Взаємодія ветеранів і ВНУ: кроки та рішення

25 лютого 2025 р. 21:34

25 лютого 2025 р. 21:34


У Волинському національному університеті імені Лесі Українки відбулося засідання круглого столу «Ветеранська політика ВНУ імені Лесі Українки: виклики та перспективи», до якого долучилися заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт, представники органів державної виконавчої влади, діючі військовослужбовці та ветерани, волонтери і науковці. Головна мета: обговорити проблеми, з якими стикаються ті, хто пройшов пекло війни, їх реінтеграцію до мирного життя, створення умов для розвитку та працевлаштування.

Так, задля ефективного впровадження ветеранської політики у ВНУ створили посаду консультанта з ветеранської політики, яку обійняв військовослужбовець Андрій Лев. Крім того, в університеті планують надавати психологічну допомогу, проводити професійну перепідготовку, створювати нові робочі місця, до прикладу, викладання предмету «базова військова підготовка».

«Співпраця з ветеранами, зокрема 100 ОМБР, показала, що потрібен системний підхід. Ветеранський простір має бути не з 2-3 кімнат, а стати місцем, де ветерани та члени їх родин можуть якісно, вільно і з користю провести час, отримати необхідну консультацію, задовольнити свої соціальні потреби. Тому ми ініціюємо створення повноцінного ветеранського простору в нашому університеті», – розповів ректор Анатолій Цьось.

Доступний простір, який би відповідав усім вимогам інклюзії, планують облаштувати на першому поверсі будівлі факультету історії, політології та національної безпеки. На другому поверсі, де знаходиться велика авдиторія на 500 місці, будуть проводити навчання та заняття. Будівлю облаштують ліфтом, який дозволить з’єднати перший і другий поверхи.

«Ми маємо бути готові до нових викликів, які постануть перед нами по завершенню війни, адже тим, хто був на фронті, хто пережив пекло війни, дуже важко адаптуватися до цивільного життя та знайти собі у ньому місце. Учасники бойових дій переймаються, як сприйме їхнє повернення суспільство, чи зможуть знайти роботу, здобути чи продовжити освіту, знайти психологічну, соціальну і суто людську підтримку. Те, що ветеранські хаби створюються і в наших освітніх закладах – це додаткова можливість для ветеранів отримати всебічну допомогу, не тільки адаптуватися до цивільного життя, а й здобути особистісний розвиток і зайняти чільне місце у соціумі», – зазначив Григорій Пустовіт. Він також висловив впевненість, що тільки у співпраці можна вирішити проблеми, які постали перед нашими військовими, ветеранами та перед державою.

Взаємодія ветеранів і ВНУ: кроки та рішення

Джерело: volyninfa.com.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua