайте кактус навесні та влітку, а взимку можна обмежити рослині доступ до води. Зрозуміти, що квітку пора полити просто, торкніться ґрунту — він має повністю просохнути.

У природі кактуси живуть за суворим циклом: нові пагони та квіти вони випускають влітку, а на зиму впадають у сплячку. В домашніх умовах симулювати цей цикл нескладно: взимку припиніть поливати кактус і винесіть його в прохолодне місце, а влітку знову поставте на підвіконня і зволожте ґрунт.

Більшість видів рослини вперше викидають бутон на 3-4 рік життя, а потім цвітуть кожної весни. Винятками вважаються сорти цереус та опунція. Для решти видів кактуса правильна сезонність, полив, відсутність паразитів на коренях рослини — запорука регулярного цвітіння.

Є ще один лайфхак для того, щоб рослина викидала бутони. Посадіть кактус у тісний горщик: надлишок поживних речовин кактус почне спрямовувати у формування нових відростків і квітів.

Як змусити кактус квітнути: секрети правильного догляду

Джерело: vsn.in.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua