вологість:
тиск:
вітер:
Стан освіти у Луцькій громаді: які зміни чекають на батьків та дітей
Освіта – це не лише про знання, а й про можливості, перспективи та виклики, з якими стикаються учні, вчителі й батьки. Як змінюватимуться школи Луцької громади, які нововведення чекають на учасників освітнього процесу в 2025 році, чи вистачає вчителів і вихователів?
Про це директор департаменту освіти Луцької міської ради Віталій Бондар розповів в ефірі ТРК «Аверс», - інформують Волинські новини .
За його словами, учні та педагоги закладів освіти Луцької громади показують значні досягнення, наприклад, згідно з результатами опитування, за якістю надання освітніх послуг наша громада посідає перше місце в країні.
«Щодо досягнень учнів, то ми можемо аналізувати результати олімпіад, турнірів, захисту науково-дослідних робіт, здобуті бали на мультипредметному тесті. Відповідно, маємо гарні позиції. Наша область, а отже, місто Луцьк – номер один за цими аспектами. Щодо досягнень педагогів, то щороку наші педагоги сертифікуються, піднімають свій професійний рівень, підвищують кваліфікацію. Щороку наші педагоги беруть участь у різноманітних конкурсах і посідають гарні позиції. Щодо досягнень департаменту освіти й організації освітнього процесу, то ми втілюємо в життя всі норми, які декларують Міністерство освіти, Кабінет Міністрів, і таким чином працюємо над наданням якісних освітніх послуг.
Матеріальна складова покращується. Щороку Луцька міська рада передбачає досить вагомі кошти для того, щоб покращити матеріальну складову в закладах освіти. Ми постійно закуповуємо обладнання, беремо участь в різних освітніх субвенціях, які мусимо дофінансовувати, щодо мультимедійного обладнання в класи НУШ, щодо забезпечення якісним обладнанням закладів освіти і харчоблоків. Постійно ремонтуємо харчоблоки, дошкільні заклади освіти, кабінети загального доступу в закладах освіти. Щодо укриттів, то Луцька міська рада передбачила близько 40 мільйонів гривень, із яких було освоєно 22 мільйони, що, вважаю, достатньо», – прокоментував Віталій Бондар.
Він нагадав, що розпочалися роботи з добудови школи №13. Там уже зведено підвальне приміщення і перший поверх. Імовірно, роботи вдасться завершити до початку нового навчального року.
У пріоритеті департаменту освіти – подальше впровадження енергоефективних заходів у дитсадках і школах громади, зокрема їх утеплення, встановлення ІТП, встановлення сонячних панелей, ремонт дахів, наприклад, у школах №№21, 2, 7, садках №№22, 23.
Основними викликами, на думку Віталія Бондаря, для системи освіти громади є зміни в чинному законодавстві, як-от, наприклад, нові норми харчування учнів. Восени довелося вводити певні зміни, аби передбачити кошти на харчування дітей перших-четвертих класів. Завдяки дофінансовуванню з місцевого бюджету, з листопада і дотепер учні молодших класів харчуються безплатно.
За його словами, зарплати педагогів «могли би бути кращими», саме тому з бюджету громади учителям і вихователям роблять певні надбавки за престижність. Водночас, як запевнив Віталій Бондар, проблеми з браком кадрів у закладах освіти Луцька та приєднаних сіл немає.
Він нагадав, що посадові оклади педагогам не змінюються, тому до мінімальної заробітної плати з міського бюджету доводиться доплачувати кошти вихователям.
Нині кожен заклад громади обладнаний тривожною кнопкою, тобто здійснюється державна охорона кожного закладу освіти. У приміщеннях встановлено камери спостереження. Нині тривають роботи, аби долучити працівників поліції до організації проєкту «Офіцер безпеки». Уже 20 закладів освіти долучені до цього проєкту.
Кожен заклад освіти громади без винятку забезпечений відповідним укриттям. Усі школи і дитсадки громади працюють, лиш деякі в сільській місцевості – у змішаному форматі.
Віталій Бондар наголосив: освітню реформу громада втілила в життя.
Заклади освіти Луцької громади навчилися працювати в дистанційному форматі ще в період пандемії коронавірусу, нагадав Віталій Бондар.
«Ми вміємо працювати в дистанційному форматі, але мінімізуємо цей процес, виводячи дітей у навчальний заклад. Ми розуміємо, що дітям безпечніше перебувати в школі, тому що там є облаштоване укриття, в яке організовано дітей спустять. І це набагато краще, ніж перебувати в багатоповерховому будинку.
Наші педагоги постійно проходять вебінари, семінари для того, щоб покращити свої вміння, навики саме в організації навчання у дистанційному форматі. Ми над цим також працюємо, але це для нас є резервом. Ключове для нас – це, звичайно, офлайн-навчання для того, щоби діти соціалізувалися, спілкувалися. У цьому – запорука успіху», – впевнений директор департаменту освіти Луцької міської ради.
Нині у громаді немає закладів освіти, які повністю працювали би дистанційно через зростання захворюваності на грип, ГРВІ серед учнів. У деяких школах на дистанційне навчання перевели тільки кілька класів.
![Стан освіти у Луцькій громаді: які зміни чекають на батьків та дітей](https://volynua.com/storage/2025/02/07/115833_666.jpg)
Новини рубріки
![...](https://volynonline.com/wp-content/uploads/2025/02/476006875_1062594919246014_4743090499336269628_n.jpg)
Волинські рятувальники минулої доби ліквідували три пожежі
07 лютого 2025 р. 14:40
![...](https://vsn.ua/storage/news-seo/vOt4c5BezGmfybDX4W8HPJOutUlh9a4wY4pCHSGP.png)
На Волині депутатка достроково склала повноваження
07 лютого 2025 р. 14:40
![...](https://volynua.com/storage/2025/02/07/115838_293.jpg)
У Луцькому районі палав будинок: деталі
07 лютого 2025 р. 14:36