Контейнери для роздільного сміття, а у них кидають різні відходи

07 квітня 2025 р. 11:22

07 квітня 2025 р. 11:22


Підприємець з Володимира, який майже десять років приймав відсортоване сміття, може відмовитися від цієї справи

А причиною Ґоча Хорбаладзе, керівник підприємства «Володимиреко», називає крайню міру безвідповідальності місцевих жителів, які у контейнери для скла і пластику скидають зіпсовані продукти, підгузки, різноманітні упаковки, одяг та ще бозна-яке сміття. Хтось навіть мертвого кота у загорнутому пакеті викинув.

«Попри численні публікації, роз’яснення, інформування, неможливо достукатися до людської свідомості! Я зі свого боку, міська влада – зі свого зробили все можливе, щоб організувати і налагодити процес роздільного збору сміття. У дворах багатоповерхівок облаштовані відповідні контейнерні майданчики. Коли баки наповнені, їхній вміст забирає авто комунального підприємства «Полігон» і привозить на пункт прийому «Володимиреко». Коли вивантажують, наприклад, скло, то насправді скла там немає й половини, воно у перемішку з побутовими відходами. Мої працівники, що займаються сортуванням, вибирають склобій, розподіляють на окремі фракції темні і світлі скляні пляшки, а відібрані пластик, плівку пресують, не повинні порпатися у цьому усьому смітті! Через те люди звільняються, бо відмовляються від такої роботи. Доходить до крайнощів. Я не маю можливості працювати в таких умовах. І може бути, що доведеться закрити підприємство», – каже Ґоча Хорбаладзе.

Наразі він єдиний у місті, хто приймає відсортовані відходи. Цією справою   займається уже майже десять років, але й досі є люди, які хибно вважають, що оскільки сміття з баків забирає комунальна техніка, то й вивозиться усе на єдине сміттєзвалище. Тож без докорів сумління увесь непотріб скидають у контейнери, не зважаючи на те, для якого виду відходів ті призначені.

І попри те, що місто робить багато заходів у напрямку поводження з побутовими відходами, будує спеціальні контейнерні майданчки для роздільного збору сміття, а таких, за інформацією КП «Полігон», уже 26, купує контейнеровози, співпрацює з підприємцем, що здає сировину на переробку, люди нехтують правилами сортування.

«Напевно потрібно впроваджувати штрафи за те, що наповнюють баки непризначеними для цього відходами», – припускає Ґоча Хорбаладзе, не бачачи іншого рішення для виходу з проблеми.

Хоча усім зрозуміло, що ми йдемо у Європу, що змінюється час і сортування – це наше сьогодення і майбутнє. З прийняттям закону «Про управління відходами», в Україні офіційно стартувала реформа у цій галузі, ще до повномасштабної війни був прийнятий регіональний план управління відходами, в основі якого – сортування і переробка сміття. Схоже, лишилося лише людям стати екосвідомими та відповідальними.

Валентина ТИНЕНСЬКА

Контейнери для роздільного сміття, а у них кидають різні відходи

Джерело: slovopravdy.com.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua