вологість:
тиск:
вітер:
Пенсійне забезпечення, міжнародні перевезення і множинне громадянство: депутати Волиньради ухвалили низку звернень
З клопотанням про вирішення проблем і попередження викликів, пов’язаних з цими питаннями, депутати звернулися до Парламенту, Уряду та Президента України.
Про це повідомляють на сторінці Волинської облради у «Фейсбук» .
Так, у зверненні, ініційованому депутатом Віктором Галаном-Влащуком , вказується на серйозну загрозу, яку несе законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо пенсійного забезпечення окремих категорій працівників (службовців)». На думку депутатів, пропоноване «встановлення єдиних умов перерахунку пенсій, незалежно від закону, за яким обчислюється пенсія» грубо порушує основні соціальні гарантії військовослужбовців та підриває конституційні принципи правової і соціальної держави.
«Ключовими ризиками цього законопроєкту є: створення нерівних умов для військовослужбовців, адже їхній внесок у забезпечення безпеки держави значно відрізняється від внеску інших категорій населення; повноваження уряд на власний розсуд визначати доцільність проведення перерахунку пенсій, що значно знижує прозорість процесу і створює додаткові ризики для військових пенсіонерів; унеможливлення оскарження порушень соціальних прав військових у судовому порядку; зниження довіри до державних інституцій серед військовослужбовців, які сьогодні є ключовими гарантами безпеки держави; зростання соціальної напруги через нерівність у пенсійному забезпеченні різних категорій громадян», – йдеться у зверненні.
Відтак, Волиньрада просить не допустити прийняття зазначеного законопроекту, який призведе до звуження змісту існуючих прав і свобод захисників.
Одноголосно підтримали депутати і звернення авторства депутата Віктора Козака щодо врегулювання проблемних питань українських перевізників при здійсненні міжнародних перевезень територією Польщі. Обґрунтовуючи таку необхідність, він пояснив, що з початком повномасштабного вторгнення між Україною та Європейським Союзом була підписана угода про «транспортний безвіз», яка дозволила вітчизняним перевізникам здійснювати перевезення у країни ЄС без відповідних дозволів. Стверджує: незважаючи на те, що Польща, як член ЄС, дала згоду на підписання такої угоди, польські перевізники всіляко протидіють реалізації її положень, спершу залучаючи фермерів і політичні партії до блокади кордону, а тепер і запровадженням обов’язкової реєстрації в електронній системі моніторингу автомобільних перевезень територією Польщі для всіх вантажів, включно з гуманітарними. Фактично ця система є аналогом електронної версії дозволів, під дію якої підпадають українські, перевізники, а польські – ні.
«Відразу після введення цієї системи в дію, вітчизняні перевізники зіткнулися з низкою проблем, які набули масового характеру та засвідчили, що нововведення спрямовані передусім на суттєве ускладнення роботи українських перевізників. Вони зобов’язані вносити до системи лише польською чи англійською великий масив даних. Маючи доступ до системи GPS, контролюючі органи РП прискіпливо відстежують маршрут кожної нашої машини, але є чимало місць, де немає покриття мобільного зв’язку, тому сигнал GPS не фіксується, і польською стороною це трактується як порушення правил перевезень, за що призначається штраф, у гривнях – це 130 тисяч. При цьому, якщо турецькі перевізники за весь час дії норми отримали одне таке стягнення, то українські далекобійники до сотні на добу», – стверджує Віктор Козак.
Тож у своєму зверненні до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України депутати Волинської обласної ради просять: «невідкладно провести переговори з відповідними інстанціями Республіки Польща щодо врегулювання ситуації, залучивши до них Міністерство розвитку громад і територій України та Міністерство закордонних справ України; провести відповідні перемовини з Європейською Комісією та Генеральним директоратом Європейської комісії з питань транспорту щодо недопущення дискримінаційних кроків у відношенні вітчизняних автоперевізників; розглянути можливість застосування дзеркальних заходів, зокрема у частині внесення зміни до законодавчих актів України щодо значного збільшення розміру штрафних санкцій за порушення правил перевезень іноземними компаніями та запровадження аналогічної до європейської системи моніторингу транспортних засобів іноземних держав, які здійснюють вантажні перевезення територією України».
Третє звернення, ініціатором якого є депутат Анатолій Вітів , стосується недопущення ухвалення законопроєкту про запровадження в Україні інституту множинного громадянства.
«Запровадження множинного громадянства в України неминуче матиме незворотні негативні наслідки, зокрема: допускатиме істотний іноземний вплив на виборчий процес та формування влади в Україні, що в умовах гібридної війни з московським агресором є особливо небезпечним для державного суверенітету; створюватиме правові колізії в питаннях мобілізації громадян із множинним громадянством сплати ними податків, митних платежів та інших обов’язкових зборів, підриваючи тим самим і без того ослаблену війною вітчизняну економіку; критично спростить купівлю української землі іноземцями, позбавивши багатьох українців цього права; значна частина українців за кордоном, у випадку ухвалення закону, зможуть набути друге громадянство і вже ніколи не повертатися в Україну. У проекті закону не передбачено складання іспитів з української мови та історії України для пошукачів громадянства, а фактично пропонується множити число громадян, які не мають уявлення про Україну, її історію, правовий лад і зовсім не володіють українською мовою; також у проєкті немає жодного прямого обмеження для набуття другого громадянства посадовими особами, які представляють Україну в органах державної влади та місцевого самоврядування, що не сприяє консолідації представників влади задля спільної мети – захисту Батьківщини від агресора та відновлення територіальної цілісності України», – йдеться у документі.
Апелюючи до колег, перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук наголосив, що це далеко не всі виклики законопроєкту про множинне громадянство.
«Злочинність, тероризм, наркоторгівля – це ті загрози, з якими зараз через міграційну кризу намагається впоратися ЄС і США, і вони цілком можуть стати реальністю і у нас, якщо такий закон буде ухвалено. Тому вимагаємо від представників української влади усунення загроз національній безпеці України, пріоритетного дотримання українських національних інтересів та відмови від будь-яких ініціатив, пов’язаних із запровадженням множинного громадянства», – зазначив Юрій Поліщук. Звернення депутати підтримали.
Джерело: volynonline.com
Новини рубріки
Росіяни знову захопили важливе селище на Харківщині: що відбувається на фронті
01 лютого 2025 р. 00:19
П'яним слухав російські пісні і побив жінку: на Рівненщині звільни мера після скандалу
31 січня 2025 р. 23:51
На Горохівщині розпочав роботу перший офіцер громади
31 січня 2025 р. 23:34