«Я ж не 100 «баксів», щоб усім подобатися!»: інтелектуальна вікторина

23 лютого 2025 р. 13:50

23 лютого 2025 р. 13:50


Саме Бенджаміну Франкліну, портрет якого зображений на купюрі в 100 доларів, належить крилата фраза: «Час – це гроші».

«А-а-а-а-а» – переконаний, тепер вигукують бувалі у бувальцях наші гравці, хто не розгадав нашого завдання, і стукають себе кулачком по своїй «макітрі», тобто – по «комп’ютеру» від природи – голові. Бо вкотре переконалися, що нічого складного ми знову від вас не ховали

Але перед тим, як оголосити відповідь, за умовами вікторини, маємо насамперед повторити запитання туру. Тому – й надалі дотримаємося традиції. Читайте ще раз, на яких підказках збилися на манівці…

«Гранатобуз із секретом-4» (Зима-2025)

Сьогодні в гранатобузі ми заховали відомий чи не всім портрет політичного діяча. І хоч він – один із найпопулярніших у світі, його часто плутають з іншим героєм. А виведе вас на заховане нами зображення асоціативний ряд, пов’язаний із цим політиком: Олександр Македонський, «людина зі списом», Юлій Цезар, куниця, Богдан Хмельницький, шовк, орел, Леся Українка, гральні карти, срібло, і, звісно, Дональд Трамп.

Чий портрет ми заховали у гранатобузі?

Найприкольніше, що дехто з наших читачів, хто зрозумів, що ми заховали найпопулярнішу у світі валюту – 100 доларів – вказав, що на ній зображений… Авраам Лінкольн (1809–1865, 16-й президент США, перший президент від Республіканської партії, визволитель американських рабів, якого вбили 1865 року).

Хоча зараз на 100 «баксах» зображений Бенджамін Франклін (1706–1790, один із засновників США, політичний діяч, дипломат, науковець, письменник, журналіст, видавець, масон. Один із лідерів війни за незалежність США). Виходець із народу, п’ятнадцята дитина з сімнадцяти в сім’ї ремісника, який виготовляв свічки і варив мило, Бенджамін Франклін користувався дійсно всенародною любов’ю, адже ішов по життю з таким принципом: «Найбажаніші Богу справи – це добрі справи заради людей!». До речі, саме він запропонував відмовитися від використання металевих грошей на користь паперових. Навіть кажуть, що фразу: «Я ж не 100 доларів, щоб усім подобатися!» вперше промовив Бенджамін Франклін після дебатів на Конституційному конвенті 1787 року…

Утім, у 1880-му справді були 100 «зелених» із портретом Лінкольна, але вже із 1914 року їх випускають тільки з портретом Франкліна (причому тоді Франкліна зображували у профіль, а з 1929 року, як і в наші дні, в анфас – обличчям до нас). До речі, перші стодоларові купюри США 1862 та 1863 років зображували американського орла і картину «Декларація незалежності» Джона Трамбулла.

А якщо копнути ще глибше в історію створення грошей, то легендарний полководець Александр Македонський (356 р. до н. е. – 323 р. до н. е.) став першим під Сонцем і Місяцем, хто розмістив власне зображення на грецьких монетах – привілей, який раніше був зарезервований для зображень богів. Пізніше римляни піднесли монетну пропаганду до рівня мистецтва. Яскравим прикладом є монета Юлія Цезаря (100 р. до н.е. – 44 р. до н.е.), викарбувана на піку його могутності – у 44-му році до нашої ери. Звісно, самозакоханий у себе 78-літній президент США Дональд Трамп теж вирішив увійти в грошову історію: назвав криптовалюту своїм прізвищем $TRUMP і викарбував на ній своє безсмертне обличчя…

А хто з наших читачів усе ж вказав правильну відповідь на запитання туру №4 – «Бенджамін Франклін» ви дізнаєтеся вже із фейсбук-сторінки Грицька Гарбуза ( за цим QR-кодом ви можете зайти на неї з будь-якої частини світу ), а також – на сайті volyn.com.ua .

А нам час оголошувати завдання нового туру. Цього разу трохи складніше, але серед ваших помічників – потужні «Дядько Гугл» і «ШІ» (штучний інтелект).

«Гранатобуз із секретом-7» (Зима-2025)

«У наказовому способі сформулюйте коротке висловлювання з п’яти слів, де є два числівники: про боротьбу, невдачу і перемогу, яке належить відомому народу (націю і вид висловлювання вкажіть у дужках).

А вийти на вираз і країну вам допоможуть такі фрази: «Вставай, хто живий, в кого думка повстала!..»; «Не кажи «гоп»…»; «Хочеш, я твоїм кольором буду? Восьмим кольором, восьмим чудом…»; «Жовтий лист спаде і виросте зелений…»; «Вовняне весілля»; «Іще очі не дрімали, а вже сходить сонце».

Що за висловлювання знаходиться в гранатобузі?

Слово-відповідь треба надіслати до 28 лютого (включно) тільки у вигляді повідомлення на телеграм-номер Грицька Гарбуза: 066 133 86 88, обов’язково вказати після слова-відповіді у дужках ще й своє ім’я, прізвище і регіон, який представляєте (наприклад: «Висота» (Ярослава Магучіх, Січеславщина).

Приємних Вам пошуків без повітряних тривог!

Грицько ГАРБУЗ.

«Я ж не 100 «баксів», щоб усім подобатися!»: інтелектуальна вікторина

Джерело: www.volyn.com.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua