вологість:
тиск:
вітер:
Покрокова інструкція для отримання статусу учасника бойових дій від Міноборони
У Міністерстві оборони України надали поради військовослужбовцям, як отримати статус учасника бойових дій.
На сайті Міноборони йдеться, що військовослужбовці Збройних сил України та інших військових формувань, які брали або беруть участь у бойових діях, мають право на отримання статусу УБД. Цей статус гарантує державні пільги і соціальні гарантії.
«Отримати статус учасника бойових дій можна двома шляхами. Перший – автоматично через Єдиний державний реєстр ветеранів війни, куди уповноважені особи військових частин зобов’язані внести відповідні відомості упродовж п’яти днів з моменту початку виконання бойового завдання. Другий – шляхом подання документів особисто до однієї з 21 комісії Міністерства оборони, які займаються розглядом таких матеріалів», – зазначив заступник міністра оборони бригадний генерал юстиції Сергій Мельник.
Для самостійного звернення необхідно подати:
- заяву за встановленою формою;
- дві фотокартки 3×4 на матовому папері;
- документи, що підтверджують участь у бойових діях.
Заява надсилається поштою до комісії того органу військового управління, якому підпорядкована військова частина. Якщо заявник не має оригіналів необхідних документів, комісія може самостійно витребувати їх у межах міжвідомчої взаємодії.
Дані, внесені до Єдиного реєстру ветеранів війни, обробляються автоматично в режимі реального часу.
Комісії ухвалюють рішення упродовж одного місяця з дня отримання заяви.
Надання статусу УБД може бути відхилене у таких випадках:
- відсутність правових підстав або необхідних документів;
- подання недостовірної інформації;
- наявність обвинувального вироку суду за умисний тяжкий або особливо тяжкий злочин під час бойових дій.
Рішення комісії можна оскаржити у судовому порядку. Якщо причини відмови усунуті, заявник може подати документи повторно.
Якщо посвідчення УБД втрачено, чинні військовослужбовці подають рапорт до командира підрозділу. Звільнені з військової служби – заяву до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем реєстрації.
Відновлення документа можливе лише після подання заяви до Національної поліції про втрату посвідчення та публікації оголошення про його недійсність у друкованих медіа.
«Військовослужбовці, які потрапили у полон або були визнані зниклими безвісти, також мають право на отримання статусу УБД, за винятком тих, хто добровільно здався в полон або дезертирував. Документи для них подають командири військових частин », – пояснив Мельник.
Детальна інформація про процедуру оформлення статусу УБД, контактні дані комісій, а також зразки заяв доступні на сайті social.mil.gov.ua .
Повний перелік категорій осіб, які належать до учасників бойових дій, міститься у Законі «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», зауважили в Міноборони.

Новини рубріки

У березні в Нововолинській лікарні народилось 40 діток (ФОТО)
01 квітня 2025 р. 18:38

Неймовірна історія порятунку: волинянину перелили кров в окопі під обстрілами
01 квітня 2025 р. 18:37

Волинь зустрічає молодих офіцерів-прикордонників
01 квітня 2025 р. 18:26