вологість:
тиск:
вітер:
У Луцьку відбувся півфінал транскордонної вікторини на знання про природу
Сьогодні у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків школярі усіх закладів загальної середньої освіти Луцької громади вирішували, хто найкраще знається на природі.
Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.
38 команд взяли участь у півфінальній транскордонній вікторині, метою якої є підвищення рівня знань молоді про дику природу, біорізноманіття, природні об’єкти, заповідники, Natura 2000 та Смарагдову мережу, їхніх мешканців, а також заохочення взаємодії між молодими знавцями природи. Квіз відбувся в межах реалізації міжнародного проєкту «Дике життя у великому місті: захист і промоція дикої природи й біорізноманіття в Луцьку та Жешуві».
На інтелектуальному заході були присутні заступник Луцького міського голови Ірина Чебелюк та делегація Представництва Спільного секретаріату Програми Interreg NEXT Польща – Україна 2021-2027 зі Львова.
Ірина Чебелюк привітала прогресивну молодь нашої громади та зауважила, що дуже вражена зацікавленістю школярів темою природи.
“Я вражена вашою активністю та кмітливістю, а також тим, як ви працюєте в команді та відповідаєте на запитання. Це свідчить про те, що у нашого міста та у нашої країни є майбутнє. Приємно, що молодь активно цікавиться збереженням дикої природи. Луцька міська рада робить багато дій для того, щоб зберегти екологічний простір та території для нашої молоді. Звісно, виклики часу та вплив на екологію тих процесів, які відбуваються в нашій країні та життєдіяльності людини, вносять корективи у наше з вами життя. Ми дбаємо про життя та здоров’я наших дітей. І програми, які пов’язані із збереженням природи — це те, що є важливим та пріоритетним для нас”, – сказала вона.
Переможцями вікторини стали п’ять команд: “Модестики” Луцького ліцею № 4 імені Модеста Левицького, “Зелена громада” Луцького ліцею № 11, “ЕкоДрузі” Луцького ліцею № 14 імені Василя Сухомлинського, “Творчі” Луцького ліцею № 23 та “Зелена варта” Луцького ліцею № 26. Саме вони поїдуть на фінал, який відбудеться 13 травня в Жешуві.
Довідково
Проєкт «Дике життя у великому місті: захист і промоція дикої природи й біорізноманіття в Луцьку та Жешуві» впроваджується Виконавчим комітетом Луцької міської ради спільно з Гміною місто Жешув (Республіка Польща) та співфінансується з коштів Європейського союзу в межах Програми Interreg NEXT Польща – Україна 2021-2027.
Основним заходом у Луцьку є створення природного парку на березі річки Стир шляхом перетворення занедбаної ділянки на привабливу територію, сприятливу для розвитку біорізноманіття та емоційного перезавантаження населення.
Грант для заходів у Луцьку: 1 022 180,36 євро.
У Жешуві проведуть заходи для захисту старих дубів і забезпечення розвитку біорізноманіття у природному заповіднику «Ліся Ґура». Природний заповідник буде пристосовано до потреб жителів із метою екологічної освіти.
Проєкт також включатиме низку освітніх та промоційних заходів, спрямованих на різні цільові групи, у тому числі виготовлення пазлів, настільних ігор, вікторин і проведення зеленого пікніка у новому парку в Луцьку.
Для посилення потенціалу міст у сфері охорони та збереження природи у Жешуві організують конференцію експертів. Крім того, буде розроблено Концепцію збереження природних об’єктів, заказників і територій Смарагдової мережі у Луцьку.

Новини рубріки

На Волині несподівано зацвіло екзотичне дерево
02 квітня 2025 р. 23:54

Низький уклін: на Волині прощатимуться з Героєм Богданом Устіновим
02 квітня 2025 р. 23:36

У застосунку Monobank стався збій
02 квітня 2025 р. 23:33