вологість:
тиск:
вітер:
Делегація з Волині взяла побувала на всеукраїнському форумі у Києві
Учора, 22 січня, з нагоди Дня Соборності у Києві у Софійському соборі відбулося зібрання платформи «Пліч-о-пліч: Згуртовані громади».
Про це повідомляють на сайті Волинської ОВА.
До заходу долучилися урядовці, народні депутати, представники обласних військових адміністрацій та місцевого самоврядування, волонтерських рухів та міжнародних організацій.
Волинь представляли: заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Троханенко , заступниця Луцького міського голови Ірина Чебелюк , голова Торчинської громади Юрій Кревський та заступник Ковельського міського голови Віктор Жигаревич .
Ці громади є безпосередніми учасниками проєкту та уже підписали Меморандуми про співпрацю, а саме:
– Торчинська селищна громада підтримуватиме Шалигинську селищну територіальну громаду Сумської області;
– Ковельська міська територіальна громада підтримуватиме Марганецьку міську територіальну громаду Дніпропетровської області;
– Луцька міська територіальна громада підтримуватиме Південнівську міську територіальну громаду Одеської області.
Під час виступу Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль нагадав, що восени минулого року Президент Володимир Зеленський представив План внутрішньої стійкості. Один із пунктів цього документу базується на міцних солідарних громадах. А проєкт «Пліч-о-пліч: Згуртовані громади» яскравий приклад його реалізації.
Глава Уряду підкреслив важливість даної ініцативи, особливо під час війни, коли, тилові громади допомагають прифронтовим містам і селам. Разом із тим, подякував усім, хто залучений у цей процес та закликав інших долучатися і формувати розгалужену мережу солідарності.
«Це конкретна допомога у відновленні міст та сіл, які були атаковані росією і зазнали руйнувань. Це гуманітарна допомога. Зокрема продовольство, медикаменти та багато іншого, що потрібно жителям постраждалих громад прямо тут, сьогодні й зараз. Це освітньо-культурна комунікація людей і особливо дітей з різних куточків України. Це шлях до єдності на рівні особистого спілкування», – зазначив Денис Шмигаль.
Натомість віцепрем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба розповів, що наразі в проєкті беруть участь 111 громад. А найближчим часом до нього долучаться ще 150.
«Я переконаний, що наша співпраця стане ще ефективнішою, і вкотре доведе, що соборність – це не просто слова, а конкретні дії», – наголосив Віцепремʼєр-міністр з відновлення України.
У межах заходу відбулися дві дискусійні панелі: «Єднання як фундамент відновлення» та «Згуртованість небайдужих: від ресурсів до реалізації». Насамперед обговорювали питання налагодження співпраці та обмінювалися досвідом впровадження різноманітних проєктів на місцевому рівні.
Окрім того, у Софійському Соборі експонували унікальні історичні документи, яким вже понад 100 років – Універсали Центральної Ради, а також Акт Злуки УНР та ЗУНР.
Слід додати, що це перший подібний захід з моменту запуску проєкту «Пліч-о-пліч: Згуртовані громади» наприкінці минулого року. Його організатор – Міністерство розвитку громад і територій України за підтримки ПРООН та фінансової підтримки Уряду Японії.
Джерело: volynonline.com
Новини рубріки
Купив права онлайн: у волинянина вилучили підроблені документи
23 січня 2025 р. 17:05
Нові правила мобілізації в Україні: хто може отримати відстрочку
23 січня 2025 р. 17:05
На війні з ворогами загинув мужній волинський Герой
23 січня 2025 р. 16:59