Які послуги можна отримати у центрі соцслужб Володимир-Волинської громади

25 січня 2025 р. 19:56

25 січня 2025 р. 19:56


У нинішній непростий воєнний час особливої уваги та підтримки потребують люди, які опинилися у складних життєвих обставинах та інші вразливі категорії населення. Тож редакція має на меті привернути увагу місцевої влади і суспільства до потреб цих громадян, а також ми хочемо ознайомити мешканців із послугами, які для них уже передбачені у Володимир-Волинській ТГ, та розповісти, де їх можна отримати. Цю тему ми досліджуватимемо упродовж наступних кількох тижнів у рамках чергового грантового проєкту від Української асоціації медіабізнесу. А розпочинаємо із ознайомлення з роботою центру соціальних служб.

(Продовження. Початок публікації про підтримку жертв домашнього насильства читайте за посиланням )

Торік у червні у громаді розпочав роботу Центр життєстійкості як експериментальний проєкт Мінсоцполітики, що є складовою всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» першої леді Олени Зеленської. Реалізовує проєкт у громаді ВОБФ «Карітас Волинь». За період діяльності фахівчині центру провели понад 300 групових заходів, надали підтримку у сфері ментального здоров’я більш як трьом тисячам мешканцям громади, а понад 270 осіб охоплено індивідуальною роботою. До центру зверталися люди, які опинилися у складних життєвих обставинах, рідні військовослужбовців, загиблих Героїв, вимушено переміщені особи, люди з інвалідністю, багатодітні сім’ї та представники інших вразливих категорій.

З листопада 2024 року у Володимирському центрі соцслужб працює фахівчиня із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб. Знаходиться вона у «ВетеранХабі». Звернутися до спеціалістки можуть як наші захисники, так і члени їхніх сімей, щоб отримати психологічну, консультативну підтримку, допомогу з оформленням документів чи наданням медичних послуг та реабілітації, щодо розв’язання житлових питань, організації транспортної допомоги та з будь-якими іншими запитами. За відносно недовгий період роботи до фахівчині надійшло уже понад два десятки звернень. До речі, ще одна така посада, яку називають помічник ветерана, наразі є вакантною, кандидати подати заявку можуть на сайті «є Ветеран».

Під опікою Центру соцслужб знаходяться вимушено переміщені особи, тож неодноразово установа подавала заявки на участь у грантових проєктах для залучення будь-якої допомоги для людей, які через війну оселилися у нашій ТГ. Завдяки таким ініціативам діти, які проживали в гуртожитках для ВПО, були забезпечені телефонами або планшетами для онлайн-навчання.

Ще одна послуга – представництво інтересів в оформленні або відновленні документів, сприяння та встановлення зв’язків з іншими фахівцями, службами, організаціями, підприємствами, органами, закладами, установами тощо.

«Якщо людина не може самостійно звернутися у певну установу, щоб отримати якусь послугу, чи їй потрібно оформити документи, то наш спеціаліст допомагає», – пояснює директорка Володимирського центру соціальних служб Вікторія Юхимюк.

Надається у центрі соцслужб і послуга медіації – це позасудове врегулювання спорів. Пані Вікторія пояснює, що дуже часто до центру звертаються батьки, які після розлучення не можуть «поділити» дитину. Тож фахівці допомагають їм вирішити конфлікт, не звертаючись до суду і враховуючи думку усіх сторін. Також медіація може застосовуватися в різних сферах життя, наприклад, у спірних питаннях між керівниками і підлеглими, чи в інших спорах. Фахівець від центру соцслужб включений у реєстр медіаторів України, а отже може бути залучений до врегулювання спорів під час судових розглядів за участю неповнолітніх.

Працює центр соцслужб і з засудженими на умовний термін та людьми, які повертаються з місць позбавлення волі і потребують ресоціалізації. У 2023 році таких було особливо багато.

«Люди поверталися у громаду, а оселитися не мали де, бо їхнє помешкання, яке тривалий час стояло пусткою, виявилося непридатним для життя. Ми з колегами займалися питаннями підведення комунікацій, реструктуризацію боргів та розв’язанням інших побутових проблем, навіть шукали речі побутового вжитку, якими вони могли б користуватися. Особисто допомагали продуктами. Забезпечували медичне лікування, бо вони його всі потребують. Дехто з цих людей невдовзі знову вчиняв злочин і повернувся за грати. Та є й інші приклади, позитивні, – одна з жінок успішно ресоціалізувалася в суспільстві, має роботу і навіть уже стала мамою», – розповідає Вікторія Юхимюк.

Проводить центр соцслужб і профілактичну роботу серед дітей, молоді та різних категорій сімей, що спрямована на запобігання та усунення чинників, що можуть викликати якісь негативні явища чи навіть шкідливі звички. Працівники центру соціальних служб, служби у справах дітей, поліції та ювенальної превенції проводять профілактичні рейди у сім’ї, які опинилися у складних життєвих обставинах і перебувають на обліку. Задля надання благодійної допомоги таким сім’ям, центр  тісно співпрацює з громадськими, релігійними та благодійними організаціями, зокрема, фондом «Матері Божої Неустанної Помочі» та іншими благодійниками, які роблять добрі справи без публічності і розголосу.

Які послуги можна отримати у центрі соцслужб Володимир-Волинської громади

Валентина ТИНЕНСЬКА

( Продовження розповіді про послуги Володимирського центру соціальних служб читайте на сайті “Слова правди” завтра ).

Які послуги можна отримати у центрі соцслужб Володимир-Волинської громади

Джерело: slovopravdy.com.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua