вологість:
тиск:
вітер:
Екстракорпоральне запліднення: переваги методу та кому рекомендовано
«Дитина з пробірки» - так у народі часто називають малюків, які народилися завдяки методу штучного запліднення. У суспільстві досі побутують різноманітні стереотипи стосовно сучасних репродуктивних технологій: вважається, що «вагітність і пологи проходять дуже важко», «дитина народжується схильною до частих хвороб», або ж навіть що цей метод «неприродний і суперечить Божій волі».
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у світі понад 186 мільйонів людей стикаються з проблемою безпліддя. Тому у сучасних реаліях штучне запліднення – це чи не єдиний метод стати щасливими батьками.
У клініці репродуктивної медицини ICSI Clinic проводять екстракорпоральне запліднення . У цьому медичному закладі застосовують усі види допоміжних репродуктивних технологій, аби шанси завагітніти та народити — збільшилися.
В чому переваги екстракорпорального запліднення (ЕКЗ) ми розповімо у цій статті.
Що таке ЕКЗ?
ЕКЗ — це запліднення яйцеклітини сперматозоїдом поза організмом жінки із подальшою підсадкою ембріону всередину матки. Головна мета такої процедури — створити сприятливі умови для настання вагітності. Загалом процес розвитку плода мало відрізняється від природного завагітнення – різниця лише в методі самого запліднення.
Перший успішний випадок ЕКЗ було зафіксовано у 1978 році, коли народилася перша «дитина з пробірки» — Луїза Браун. Сьогодні цей метод став надією для мільйонів пар у всьому світі.
В Україну такі репродуктивні технології прийшли у 1983 році. Тоді в Харкові професор Валентин Грищенко заснував лабораторію репродукції людини. У 1991 році під його керівництвом народилася перша українка, зачата методом екстракорпорального запліднення.
Кому підходить ЕКЗ?
ЕКЗ запліднення проводиться в разі, якщо жінці поставили діагноз безпліддя різної складності або за наявності деяких інших діагнозів, в тому числі пов’язаних зі здоров’ям чоловіка. Зокрема ЕКЗ рекомендовано при таких випадках:
- Жінки з непрохідністю або відсутністю маткових труб. Це одна з основних причин, через яку пари звертаються до ЕКЗ.
- Має місце чоловічий фактор безпліддя. Низька кількість або якість сперматозоїдів може бути компенсована сучасними методами, такими як ІКСІ (інтрацитоплазматичне введення сперматозоїда).
- Ендометріоз. Захворювання, яке впливає на фертильність жінки, може бути підставою для ЕКЗ.
- Безпліддя нез’ясованого генезу. Якщо протягом року (або шести місяців для жінок старше 35 років) регулярних спроб завагітніти не вдалося встановити причину безпліддя, лікарі часто рекомендують ЕКЗ.
- Вік жінки. Для жінок після 35-40 років, у яких знижується кількість та якість яйцеклітин, ЕКЗ може стати єдиним шансом на материнство.
Для цієї процедури є і протипоказання. Тому перед призначенням ЕКЗ, жінка обов’язково має прийти на консультацію до лікаря.
Контроль вагітності
Результат запліднення можна визначити вже на 14-16 добу після введення ембріона. Жінка може зробити експрес-тест на вагітність, купивши його в найближчій аптеці. Також можна здати кров у медичній лабораторії.
У разі, якщо результат позитивний, через місяць після ЕКЗ потрібно зробити УЗД. Далі вагітність спостерігається в стандартному режимі - в жіночій консультації у дільничного гінеколога. Тепер важливо дотримуватися рекомендацій лікаря, приймати призначені препарати для збереження вагітності, вітаміни.
Психологічні аспекти ЕКЗ
Процес ЕКЗ — це не лише фізичне, а й емоційне випробування. Важливо, щоб партнери підтримували один одного та мали доступ до психологічної допомоги. Не завжди процедура закінчується успішно з першого разу, тому потрібно бути готовими до кількох спроб.
ЕКЗ — це інноваційний метод, який дає шанс на батьківство тисячам пар. Однак рішення про проведення цієї процедури слід приймати з урахуванням медичних показань, протипоказань і готовності до можливих випробувань. Консультація з досвідченим лікарем допоможе визначити, чи є ЕКЗ найкращим варіантом для вас.
Джерело: vsn.in.uaНовини рубріки
Наловив риби в озері на понад 100 тис. грн: волинянин постане перед судом
17 січня 2025 р. 23:12
Чорний та скорботний день для громади: Волинь втратила захисника України Сергія Стоцького
17 січня 2025 р. 22:50
У Дубівській громаді попрощаються із трагічно загиблим військовим
17 січня 2025 р. 22:45