вологість:
тиск:
вітер:
Волинянин започаткував «Таткову майстерню» як простір мужності та підтримки дітей
Андрій Семенчук, представник «Міжнародного центру батьківства» у Володимирі, започаткував унікальну ініціативу – «Таткова майстерня». Це проєкт, який не лише дає можливість дітям навчитися майструвати власними руками, а й виховує їх чоловіками із цінностями, що ґрунтуються на доброті, мужності та братерстві.
Про це пише Слово правди.
«Іноді складно долати стереотипи, які оточують дітей, які ростуть без батька. Ми хотіли показати, що ці діти не проблема, а можливість для суспільства побудувати сильнішу спільноту через підтримку та розвиток», – каже чоловік.
Андрій Семенчук розповідає, що ідея створення «Таткової майстерні» виникла з потреби популяризувати здорове батьківство. “Міжнародний центр батьківства» зосереджений на тому, щоб привернути увагу до ролі батька у вихованні дітей. За словами Андрія, війна лише посилила цю проблему.
Багато чоловіків перебувають на фронті, і діти змушені виховуватись без батьківської опіки. «Військові, які зараз на фронті, озвучували таку проблему, що їхні діти ростуть без чоловічого впливу. Вони виховуються під опікою мам і бабусь, які не можуть дати чоловічих настанов. Тож ми вирішили з «Міжнародним центром батьківства» започаткувати «Таткову майстерню», – ділиться Андрій.
Зараз на базі церкви «Благодать», що на вул. Ковельській, 217, створена одна група з дітьми, яка діє вже півтора року, але найближчим часом планується відкриття ще однієї.
«Багато дітей мають потребу в чоловічій підтримці та наставництві. Ми зрозуміли, що наша майстерня не просто про навчання ремеслу, а про формування довіри, впевненості та сімейної атмосфери, якої їм часто не вистачає. Це вимагає не лише майстерності, але й багато душевної роботи з кожною дитиною», – каже Андрій Семенчук.
У «Татковій майстерні» хлопчики навчаються працювати зі столярними інструментами, виготовляють шпаківні, годівнички, підсвічники тощо. Але головне, за словами Андрія, це виховання цінностей.
«Ми не лише майструємо, а й говоримо про важливі речі: що таке мужність, як підтримувати інших, чому важливо бути добрим і чесним. Наприклад, коли робили мечі, наголошували, що це символ лицарського кодексу честі, а не іграшка для сварок», – каже чоловік.
Крім цього, дітей навчають працювати в команді, поважати один одного та розуміти цінність підтримки. Працюючи з дітьми, Андрій згадує чимало зворушливих та хороших моментів, наприклад, як один із хлопчиків захотів зробити меч, який вони виготовляли з дерева, особливим. Він розфарбував його квітами і сказав мамі, що це буде добрий меч.
«Ще одного разу в майстерні ми вирішили виготувати табуретки. Максим, один із наших учасників, дуже серйозно і старанно поставився до завдання. Коли прийшов додому, він нічого не сказав рідним, а просто поставив табуретку на кухні. Всі подумали, що хтось купив нову, і розпитували один одного звідки вона взялася. Лише пізніше Максим, посміхаючись, зізнався, що зробив її своїми руками», – розповідає Андрій Семенчук.
Окрім роботи з дітьми, команда допомагає військовим. На початку війни це була доставка продуктів, побутових речей та засобів гігієни. Дуже важливо, щоб військові не хвилювалися за тил, тому Андрій з командою роблять все можливе, щоб вони могли сконцентруватися на захисті країни.
Наразі «Таткова майстерня» шукає майстра-волонтера, тому, якщо ви любите дітей і прагнете передати їм свої навички, тоді у вас є шанс стати прикладом і наставником. Також майстерня запрошує на заняття дітей віком від 6 до 14 років, які є дітьми військовослужбовців або з інших причин виховуються без батька. Для запису телефонуйте за номером 0938549856.
Джерело: volynua.com«Таткова майстерня» – це більше, ніж ремесло. Це шляхетна місія, яка дарує надію на краще завтра для дітей і всієї країни.
Новини рубріки
Гороскоп на 2 лютого 2025 року: переломний момент у Скорпіонів та випробування для Левів
01 лютого 2025 р. 23:35
Календар рибалки на лютий 2025: найкращі дні для ловлі риби
01 лютого 2025 р. 23:08
На Любешівщині встановили карантин через випадок сказу
01 лютого 2025 р. 23:07