Договір автострахування для виїзду за кордон: головні особливості

02 квітня 2025 р. 11:49

02 квітня 2025 р. 11:49


«Зелена картка» — це міжнародний страховий поліс для автомобілістів, який можна порівняти зі звичною автоцивілкою. Він покриває відповідальність водія у разі ДТП за кордоном. Як без ОСЦПВ неможливо пересуватися дорогами України, так і виїзд за її межі без Green Card заборонений. Система «Зелена картка» об’єднує понад 40 країн, серед яких держави Європи, Азії та Африки. У цій статті розглянемо, що таке Green Card для авто та чому вона необхідна для українських водіїв.

Оформити «Зелену картку» для виїзду за кордон за вигідним для вас тарифом можна у страховій ВУСО. Також доступна автоцивілка для військовослужбовців у страховій компанії VUSO на пільгових умовах. Тут ви можете отримати детальну консультацію щодо полісів та швидко і зручно підписати договір.

Що таке «Зелена картка» та для чого вона потрібна

«Зелена картка» – це міжнародний страховий поліс автоцивільної відповідальності, який забезпечує фінансовий захист у разі ДТП за кордоном. Він працює за тим самим принципом, що й обов’язкове страхування автоцивільної відповідальності (ОСЦПВ) в Україні: якщо водій спричинив аварію, страхова компанія покриває збитки потерпілим.

Назва поліса з’явилася через колір паперу, на якому його друкували раніше. Зараз він оформляється на стандартному білому папері, проте історична назва «Зелена картка», або Green Card (від англ. «зелена картка»), залишилася.

Виїзд за кордон без цього страхового документа заборонений. У разі його відсутності водій ризикує отримати штраф, а також змушений буде самостійно покривати витрати на відшкодування збитків, що може бути дуже дорого.

Як працює «Зелена картка», її терміни та вартість

Страхування за «Зеленою карткою» покриває збитки, які автомобіль, зареєстрований в Україні, може завдати іншим учасникам дорожнього руху в іноземних державах. Однак цей поліс не компенсує витрати на ремонт автомобіля винуватця ДТП. Тобто, якщо ви пошкодите чиюсь машину за кордоном, страхова компанія виплатить компенсацію постраждалій стороні, але не вам.

«Зелена картка» діє в більш ніж 40 країнах, а її продаж контролюється спеціальними національними моторними страховими бюро. В Україні цим займається Моторне (транспортне) страхове бюро України (МТСБУ).

Сума страхового відшкодування визначається законодавством тієї країни, де сталася ДТП. У кожній державі діють власні ліміти виплат.

Договір «Зеленої картки» можна оформити на період від 15 днів до 1 року. Купити страховку можна як в Україні, так і за кордоном, але вартість за межами країни буде значно вищою. У нашій країні поліс обійдеться дешевше.

Оформлення « Зеленої картки » у компанії VUSO можливе онлайн. Це зручно, оскільки поліс надсилається на електронну пошту і його не потрібно забирати особисто. Проте варто роздрукувати документ, адже в деяких країнах електронний формат можуть не прийняти.

Які функції виконує поліс

«Зелена картка» потрібна для:

Важливо! «Зелена картка» покриває лише витрати постраждалих у ДТП з вашої вини. Щоб отримати компенсацію за ремонт власного авто, потрібен поліс КАСКО з міжнародним покриттям.

Договір автострахування для виїзду за кордон: головні особливості

Джерело: vsn.in.ua