Що не так з декларацією директора Луцькспецкомунтрансу

07 квітня 2025 р. 14:32

07 квітня 2025 р. 14:32


Мільйон гривень заробітної плати та приз у 610 гривень: про такі доходи за 2024 рік прозвітував директор Луцького спеціального комунального підприємства «Луцькспецкомунтранс» Володимир Марценюк. У більшості інших пунктів щорічної декларації керівника – прочерки: посадовець навіть не потрудився вказати де і з ким мешкає, хоча торік журналісти «Сили правди» вже порушували перед ним питання про повагу до Закону .

Звітний документ посадовець подав до НАЗК 19 березня 2025 року і він вирізняється з-поміж декларацій інших посадовців тим, що містить обмаль інформації.

Керівник «Луцькспецкомунтрансу» Володимир Марценюк вже не перший рік у документі не вказує інформації про будь-яке житло чи інше майно, а також не вказує жодних родичів. У 2024 році посадовець так пояснював , чому приховує цю інформацію:

« Я живу з батьками в хаті у селі. Що потрібно декларувати батьківське житло, я не знав ».

Коментуючи реакцію пана Марценюка, «Сила правди» тоді вказувала, що згідно з законом «Про запобігання корупції» під декларування потрапляє уся нерухомість: і власна, і та, яку використовує декларант чи члени його сім’ї.

«Суб’єкт декларування має декларувати об’єкти нерухомості, що належать суб’єкту декларування та членам його сім’ї на праві приватної власності, включаючи спільну власність, або знаходяться у них в оренді чи на іншому праві користування , незалежно від форми укладення правочину, внаслідок якого набуте таке право», – йдеться в документі.

Усе ж посадовець традиційно повідомляє про свою автівку, заощадження й доходи. Зокрема, за 2024 рік директор «Луцькспецкомунтрансу» отримав 1,053 мільйона гривень зарплати. Тобто щомісяця Марценюк заробляв майже 88 тисяч гривень. Також він відзвітував про 610 гривень призу від товариства з обмеженою відповідальністю «Хавас Інгейдж Україна». Ця фірма серед іншого влаштовує акції, всілякі розіграші, для різних комерційних структур.

Серед заощаджень у керівника комунального підприємства вказано 200 тисяч гривень готівкою.

У декларації посадовець вказав автомобіль «Nissan Patrol» 2000 року випуску, який придбав у 2022 році. Скільки коштувала машина пан Марценюк не повідомив. На сайтах із продажу автомобілів такий позашляховик нині продається за цінами від 12,2 до 25 тисяч доларів.

Директором комунального підприємства «Луцькспецкомунтранс» Володимира Марценюка призначили у березні 2021 року. Призначення відбулось за результатами конкурсу, який міська влада оголосила на початку того ж року. У цьому конкурсі Марценюк став єдиним кандидатом .

З 2020 року і до отримання керівної посади Марценюк працював на посаді заступника директора з експлуатації на цьому ж підприємстві, основним видом діяльності якого є надання послуг з поводження з побутовими відходами та обслуговування сміттєзвалища. А до того – був директором ТОВ «Вестагропром».

Раніше «Сила правди» розповідала про сумнівні тендери КП «Луцькспецкомунтранс». Зокрема, у 2023-му підприємство придбало вживаний пікап Ford Ranger за 740 тисяч гривень, щоб їздити на міський полігон твердих побутових відходів у Брище.

У 2022-му комунальники провели тендер на придбання вживаного сміттєвоза, на якому, ймовірно, відбулася змова учасників. Переможцем цієї закупівлі стала компанія сім’ї експрокурора з багаторічним стажем Вадима Веніславського.

Підтримати проєкт

Нагадаємо, напередодні «Сила правди» писала про декларацію міського голови Луцької громади Ігоря Поліщука, який все ще користується позиченою машиною .

Що не так з декларацією директора Луцькспецкомунтрансу

Олег Криштоф

Що не так з декларацією директора Луцькспецкомунтрансу

Джерело: sylapravdy.com

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua