вологість:
тиск:
вітер:
У Луцьку розказали про реалізацію соціальних проєктів, на які виділили по 80 тисяч гривень
У Луцьку прозвітували про підсумки реалізації проєктів-переможців конкурсу проєктів соціального спрямування, розроблених інститутами громадянського суспільства у 2024 році.
Конкурс проводили з метою розвитку партнерства з інститутами громадянського суспільства соціального спрямування та залучення їх до вирішення соціальних проблем жителів Луцької міської територіальної громади, надання соціальних послуг. Бюджет кожного проєкту становить 80 тисяч гривень. Про це повідомили на сайті Луцькради.
Переможцями у 2024 стали три проєкти:
Проєкт «Екокультурний простір «ПриСтань», що реалізували у Жидичині поблизу монастиря , передбачав у собі створення простору взаємодії місцевого населення з власною локальною екоспадщиною, посилення комунікаційних зв’язків всередині громади та формування передумов для змістовного та свідомого проведення дозвілля дітей і молоді у літній період.
Він працював на популяризацію тематики річкової спадщини Луцької територіальної громади, посилення її туристичної привабливості, розвиток людського капіталу сільських територій, через реалізацію заходів інтелектуального та креативного розвитку дітей та молоді. У межах проєкту залучили різноманітних фахівців, розробили концепцію, виготовили та встановили 9 інформаційних стендів, провели 10 екотолок, облаштували літній екокультурний простір та провели облагородження та озеленення території. Завдяки йому у громаді з’явився ще один екскурсійний об’єкт. Як зазначають автори, проєкт важливий для усвідомлення цінності локальних об’єктів екокультурної спадщини та не зупинятиметься на досягнутому.
«Школа адаптації для батьків та дітей з інвалідністю» організувала осередок для батьків, чиї діти хворіють на цукровий діабет І типу, щоб допомогти їм опанувати ефективними навичками самоконтролю і успішної компенсації діабету з урахуванням медичних показників, пропрацювати психологічно із проблемою прийняття хвороби, отримати навички ефективних технік та методик стабілізації емоційного стану, відчути підтримку інших батьків, які вдало реалізовують знання в житті, що зменшує ризик виникнення ускладнень спричинених хворобою.
За словами організаторів Школи, на першому місці – психологічна підтримка та підготовка батьків дітей з інвалідністю, адже реальність, з якою вони стикаються щодня може деморалізувати, тому важливо володіти собою та бути озброєними інформацією. Проєкт мав на меті здійснити комплексну медико-соціально-психологічний супровід сімей, що опинилися у складних життєвих обставинах. Осередком «Школи» було охоплено дві групи по 20 людей, переважно з тих сімей, які нещодавно дізналися про діагноз, або з важким перебігом хвороби. Здобутими знаннями батьки зможуть поділитися з іншими родинами.
Проєкт «Жіночими руками в допомогу ЗСУ» займався актуальною важливою справою – пошиттям адаптивного одягу, термобілизни, плитоносок, флісових шапок та багато іншого необхідного для захисників. Для реалізації проєкту залучили понад 100 осіб – педагогічних працівників коледжу, учнівської молоді, також проводили навчання для ВПО. В ході його реалізації учасники активно включалися у збір інформації про актуальні потреби ЗСУ, набули нових навичок та вмінь з виготовлення військової амуніції, внутрішньо переміщені особи мали можливість самореалізуватися, також була створена тісна співпраця з іншими волонтерськими організаціями.
Джерело: lutsk.rayon.in.ua
Новини рубріки
На Волині судять військового, який застрелив свого командира
23 січня 2025 р. 22:27
У Турійській громаді попрощаються із воїном Сергієм Вавринчуком
23 січня 2025 р. 22:17
На Ковельщині майже 36 гектарів землі водного фонду хочуть повернути державі
23 січня 2025 р. 22:17