вологість:
тиск:
вітер:
Після операції схуд на 25 кілограмів: у Луцьку хірурги прооперували пацієнтові гігантську грижу
У Луцьку хірурги прооперували пацієнтові гігантську грижу. Проблема в чоловіка з’явилася ще 5 років тому, але до лікарів він не звертався.
Про це повідомляють Волинські новини з посиланням на сюжет Андрія Гнатюка.
Коли ж грижа стала дуже заважати, волинянин звернувся по допомогу за місцем проживання, а вже звідти його скерували у Волинську обласну клінічну лікарню.
Як пригадав пацієнт Віталій Дубик , п’ять років тому він помітив, що живіт поступово збільшується. Жодного болю не відчував, проте виникли проблеми з одягом: його довелося змінювати. Тоді почав худнути і скинув близько 15 кілограмів, але живіт усе більше опускався. Відтоді минуло ще два роки.
«Пішов на УЗД у Горохові. Та й сказали, що є грижа. Я звернувся до лікарів у Луцьку. Я думав, що це просто жир, а не грижа», – говорить уже прооперований пацієнт.
Ця гігантська вентральна грижа призвела до того, що частина тіла накладалася на іншу, спричинивши почервоніння, запалення і навіть гнійні виділення, розповідає хірург Дмитро Шульга . Уражені ділянки довелося промивати, кварцувати, а також призначити антибіотикотерапію.
Перед операцією пацієнта повністю обстежили та зробили всі необхідні аналізи.
«Зроблено УЗД серця, зроблено спірометрію. Проведено консультації пульмонолога, кардіолога. Пацієнта оглянув наш медичний директор Микола Галей. Ми узгодили тактику лікування. Зроблено герніотомію, герніопластику, абдомінопластику. Видалено лоскут. Ми його зважили – 25 кілограмів жирової тканини. Пацієнт протягом кількох місяців мусить носити корсет», – говорить хірург Дмитро Шульга.
Через день після операції Віталій Дубик уже зміг ходити.
Такі грижі часто виявляють у людей із надмірною вагою, особливо в жінок. Одна з причин – відсутність культури харчування. Запобігають їх виникненню міцні м’язи кору.
«Він розповідав: як сідав їсти, то за три-п’ять хвилин з’їдав величезну тарілку. І він вставав з-за столу голодним. Через це ми будемо відпрацьовувати дієту. Треба, щоб він харчувався п’ять-шість разів на день. Потрібно зменшити порцію. Ми порадимося з дієтологами і ендокринологами, щоб вони розписали йому режим харчування. Приймати їжу потрібно протягом 30-35 хвилин, а ми звикли їсти швидко, особливо коли поспішаємо. Це не правильно», – розповідає хірург Дмитро Шульга .
Попри те, що Віталій багато працює на землі, спосіб життя в нього малорухливий – переважно за кермом трактора. До всіх проблем ще й додався тромбофлебіт глибоких вен, і враховуючи, що його ріст – 206 сантиметрів, утрата за два місяці 40 кілограмів недостатня. Проте це привід рухатися далі, адже зменшення ваги допоможе позбутися інших проблем.
Пацієнт ще перебуває під спостереженням лікарів, але за кілька днів його обіцяють відпустити додому.
- Волинські медики прооперували 6-річного хлопчика, який мав одразу дві грижі
- Новий рівень медицини: у пологовому на Волині виконали унікальні операції
- «Ми і наші діти – це приклад єдності й протистояння поколінь»: лікарка-стоматолог з Волині про сімейні цінності і медичні інновації
Новини рубріки
Кому «не світить» відстрочка від мобілізації: повний перелік
06 лютого 2025 р. 21:52
Шини, городи і будівельні відходи: у Луцьку виявили порушення благоустрою
06 лютого 2025 р. 21:50
У Горохові попрощалися з молодим воїном Ігорем Доманським
06 лютого 2025 р. 21:29