Чому в Луцьку масово зрізають дерева: пояснення комунальників

07 лютого 2025 р. 20:19

07 лютого 2025 р. 20:19


У сквері між вулицями Промислова та Захисників України в Луцьку зрізали 27 аварійних тополь, уражених омелою , щоб запобігти падінню гілок та травмуванню людей.

Про це розповів 7 лютого Суспільному один із робітників Микола Левчук .

«Гілля цих дерев — сухі. Люди ходять на роботу. Гіллячки падають, можуть травми бути. Ми вже два тижні працюємо тут. Подрібнюємо, а дрова розвозимо учасникам бойових дій», — додав працівник.

До кінця лютого роботи із викорчовування аварійних дерев у цьому сквері, що поблизу вулиці Промислова, завершать, розказав директор департаменту житлово-комунального господарства Луцької міськради Микола Осіюк .

«Це не є кронування, — говорить посадовець. — Там є тополі, які будуть видалені. Вони були аварійно-небезпечні, порослі омелою. На сьогодні відповідно до роботи своєчасно були обрізані гілки, залишились стовбури, які в подальшому будуть видалені».

Зі слів Миколи Осіюка, у 2025 році заплановано чимало таких робіт у Луцьку. На ліквідацію аварійних ситуацій та знесення аварійно-небезпечних дерев в обласному центрі передбачили майже мільйон гривень із міської казни.

Що про омелу кажуть екологи

За коментарем Суспільне звернулося до начальниці міського відділу екології Оксани Лисак . Вона розповіла, що омела обирає паразитує, в основному, на листяних деревах, але буває у на хвойних.

«У зв’язку з тим, що воно (омела — ред.) паразитує і висмоктує соки з дерева, деревина починає швидко гнити. І це веде до прискореного відмирання дерева. Тому дуже часто коли ми бачимо омелу на деревах, поряд бачимо багато сухих гілок», — зазначила екологиня.

Оксана Лисак додала: якщо ураження омелою сягає 20-30%, то врятувати дерево неможливо, адже воно стає аварійним і підлягає знесенню.

Чому в Луцьку масово зрізають дерева: пояснення комунальників

Джерело: vsn.in.ua