вологість:
тиск:
вітер:
Замість комітету доступності діятиме рада безбар’єрності
Минулого понеділка під головуванням першого заступника міського голови Ярослава Матвійчука відбулось засідання нового консультативно-дорадчого органу при виконавчому комітеті Володимирської міської ради – ради безбар’єрності (донедавна його функції виконував комітет доступності). Про це інформують на сайті міста.
Учасники зустрічі підбили підсумки виконаного у місті у попередні роки. Багато зроблено у ТМО: за кошти міського бюджету встановлено три ліфти, облаштовано сім санвузлів для людей з інвалідністю. Одним із важливих викликів є завершення будівництва реабілітаційного центру. Лікарня отримала нові площі станції переливання крові, де у напрямку забезпечення доступності також є багато завдань.
У минулі роки було капітально відремонтовано ряд прибудинкових територій на вулицях Поліської Січі, Луцькій, Ковельській та Данила Галицького. У місцях, де не планується капітальний ремонт, виконано пониження на тротуарах. Цьогоріч цю роботу продовжать.
Нині у державі та області зокрема формуються маршрути безбар’єрності. Тож на засіданні проговорили, що такий маршрут у Володимирі включатиме лікарню, ЦНАП, управління соціальної та ветеранської політики і «ВетеранХаб». Надійшли пропозиції додати також банки, управління пенсійного фонду, парки «Слов’янський» та «Риловиця», Центр культурних послуг. Є потреба вивчити проблеми щодо кожного з цих об’єктів, аби здійснити там ряд необхідних інфраструктурних змін.
Крім цього, обговорили питання соціального таксі. Є мікроавтобус, який працює в інклюзивно-ресурсному центрі і водночас надає
послуги військовим. Директорка територіального центру соціального обслуговування Інна Мацьоха поінформувала, що невдовзі запра- цює ще одне авто для перевезення людей з інвалідністю, нині для цього готуються документи.
Планується облаштування додаткових місць для паркування автомобілів для людей з інвалідністю в центральній частині міста. Вирішено звернутись до поліції, аби та посилила контроль за тим, щоб у таких місцях не паркувались громадяни, які не мають відношення до цієї категорії населення. Начальниця відділу економічного розвитку, проєктної діяльності та інвестицій виконавчого комітету Оксана Виваль подала пропозицію щодо відзначення тих закладів, які найкраще облаштовано з погляду доступності. Олена Кандиба як керівниця громадської організації «Берег надії», яка опікується людьми з інвалідністю, озвучила питання необхідності відкриття центру догляду повного дня. Є для цього ряд відповідних державних програм.
Учасники засідання ознайомились із проєктом реконструкції частини тротуарного покриття вулиці Ковельської. Наразі потрібних для його втілення ресурсів громада не має. Однак під час капітального ремонту окремих ділянок дороги будуть враховувати передбачені проєктом особливості. Як це було зроблено, до прикладу, поблизу будинку № 73, де тротуар виконано у формі пагорба – там для пішоходів немає перепаду між тротуаром і проїжджою частиною.
На завершення засідання Ради безбар’єрності Ярослав Матвійчук наголосив: «Усі ми повинні об’єднатися щодо цього важливого питання. Неодмінною складовою нашого життя має стати філософія доступності. Адже ці виклики, що постали перед нами, чекають на місто і всі громади України ще найближчі десятки років»
Новини рубріки
“Твій шлях додому”: з якими проблемами звертаються у ветеранський простір у Луцьку
06 лютого 2025 р. 21:16
Іван Рудницький поспілкувався з жителями Голобської та Колодяжненської громад
06 лютого 2025 р. 21:01
У Луцьку зустріли захисника Віталія Войтовича, який повернувся з полону
06 лютого 2025 р. 20:58