Безпека, інфраструктура та соціальна підтримка 2025: зустріч з Іваном Рудницьким

16 січня 2025 р. 21:45

16 січня 2025 р. 21:45


У четвер, 16 січня, начальник Волинської обласної військової адміністрації Іван Рудницький зустрівся з волинськими журналістами .

Говорили про першочергові виклики на 2025 рік, обороноздатність та безпеку краю, перші доручення, які дав очільникам громади за результатом візитів, дороги, укриття і системи оповіщення.

Розпочав Іван Рудницький із облаштування фортифікаційних споруд на кордоні.

«Через призму будівництва і завершення будівництва оборонних споруд  на території Волинської області. Хочу поінформувати, що ця робота практично завершена.

Зараз фактично 98% всіх робіт виконано.  Це, що стосується виключно оборонних споруд. Щодо лінії оборони. Там є ще певні технічні допрацювання по одному з об'єктів. Але і підрядна організація, і відповідний структурний підряд Волинської ОАВ мені доповідає, що до кінця місця це питання буде закрито.

Але це практично не впливає на ефективність оборони нашого регіону», - сказав посадовець.

Також Іван Рудницький зупинився на найбільш проблемних питаннях регіону, з якими його ознайомили під час візитів у громади.

«Основне проблемне питання - місцеві дороги та пасажирське сполучення до окремих сіл, де воно або є з дуже, скажімо так, з поганим графіком, і люди не можуть нормально використовувати пасажирські перевезення для того, щоб відвідувати інші громади, близьких та рідних», - значив голова Волинської ОВА.

На його переконання ця проблема комплексна, адже перевізники не хочуть їздити у громади, де є погані дороги, тому що доводиться часто ремонтувати транспорт.

«По моєму дорученню проводив нараду перший заступник голови ОВА, де запросив всіх перевізників. Вони зараз домовилися, що будуть створювати відповідну асоціацію, щоб вже більш предметно комунікувати і як структурним підрозділом Волинської ОВА, так і безпосередньо з керівництвом для того, щоб ці питання, які хвилюють людей, вирішувати.

Паралельно голови громад, я з ними в комунікації щотижнево, підключені, ми спілкуємося, крім того, я їх відвідував безпосередньо, то вони передали всю інформацію по тих дорогах, які б необхідно було відремонтувати, для того, щоб ми ці проблемні питання, які я озвучив, вирішили. Але хочу вас проінформувати, що на 2025 рік основні питання, які є пріоритетними для мене як керівника ОВА і для роботи Волинської ОВА, це є оборона і безпека регіону», - підкреслив Іван Рудницький.

Як акцентував губернатор, першочергово будуть фінансуватися всі заходи, пов'язані з обороною, з безпекою, з підтримкою військових.

Також голова Волинської ОВА запевнив, що одним із пріоритетних напрямків його роботи - це соціальна підтримка ветеранів, членів сімей військових, внутрішньопереміщених осіб.

«Найголовніше, що я б хотів, і я це роблю, щоб покращити взаємодію між органами державної влади на місцях, громадами і людьми. Щоб люди були обізнані, проінформовані про ті всі державні програми, які діють на території України по підтримці, в першу чергу, соціальних верств населення. Це ветерани, це члени сімей військових, це ВПО», - сказав посадовець .

Як запевнив Рудницький, на місцях активно проводиться робота, кожна громада передбачає в себе фахівця ветеранської політики. Зарплату їм будуть платити з державного бюджету.

Громаді лише слід прийняти, що вони цю посаду вводять в штат і мають бути відповідні функціонали. Після цього зробити конкурс, щоб вибрати достойного кандидата.

«Громади пропонують приміщення, які можна буде використати як центри життєстійкості. Там, де будуть знаходитися відповідні фахівці, це вже буде залежати від тої чи іншої громади, скільки їм відповідних фахівців потрібно для підтримання різного роду соціальних політик.

Держава з свого боку за кошти державного бюджету буде проводити ремонт цих приміщень,  а також виплачувати заробітну плату для працівників. Громади матимуть лише одне навантаження – це фінансування комунальних послуг.  Але якщо ми це все зробимо, і ми такі поставили собі амбітні плани, щоб це зробити в короткій перспективі, багато тих питань, які зараз задають люди, вони вже мені не будуть задавати, тому що будуть відповідні фахівці, які будуть ці питання вести і їх вирішувати», - пояснив Рудницький.

Також голова Волинської ОВА торкнувся питання укриттів на території області. На його переконання, питання з укриттями на Волині мало бути вирішено давно, адже завершується третій рік війни.

«Коли я приступив до виконання своїх обов'язків на посаді начальника Волинської ОВА, ті коментарі, які пишуть люди на моїй офіційній сторінці, я їх точно не видаляю, я їх читаю самостійно, і там було дійсно певне невдоволення з боку окремих жителів громад, що в деяких закладах укриття або є в неналежному рівні, або воно зачинене, або є якісь ще інші негативні явища, пов'язані з їхнім функціонуванням.

І я півтора місяця тому доручив відповідному структурному підрозділу, залучили ми до цього ДСНС, і перевірили всі укриття в області, які на сьогоднішній день є в переліку. Також доручив відділу цифровізації, потім ці всі укриття, які вже достовірно перевірені,  що це є укриття, воно є не зачинене, воно може бути придатним для тимчасового сховища для людей, щоб вони це ввели в «Дію»», - розповів посадовець.

Також Рудницький дав вказівку, щоб ті укриття, де вже проведено аудит, були відкриті, щоб там була витяжка, була вода.

«Є інші укриття, це навчальні заклади. Зрозуміло, може бути загроза декілька годин, і це може бути період, коли діти навчаються в школах. Зрозуміло, там же є інший ступінь укриттів. Діти мають там розміститися, або вчитель має урок продовжити, або, їх якось задіяти», - констатував голова ОВА.

Розповів Іван Рудницький і про масштабну розбудову пункту пропуску «Ягодин».

«Є наші міжнародні організації, наші партнери, які готові інвестувати в Україну, і якщо ми говоримо про цьому проекту, то потрібно достатньо велику суму коштів для того, щоб розбудувати міжнародний автомобільний пункт пропуску «Ягодин», для того, щоб там не було заторів, і щоб було набагато швидше організувати логістику і збільшити вантажоперевезення між Україною та іншими країнами.

Зрозуміло, це таке питання, воно в комплексі, бо туди задіюється ряд інших структур, які мені не підпорядковують, але є взаємодія, ефективна взаємодія, від яких залежать часові проміжки», - сказав він.

Як підкреслив Рудницький, з свого боку він виконав усі зобов’язання, підготував необхідні документи.

«Я це вже все виконав. Тобто, першу частину я зробив до 15 грудня, якщо я не помиляюсь, і на початку місяця я вже підписав інші документи, які пішли на засідання Кабміну, для того, щоб приймалося рішення. Тому що там є питання, пов'язані з частковою передачею земель,  які відносяться до Лісового фонду на громаду», - поділився посадовець.

За його словами, слід було створити комісію, яка оцінить суму відшкодування, адже треба буде частково вирізати лісосмугу, викорчовувати різні насадження, для того, щоб підготувати територію для розбудови.

«Максимально все зроблено, цей проект дійсно є важливим для нашого регіону, і Волинська ОВА виконала все, про що попросили міжнародні організації, в тому числі інші відомства нашої країни», - зазначив голова ОВА.

Також Іван Рудницький відповів на питання, про ситуацію із кадрами. За його словами, у Волинській обласній військовій адміністрації є проблеми з кадрами – 5 управлінь без керівників.

«Не було ще управління з питань ветеранської політики, яке ми створили. І кого мені було змінювати, якщо чотири серйозні управління – без керівників? Я спілкуюся з усіма. Я кажу: подавайте заявки, хто хоче на посади в управління ветеранської політики чи інші. Проходить місяць – нікого. Мені що робити? Ще звільнити людей з інших управлінь, деморалізувати всю роботу ОВА?» – зауважив Іван Рудницький.

За його словами, нині є достойні кандидати на окремі посади, однак через атаку на державні реєстри їхнє призначення відтермінувалося у часі.

«Усі чули, що була ворожа атака на відповідні сервери, і деякі реєстри ще не працюють. Усе затягнулося на місяць-два через обставини, які не залежать від мене. Такі реалії. Тому що це державна служба і є відповідний підхід до призначення на посаду в державній службі. Кадрова ротація триватиме увесь період мого перебування на посаді голови Волинської ОВА. Це нормальний процес: хтось ефективно справляється зі своїми обов’язками і заслуговує на підвищення, а хтось не справляється і йде працювати або в іншу організацію, або на іншу посаду», – сказав голова ОВА.

Також, як акцентував посадовець, він не береться оцінювати роботу попередньої команди, адже спирається на власний досвід.

«Я не можу оцінювати людей за тими результатами, які були ще до мого керівництва. Якщо є питання з правоохоронних органів до когось персонально, якщо є обґрунтовані підозри, то мають бути або відповідний лист на мене, щоб я відсторонив цю людину, або в суд, щоб суд своїм рішенням його відсторонив. Наприклад, створене управління з питань ветеранської політики. Згідно з положенням, я не можу туди нікого назначити, поки не буде керівника управління, тому що по закону керівник управління має всіх призначити», - зазначив він.

Не обійшли журналісти стороною і питання так званої «бусифікації» - примусової мобілізації на Волині.  За словами голови ОВА, в області здебільшого примусово мобілізують тих, які приїхали з інших регіонів або тих, хто перебуває в розшуку у зв’язку з ухиленням від мобілізації.

«Є мобільні блокпости, на яких виявляють людей і доставляють до ТЦК. Згідно із загальним аналізом, понад половина – це люди навіть не з Волинської області. Вони їдуть на розваги, перебувають у казино, ресторанах у комендантську годину. У них система дозвілля працює по-іншому. Вони мають можливість організовувати різноманітні заходи розважального характеру, назвемо це так.

Думаю, близько 80% з тих, хто таким чином доправлений до ТЦК, – це люди, які в розшуку, яким давали можливість протягом місяця-кількох прийти в ТЦК, оновити свої дані та стати в чергу для того, щоб йти на захист нашої держави.

Дійсно, відбуваються різні ситуації, але переважно це індивідуальні випадки. Наприклад, є люди, яких не встигли забронювати, а це важливі фахівці на підприємстві. Чи це люди, які працюють над забезпеченням життєдіяльності громади. Це все індивідуально, і там завжди йде розуміння, тому що ніхто не хоче, щоб громада чи підприємство перестали працювати та ефективно забезпечувати якісь комунальні послуги, бо людина-дві пішли воювати.

Якщо в людини є бажання і вона йде сама, то, відповідно, захищає нашу державу. Це її внутрішнє покликання», – сказав Іван Рудницький.

Однак, як підкреслив губернатор, мобілізація Україні дуже потрібна і вона на часі.

«Ви думаєте, що працівникам правоохоронних органів чи ТЦК приємно і вдень, і вночі мобілізовувати людей, тому що вони з різних обставин не з'являються в ТЦК і перебувають у розшуку? А скільки виявляють СЗЧ, тих, хто покинув військові частини… Дехто з них в емоційному стані і може біди наробити. Їх теж на таких блокпостах виявляють. А як по-іншому забезпечити безпеку в області?

У нас же були певні емоційні зриви з боку окремих людей, навіть у Луцьку, коли підрізали його автомобіль і він біди наробив пересічним людям. У нас зараз триває війна. Так, відбуваються певні речі, яких, можливо, ніколи не було би в мирний час. Мобілізація – це завдання Ставки Верховного Головнокомандувача. І всі мусять це виконувати», – підсумував Іван Рудницький.

Торкнувся він і теми тих військовозобов’язаних чоловіків, які за посередництвом благодійних організацій тікають за кордон через систему «Шлях».

Також він прокоментував те, що посадовці Волинської ОВА часів попереднього голови були причетні до схем переправлення чоловіків через кордон у час війни.

«Що стосується посадових осіб, які вчиняли певні дії, пов’язані з ознаками протиправної діяльності, то є відповідні правоохоронні органи, органи досудового розслідування, триває слідство.

Я як чиновник не можу призначати службове розслідування в рамках тих чи тих кримінальних проваджень без відповідного доручення правоохоронних органів. Вони ведуть слідство. І якщо буде потреба в проведенні додаткових заходів, буде адресовано мені лист чи доручення, то, зрозуміло, я проведу відповідне службове розслідування», – сказав Іван Рудницький.

Як запевнив голова Волинської ОВА, він за два місяці, відколи на посаді, провів аналіз даних, пов'язаних з системою «Шлях».

«Є благодійні організації, які взаємодіяли з Волинською ОВА, але чомусь так сталося, що не всі люди, які виїжджали, повернулися. Я сказав: два тижні на те, щоб повернули всіх людей в Україну, і після цього ми будемо далі взаємодіяти.

З тими, хто не повернув, ми припинили співпрацю. Лишилися тільки ті благодійні організації, в яких усі люди, які виїхали, повернулися, і я з ними дуже гарно взаємодію. Вони їздять за кордон, підтримують наші Сили оборони, справді везуть автомобілі, дрони та інше, тобто те, що зараз потрібне нашим захисникам», - зазначив він.

Як запевнив Іван Рудницький, він створив комісію, куди входять працівники СБУ, поліції, прикордонники, представники ТЦК і Волинської ОВА.

«Будь-яке зауваження з будь-якого відомства щодо тієї чи тієї особи – вона не потрапляє в наказ і систему «Шлях». Усе прозоро. Є організації, з яких мене запитують: «Чому так?» Тому що я не буду платформою для того, щоб чоловіки виїжджали за кордон і не поверталися. От і все. Якщо є волонтер, він патріотично налаштований, їздить і повертається, то немає жодних питань. Щотижня збирається комісія, розглядають відповідні заявки, люди виїжджають і привозять... Я нагороджую їх, вітаю зі святами, в тому числі з Днем волонтера. Вони направду підтримують наші Сили оборони.

Щомісяця триває звірка. Якщо буде ще якась організація, представники якої не повернуться, то з нею теж буде припинено відносини. Має бути так: я – їхній союзник, а вони – мої союзники та партнери. Тому, будь ласка, контролюйте тих людей, за яких ви клопочетеся, щоб вони виїжджали через систему «Шлях». Ви ж мотивуєте, чому їм потрібно їхати, то тепер контролюйте, щоб вони поверталися. Якщо вони вас підведуть, то ви не матимете довіри й не зможете співпрацювати з Волинською ОВА», – підсумував Іван Рудницький.

Насамкінець голова Волинської ОВА пообіцяв, що зустрічі з волинськими журналістами стануть частішими.

Безпека, інфраструктура та соціальна підтримка 2025: зустріч з Іваном Рудницьким

Джерело: vsn.in.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua