У Луцьку переселенки створили мистецький простір «Рукодвійки»

25 лютого 2025 р. 15:30

25 лютого 2025 р. 15:30


Олена з Маріупольського району та Аліна з Часового Яру – серед тих, хто знайшли прихисток у Луцьку.

Переїхавши до спокійнішого міста, Аліна Андрєєва , Олена Ярошук шукали середовище для спілкування й підтримки. Одного разу вони зустрілися на заходах «Fut Ukraine Centre Луцьк» – у  просторі підтримки для внутрішньо переміщених осіб. Спершу обидві жінки відвідували курси машинної вишивки, потім освоювали SMM. Про це інформує спільнота FutUkraine Centre Луцьк.

«Хотілося б навчитися ще фотосправи, відвідати курс із флористики. Офлайн навчатися ефективно, але для мене це не лише знання, це ще й нові знайомства», – ділиться Аліна Андрєєва.

Згодом жінки зрозуміли, що мистецькі заняття їх захоплюють та вирішили продовжити зустрічі, вдосконалювати вміння. Так вони започаткували власний мистецький простір «Рукодвійки». У ньому в’яжуть, шиють, діляться ремеслами та новими ідеями. Рукоділля об’єднує вже близько півтора десятка майстринь. До них долучаються мешканці Луцька різних професій.

«Ми їх вчимо, релаксуємо, розвантажуємося, – пояснює Олена Ярошук. – Хочемо, щоб наш простір відвідували успішні жінки, щоб розповіли про свій шлях у бізнесі, також обдумуємо програму майстер класів для дітей із особливими потребами».

Майстрині із «Рукодвійок» також долучилися до благодійної акції «Восьминіжки» – це ініціатива, що діє в багатьох країнах світу. Жінки виготовляють м’які іграшки для передчасно народжених дітей у Луцькому перинатальному центрі. Восьминіжок плетуть із якісних бавовняних ниток і натуральних наповнювачів – щупальця іграшок нагадують немовлятам пуповину, що заспокоює їх та створює відчуття безпеки.

Надалі розвивати проєкт «Рукодвійки» майстрині планують завдяки грантовим коштам. Олена Ярошук нещодавно подавала проект на конкурс грантів та вже отримала невелику підтримку на облаштування творчої майстерні. Наразі жінки мріють про просторе приміщення для занять і заходів у Луцьку.

«Центри «FutUkraine Centre» діють у трьох містах України: Луцьку, Рівному, Тернополі. Розклад тренінгів можна дізнатися на сторінках центрів у соціальних мережах. Ми запрошуємо усіх відвідувати зустрічі, навчатися у кращих тренерів, ділитися проблемними темами. Завдяки урядові Тайваню та за сприяння народного депутата Миколи Княжицького ми отримали можливість підвищувати кваліфікацію українців, безоплатно дарувати людям корисні знання. Це гарний шанс на розвиток для кожного особисто, для кожної родини, зрештою для громад, які  прийняли ВПО», – наголосила координаторка проєкту Марія Маківничук .

«Коли я пригадую ту себе, яка три роки тому втікала від війни, я розумію, який великий шлях  пройшла, – зазначає Олена Ярошук. – Тепер, зокрема й завдяки підтримці «Fut Ukraine Centre Луцьк», почуваюся впевнено. Дуже важливо – не просто вистояти, а розвиватися, відчувати свою цінність. Хочеться ділитися отриманим добром і примножувати його через наступні соціальні проєкти. Взаємодія і взаємопідтримка  роблять нас сильнішими».

У Луцьку переселенки створили мистецький простір «Рукодвійки»

У Луцьку переселенки створили мистецький простір «Рукодвійки»

Джерело: lutsk.rayon.in.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua