Волинський щит: Оператори екіпажу наземних дронів Гномик  і  Плюсик

02 квітня 2025 р. 19:14

02 квітня 2025 р. 19:14


«Наше робоче місце – підвал. Не комфортно, не затишно, але результат завжди того вартий. Ось Гномик не дасть збрехати!», – каже воїн 14-ї окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого з позивним Плюсик.

Вони із побратимом Гномиком – оператори екіпажу наземних дронів. Хоча різниця у віці між чоловіками більше двадцяти років (Гномику – 47, а Плюсику – 25), надійність, доброзичливість і взаємопідтримка стали основою міцної бойової дружби.

Воїни нищать ворога дистанційно – з підвалів і бліндажів. Звідси Гномик і Плюсик керують підопічними – сталевими бойовими платформами, що встановлюють міни та підривають ворожі позиції. А для побратимів доставляють харчі, боєприпаси та інше забезпечення. Своїх роботизованих друзів Плюсик і Гномик називають з гумором – Додік і Тарган.

Додік  – кількасоткілограмовий велет, тому перевезення вантажів саме його робота. Тарган значно менший і більш маневрений, що робить його ідеальним для швидкої доставки вибухових «сюрпризів» ворогу. Плюсик не без задоволення оглядає сталевих побратимів:

– Додік з Тарганом, ніби простенькі, але апаратура всередині потребує постійного догляду. Над цим працює не лише наш екіпаж, але й інші побратими. Також разом шукаємо рішення, щоб постійно вдосконалювати наші дрони.

– Але керувати ними – одне задоволення, – продовжує Гномик – до речі, і навчитися цьому нескладно. Пульт управління нагадує джойстик, як для ігор. Пам’ятаю, колись був справжнім асом, бо сиділи цілими днями і змагалися. Тепер бачу, що недарма.

І додає, що сила їхнього екіпажу не лише в особистій майстерності операторів. Командний результат залежить від поєднання індивідуальностей.

– У нас різний досвід, різні погляди на виконання завдань. Тому часто радимось, шукаємо оптимальне рішення. Плюсик мені, як син, тому я не дозволяю йому багато речей, які він хоче робити. Але одного разу, під час бойової роботи, ми втратили керування дроном і Плюсик вирішив, що піде відновлювати зв’язок вручну. На щастя, все минуло добре, але нервових клітин у мене поменшало.

Попри всі відмінності, мотивація у чоловіків одна – зупинити ворога, не пустити до власної домівки. У Гномика, який родом з Івано-Франківщини, там дружина, а в Плюсика на Рівненщині – батьки та кохана дівчина. У хвилини відпочинку побратими спілкуються про подальші плани, про мирне життя, пригадують найрідніших. А потім з новими силами стають до бою – за близьких серцю і за спільне майбутнє.

А разом нам все це вдасться краще!

Матеріали до цієї сторінки надані відділенням комунікацій 14-ї ОМБр ім. князя Романа Великого.

Волинський щит: Оператори екіпажу наземних дронів Гномик  і  Плюсик

Джерело: slovopravdy.com.ua