вологість:
тиск:
вітер:
Волинська делегація відстоює права пенсіонерів-чорнобильців у парламенті
Голова обласної ради Григорій Недопад та очільник бюджетної комісії Орест Маховський взяли участь у нараді під керівництвом першого віцеспікера Верховної ради України Олександра Корнієнка щодо соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Про це повідомляють на сторінці Волиньради у “Фейсбук”.
До дискусії також долучилися урядовці, представники правоохоронних органів, голови парламентських комітетів та народні депутати. Зокрема й ініціатори розгляду цього питання на найвищому рівні – парламентарі від областей, які зазнали радіоактивного забруднення. Так, народна депутатка Ірина Констанкевич зазначила, що скорочення, а подекуди і скасування доплат пенсіонерам-чорнобильцям, викликали значне суспільне невдоволення.
«На Волині – це північні райони, які межують з Білоруссю, люди й без того живуть у постійній напрузі. По-друге, це сільські території з низьким рівнем доходів. По-третє, кричуще не справедливо, що в результаті не зовсім чесних дій – зміни місця реєстрації – чимало спритників через суд домоглися доплат, а ті, хто дійсно мають на них право, залишилися без нічого. Окрім того, зміни внесено без попереднього обговорення як з парламентарями, так і з громадськими організаціями чорнобильців. Їх розробник – Мінсоцполітики повністю провалило комунікацію», – переконана народна депутатка.
Проблема полягає не лише у зменшенні доплат. Закон про Державний бюджет на 2025 рік передбачає нові критерії для їх виплати непрацюючим пенсіонерам, які постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи. Зокрема, право на продовження отримання доплати в розмірі 2 361 грн має попередньо перевірити Пенсійний фонд. Одна з умов – підтвердження періоду проживання у Чорнобильській зоні станом на 26 квітня 1986 року чи з 26 квітня 1986 року до 1 січня 1993 року та постійного проживання після 1 січня 1993 року. А це – відомості з Єдиного державного демографічного реєстру.
«На Волині з 36 тисяч пенсіонерів-чорнобильців право на додатковий соціальний захист через суди домоглися 28 тисяч. Хоча на сьогодні за результатами опрацювання інформації з Єдиного державного демографічного реєстру Пенсійним фондом підтверджено право на таку доплату менш як 11 тисячам пенсіонерів, звірка ще триває. Люди, для яких пенсія – єдине джерело доходу, за підтвердженням самі приходять до ЦНАПів, але у Реєстрі себе не знаходять, бо дані відсутні! На мою думку, пенсіонери-чорнобильці стали заручниками недопрацювань Уряду», – зазначив голова Волиньради Григорій Недопад .
Перший заступник спікера Верховної Ради Олександр Корнієнко подякував і парламентарям, і представникам органів місцевого самоврядування за ініційований розгляд проблеми. Однак чесно зізнався, що швидко її залагодити не вдасться. Тож подібні до цієї зустрічі будуть ще. А поки зобов’язав Уряд віднайти усі можливі інструменти для залагодження соціально чутливого питання. Зокрема, Міндовкілля спільно з Агенцією зони відчуження мають актуалізувати скринінг територій, які зазнали забруднень внаслідок аварії на ЧАЕС, а Мінсоцполітики – вести широку роз’яснювальну роботу щодо алгоритму дій для відновлення права на доплати.
Джерело: volynonline.com
Новини рубріки
У МОЗ оновлять календар щеплень
16 січня 2025 р. 12:36
У Луцьку судили заступницю директора автошколи, яка виписувала водіям медичні довідки
16 січня 2025 р. 12:15