вологість:
тиск:
вітер:
У Ковелі художниця Оксана Цюп’яшук влаштувала майстерклас з писанкарства
Писанка – це щось дуже весняне, чарівне, радісне. Створювати символ Великодня усіх охочих на майстеркласі навчала художниця Оксана Цюп’яшук.
Про це повідомляють на веб-сайті Ковельської міськради.
За її словами, про писанкарство вона дізналась лише в університеті. І одразу закохалась у нього.
«Тепер щороку вдосконалюю, цікавлюсь, вивчаю це мистецтво. За цей час набула певних навичок, якими з радістю ділюсь зі своїми учнями, ковельчанами, гостями нашого міста, усіма, хто хоче перейняти давню українську традицію, якій уже тисячі літ», – говорить пані Оксана.
На її думку, писанка – це візитівка України разом із вишиванкою. У кожній християнській країні є свій різновид великодніх яєць: їх розфарбовують у різні кольори та наносять малюнки. Однак такої різноманітності, багатства орнаментів та колористики, як в української писанки, нема ніде.
У кожного регіону він свій, зокрема, Волині притаманні чіткість та лаконічність ліній, кольорів, візерунків.
І що важливо, інтерес до писанкарства зростає з року в рік серед різних поколінь. Юна ковельчанка Антоніна Брухаль вперше створює писанку. Вона прийшла разом з мамою Софією , яка має невеликий досвід, що перейняла від своєї бабусі.
«Я планувала потрапити на такий майстерклас з донечкою. Важливо свою дитину навчати традиціям, обрядам свого народу, шанувати українські звичаї. Для цього можна і треба знаходити час, бо діти швидко ростуть, тому стараюсь не пропускати такі моменти», – ділиться мама Софія.
Наталія Рибачук також разом з донечкою Веронікою взялись спочатку олівцем, а потім писачками з воском виводити лінії на поверхні яєць.
«Це дуже творча робота, а ми – творчі люди. Я викладаю у коледжі математику, Вероніка любить малювати. Підтримую це захоплення донечки, допомагаю його розвивати. Це неодмінно їй згодиться у майбутньому», – вважає Наталія.
У дружній компанії, з гарним настроєм, добрими думками, під керівництвом досвідченої Оксани Цюп’яшук кожен створив свою писанку – колоритну, неповторну, наповнену особливим змістом.
Неможливо уявити Великдень без українських традиційних писанок та крашанок. А у святкових кошиках ковельчан особливе місце займуть тепер ті, які вони зробили власноруч.
«Дуже радію, що все вдалось, що у кожного тепер є розуміння, уявлення і початкові навички для створення цих унікальних виробів. Перед Пасхальними святами завжди знаходжу день для свого давнього захоплення. Це — як ритуал, необхідність, бажання передати іншим знання. Українські традиції – це наше коріння, яке нас тримає, і яке ми маємо лише укріплювати», – підсумувала Оксана Миколаївна.
![]()

Новини рубріки

Волинська ОДА ініціює партнерство з французьким містом Сент-Етьєн
18 квітня 2025 р. 19:44

На Волині народилася донька у пари військових - мама з Луганщини, тато з Волині
18 квітня 2025 р. 19:32

У Ковель востаннє повертається загиблий Захисник Сергій Селіванов
18 квітня 2025 р. 19:23