вологість:
тиск:
вітер:
Голова Волинської ОВА розповів, що думає про бусифікацію і мобільні блокпости
Абсолютна більшість людей, яких виявляють на мобільних блокпостах і доставляють до ТЦК та СП, – це ті, хто перебуває в розшуку у зв’язку з ухиленням від мобілізації, – пише ІА Волинські новини.
Явище бусифікації, а також перекриття працівниками ТЦК разом із поліцією доріг у містах та селах прокоментував голова Волинської обласної військової адміністрації Іван Рудницький на пресконференції 16 січня.
Нагадаємо, Івана Рудницького офіційно призначили на посаді голови ОВА два місяці тому. Попередньо він очолював управління СБУ області.
«Є мобільні блокпости, на яких виявляють людей і доставляють до ТЦК. Згідно з загальним аналізом (на попередньому місці своєї служби, я теж мав цю інформацію), понад половина – це люди навіть не з Волинської області. Вони їдуть на розваги, перебувають у казино, ресторанах у комендантську годину. У них система дозвілля працює по-іншому. Вони мають можливість організовувати різноманітні заходи розважального характеру, назвемо це так. Думаю, близько 80% з тих, хто таким чином доправлений до ТЦК, – це люди, які в розшуку, яким давали можливість протягом місяця-кількох прийти в ТЦК, оновити свої дані та стати в чергу для того, щоб йти на захист нашої держави.
Дійсно відбуваються різні ситуації, але переважно це індивідуальні випадки. Наприклад, є люди, яких не встигли забронювати, а це важливі фахівці на підприємстві. Чи це люди, які працюють над забезпеченням життєдіяльності громади. Це все індивідуально, і там завжди йде розуміння, тому що ніхто не хоче, щоб громада чи підприємство перестали працювати чи ефективно забезпечувати якісь комунальні послуги, бо людина-дві пішли воювати. Якщо в людини є бажання і вона йде сама, то, відповідно, захищає нашу державу. Це її внутрішнє покликання», – зазначив голова ОВА Іван Рудницький.
Він додав, що питання мобілізації та бронювання працівників неодноразово порушуються на зустрічах із волинським бізнесом.
«Мені ставили такі питання. Я відповідав: а скажіть, як ви сприяєте мобілізації? Наприклад, є 600 підприємств. Навіть якби по 10 чоловіків пішли з кожного підприємства в ТЦК, оновили дані й були готові піти та захищати нашу державу, то нарахувалося би 6000. Це, образно кажучи, планових пів року: люди йдуть і взагалі не треба нічого робити. Люди самі йдуть, стають на облік і починають службу, як було в перші місяці повномасштабної війни.
Ви думаєте, що працівникам правоохоронних органів чи ТЦК приємно і вдень, і вночі мобілізовувати людей, тому що вони з різних обставин не з’являються в ТЦК і перебувають у розшуку? А скільки виявляють СЗЧ, тих, хто покинув військові частини … Дехто з них в емоційному стані і може біди наробити. Їх теж на таких блокпостах виявляють. А як по-іншому забезпечити безпеку в області? У нас же були певні емоційні зриви з боку окремих людей, навіть у Луцьку , коли підрізали його автомобіль і він біди наробив пересічним людям.
У нас зараз триває війна. Так, відбуваються певні речі, яких, можливо, ніколи не було би в мирний час. Мобілізація – це завдання Ставки Верховного Головнокомандувача. І всі мусять це виконувати», – наголосив Іван Рудницький.
Джерело: volyninfa.com.uaНовини рубріки
Народила дитину та винесла: у Хмельницькому біля сміттєвих баків знайшли немовля.Фото
17 січня 2025 р. 08:10
У місті на Волині – новий керівник казначейської служби
17 січня 2025 р. 08:05
Завалило стіною: у Рівному на підприємстві загинув чоловік
17 січня 2025 р. 07:43