З 1 січня 2025 року

10 січня 2025 р. 17:59

10 січня 2025 р. 17:59


У Законі «Про дошкільну освіту» , який є однією з умов євроінтеграції України, закладено ряд змін для вихователів. Зокрема, передбачена щорічна відпустка — 56 календарних днів для всіх педагогічних працівників; зменшення навантаження для вихователів, інструкторів з фізкультури, практичних психологів, соціальних педагогів, асистентів вихователів, вихователів-методистів. Засновникам таких закладів надано право встановлювати вищі посадові оклади, доплати, надбавки.

Батьки матимуть право на територіальну доступність дошкільних закладів, яку забезпечуватимуть органи виконавчої влади та місцевого самоврядування, на педагогічну підтримку, зможуть формувати індивідуальну освітню траєкторію для дитини, вибирати форми здобуття дошкільної освіти.

Для закладів дошкільної освіти передбачені: розширені форми здобуття освіти: очна, мережева, дистанційна; нові типи: мобільний, сімейний, мінісадок, центр педагогічного партнерства; унормоване використання освітніх та парціальних програм; чіткий порядок зарахування дітей за територіальним принципом.

Засновники закладів та органи влади зобов’язані забезпечити педагогів ігровими, дидактичними, матеріально-технічними ресурсами; нести відповідальність за територіальну доступність освіти; встановлювати доплати за перевищення норми дітей у групі; передбачити особливі умови ліквідації садків у сільській місцевості та спеціальних дитсадків.

З 1 січня 2025 року

Вагу посилки таки доведеться вказувати. Як пояснив директор «Укрпошти», це використовуватимуть в операційних процесах доставлення: «щоб нічого не вкрали» і щоб умовні «гирі не впали на новорічні іграшки».

Ці зміни пов’язані з тим, що «Укрпошта» закінчує перехід на 100% сортування посилок роботизованими лініями, тож і доставка, і якість доставлення будуть значно кращими.

З 1 січня 2025 року

Споживачі з багатозонними лічильниками електроенергії мають можливість зменшити витрати. Наприклад:

  • Користувачі двозонного тарифу сплачуватимуть лише 2,16 гривні за кіловат-годину за електроенергію, спожиту в період із 23:00 до 7:00.
  • Для домогосподарств із тризонними лічильниками витрати розподіляються наступним чином:
    • Нічний час (23:00 – 7:00) — 1,728 гривні за кіловат-годину;
    • Напівпікові години (7:00 – 8:00, 11:00 – 20:00, 22:00 – 23:00) — 4,34 гривні за кіловат-годину;
    • Години пік (8:00 – 11:00, 20:00 – 22:00) — 6,48 гривні за кіловат-годину.

  • Нічний час (23:00 – 7:00) — 1,728 гривні за кіловат-годину;
  • Напівпікові години (7:00 – 8:00, 11:00 – 20:00, 22:00 – 23:00) — 4,34 гривні за кіловат-годину;
  • Години пік (8:00 – 11:00, 20:00 – 22:00) — 6,48 гривні за кіловат-годину.

З 1 січня 2025 року

  • Навчання на денній або дуальній формі.
  • Здобуття першої вищої освіти .

При цьому вік та форма навчання значення не мають, головне — щоб це була послідовна перша вища освіта . Також від призову звільняються:

  • Аспіранти ,
  • Докторанти ,
  • Асистенти-стажери .

Важливо:
Відстрочка студентам не надається автоматично. Її потрібно оформити в Територіальному центрі комплектування (ТЦК). Якщо цього не зробити, захист від мобілізації вважається недійсним, і чоловіка можуть призвати.

Оформлена відстрочка буде відображатися в системі «Резерв+» .

Коли студентів можуть мобілізувати?
Чоловіків, які навчаються у вишах, можуть призвати за умов:

  • Якщо вони здобувають другу (або більше) вищу освіту ;
  • Навчаються на вечірній або заочній формі;
  • Відмовилися проходити загальновійськову підготовку.

З 1 січня 2025 року

На власників землі очікує низка змін і нововведень. Деякі з них почали діяти вже у грудні 2024 року, а інші набрали чинності з нового року. У 2025 році також будуть діяти нові норми оподаткування землі. Зокрема, встановлено мінімальну суму податкових платежів з одного гектара: для ріллі — 1400 гривень за гектар, для земель з іншими видами цільового призначення — 700 гривень за гектар.

Набув чинності новий закон про автоцивілку, яким збільшено страхові суми відповідальності власників авто і розширено застосування європротоколу. Він має перетворити «автоцивілку» на ефективний інструмент для захисту від ризиків ДТП та наблизити країну до європейських стандартів.

Тепер страховики отримують більше свободи у визначенні вартості поліса, яка залежатиме від персональної історії водія. Через це підвищення ціни автоцивілки передусім торкнеться тих клієнтів, які вже мали негативну історію ДТП або належать до групи водіїв з вищою ймовірністю бути учасниками ДТП. Масштаби підвищення становитимуть близько 25-30%.

Новий закон не припиняє дію чинних полісів, а стосується лише нових. Для пільгових категорій зберігається можливість оформлення поліса за 50% його вартості. Через рік після введення закону всі договори автоцивілки укладатимуться лише в електронній формі з внесенням даних до централізованої бази Моторного (транспортного) страхового бюро України.

З 1 січня 2025 року

З березня 2022 року сплата ЄСВ була добровільною, але з 2025 року сплата стане обов’язковою для всіх підприємців на спрощеній системі. Підприємцям доведеться щомісяця перераховувати 1760 гривень, навіть якщо вони нічого не заробили. Добровільно сплачувати ЄСВ у 2025 році зможуть лише три категорії: пенсіонери, люди з інвалідністю та ФОПи, які мають основне місце роботи, де ЄСВ за них платить роботодавець.

З 1 січня 2025 року

Оплачуються послуги в таких випадках:

  • звернення без направлення лікаря (за винятком випадків, коли направлення не потрібне);
  • надання медичних послуг за договорами з юридичними особами;
  • обслуговування в закладах безпеки і оборони та Держуправління справами, якщо пацієнт не належить до їхнього прикріпленого контингенту;
  • послуги, що не покриваються програмою державних гарантій.

Також оплачуються:

  • медичні послуги вдома на бажання пацієнта (за винятком ситуацій, які зумовлені станом здоров’я);
  • вибір лікаря для планової спеціалізованої допомоги;
  • перебування в палаті з підвищеним комфортом за запитом пацієнта.

Заклади охорони здоров’я зобов’язані оприлюднити перелік платних послуг із зазначенням їхньої вартості, а також повний перелік безоплатних послуг у межах програми державних гарантій.

З 1 січня 2025 року

Джерело: slovopravdy.com.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua