вологість:
тиск:
вітер:
Обов'язкова військова підготовка у ВНЗ Луцька: що чекає студентів
Уже наступного навчального року у закладах вищої освіти має з'явитися новий обов'язковий предмет – військова підготовка. Проте поки незрозуміло, за яким принципом навчатимуть молодь та хто за це платитиме.
Журналісти сайту новин Луцька та Волині «Конкурент» дізнавалися, як впроваджуватимуть нову дисципліну у вишах.
17 січня Міноборони поінформувало: з вересня для студентів вищих навчальних закладів розпочнеться базова військова підготовка – це 90 академічних годин теорії та 210 годин практики у центрах ЗСУ та інших установах. Теорію вивчатимуть усі: і чоловіки, і жінки. Практика ж обов'язковою буде лише для осіб чоловічої статі (для жінок – за бажанням).
У коментарі нашим журналістам ректорка Луцького національного технічного університету Ірина Вахович розповіла: поки на законодавчому рівні не врегульовані нюанси впровадження такої дисципліни. Зокрема, невідомі деталі щодо фінансування та викладацького складу. Проте пані Ірина наголосила, що у них не перший рік працює військова кафедра й досвід з різного роду вишколів теж мають. Тому готові до таких нововведень.
«Багато років в університеті є військова кафедра, є матеріально-технічна база. Маємо і методичні матеріали. Ми можемо це робити. З керівницею управління освіти та науки Волинської ОДА ми це вже обговорювали. Проте це тільки проєкти, адже у законодавстві чітких інструкцій немає. Воно ніби й має бути, але разом з тим невідомі ні джерела фінансування, ні навантаження викладачів, ні те, хто цими викладачами буде. Дуже багато питань ще відкриті. Гадаю, за декілька тижнів підготують концепцію, як це можна реалізувати в нас.
Ще з початку повномасштабного вторгнення у нас були різні курси з підготовки. Теоретично розповідали і практично показували. Багато людей схвально відгукувалися про нас. Досвід у нас є. Але це не від університету має йти, бо ми – лише елемент у системі. Повторюсь, що за тиждень-другий, гадаю, якась концепція буде», – пояснила Ірина Вахович.
Вона додала, що це реально впровадити до наступного навчального року, навіть ідеї з залучення ветеранів у викладацький процес вже звучали. Проте, з її слів, організаційні питання досі лишаються відкритими.
Ректор Волинського національного університету імені Лесі Українки Анатолій Цьось висловив таку ж думку: поки на законодавчому рівні не врегулюють процес, казати щось конкретне важко.
Джерело: volynua.com
Новини рубріки
Через витік на мережі у Луцьку лишилися без опалення п’ять житлових будинків
17 січня 2025 р. 23:39
Наловив риби в озері на понад 100 тис. грн: волинянин постане перед судом
17 січня 2025 р. 23:12
Чорний та скорботний день для громади: Волинь втратила захисника України Сергія Стоцького
17 січня 2025 р. 22:50