10 звичок, які псують ваш одяг

03 січня 2025 р. 10:38

03 січня 2025 р. 10:38


У багатьох людей є шкідлива звичка – закидати в пральну машину абсолютно всі речі, які лежать у кошику для білизни. Здавалося б, це економить вам багато часу. Адже вам довелося б розкладати речі за кольором і матеріалом. Однак, якщо цього не зробити, це може призвести до серйозного зносу та пошкодження ваших речей.

Якщо ви хочете, щоб ваші улюблені светри та футболки служили довше, настав час відмовитися від шкідливих звичок і почати ставитися до прання як до науки, пише Southern Living . Видання назвало 10 головних шкідливих звичок, які можуть зіпсувати ваш одяг, і що потрібно робити замість них.

Ігнорування бирок з догляду за одягом

На кожному предметі одягу є бирки з догляду за одягом. На цих ярликах вказані всі необхідні відомості про те, як прати і сушити річ.

Якщо на бирці зазначено, що річ потрібно повісити сушитися, поставтеся до цього серйозно. Ігнорування цих вказівок може призвести до усадки, деформації або псування речі.

Пропуск сортування тканини

Більшість із нас, імовірно, винні в тому, що іноді кидають сорочки разом із джинсами та рушниками. Але цього слід уникати, якщо ви хочете, щоб ваш одяг служив довго.

“Прання білих, темних і делікатних речей разом може здатися швидким і безпроблемним рішенням, яке дає змогу швидше закінчити прання, але насправді це великий мінус і може призвести до перенесення фарби, утворення пілінгів і усадки”, – зазначає менеджерка з операцій у компанії Two Maids Кеті Кохун. Вона рекомендує завжди сортувати тканини і кольори, щоб уникнути ризику пошкодити тканину речі.

Забувати про попередню обробку плям

10 звичок, які псують ваш одяг

В “ідеальному світі” пляма має бути оброблена одразу ж, щойно ви її помітили. Річ у тім, що якщо ви раптом покладете річ у пральну машину з плямою, яку навіть не намагалися обробити, ви ризикуєте, що пляма стане постійною. Тепла або гаряча вода чи прогін через сушарку закріпить пляму, і тоді позбутися її буде вже неможливо.

Застібання ґудзиків на сорочках перед пранням

Деякі люди досі могли думати, що правильним буде застебнути сорочку чи будь-яку іншу річ на всі ґудзики перед пранням, а потім просто розправити її. Однак це навпаки може пошкодити річ, якщо хоч один із ґудзиків зачепиться під час прання.

Використання надто великої кількості прального порошку чи гелю

10 звичок, які псують ваш одяг

Більше – не завжди краще, особливо коли йдеться про прання.

“Використання надмірної кількості мийного засобу – головна помилка багатьох людей під час прання. Вони не розуміють, що якщо мийного засобу забагато, то він не виполіскується з одягу належним чином, що може залишити осад, зробити його [одяг] жорстким і призвести до потьмяніння кольору”, – зазначає експерт.

Це також може з часом призвести до утворення накипу в пральній машині, який зрештою перейде на одяг.

Перевантаження пральної машини

Усі ми хочемо якнайшвидше закінчити прання, але спроба квапити процес може призвести до псування одягу. Занадто велика кількість одягу в одному завантаженні перешкоджає нормальному перемішуванню, а отже, бруд і мийний засіб не можуть бути рівномірно розподілені або виполоскані.

Натомість експерт рекомендує ретельно дотримуватися рекомендацій щодо місткості пральної машини і прати білизну невеликими порціями, особливо якщо йдеться про делікатні або громіздкі речі.

Використання гарячої води для всіх речей

Існує давня мудрість, нібито гаряча вода робить усі речі максимально чистими, але це не зовсім так. Гаряча вода може пошкодити одяг із делікатним плетінням, чи то шовк, бавовна, чи то синтетика.

Залишати мокрий одяг у пральній машині

10 звичок, які псують ваш одяг

Хто не закидав речі в пральну машину і не забував про них через день чи два (або тиждень)? Таке трапляється, але це ніколи не повинно входити у звичку. Якщо залишити мокрий одяг у пральній машині надовго, це може призвести до появи плісняви та грибка, які назавжди заплямують ваш одяг і призведуть до жахливого запаху.

Сушити все в сушарці

Деякі речі не повинні потрапляти в сушарку, зокрема бавовняні речі, які не пройшли попереднього сушіння. Тепло може пошкодити й послабити тканину, внаслідок чого одяг матиме швидший вигляд зношеного.

Щоб підстрахуватися, речі, які ви вважаєте делікатними або не хочете, щоб вони виглядали втомленими з часом, краще повісити сушитися.

Прати одяг після кожного носіння

Чи то джинси, чи то кашеміровий светр, зазвичай можна обійтися кількома носіннями, перш ніж прийде час запустити їх у пральну машину. І що довше ви перете річ, то менше вона зношується.

10 звичок, які псують ваш одяг

Джерело: slovopravdy.com.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua