вологість:
тиск:
вітер:
З математичного класу - в ліси та гори: як учитель з Волині відкриває школярам світ туризму
Понад 40 років педагогічної діяльності, сотні вихованців, десятки туристичних походів та безмежна любов до дітей - усе це про Володимира Кльофу з Нововолинська, який перетворив учителювання та краєзнавство на справу життя .
Про це пише «Буг» .
Володимир Кльофа, вчитель Нововолинського ліцею №5, присвятив вчительській справі понад 40 років. Людина з технічним мисленням, інженер-механік за освітою, він знайшов себе у школі — серед дітей, формуючи їхню силу, витривалість і любов до Батьківщини.
«Я прийшов у школу випадково» — пригадує Володимир Михайлович.
Чоловік закінчив технічний вуз, отримав спеціальність інженера-механіка. Після чого служив в армії. Згодом став військовим керівником тоді ще Новолинської загальноосвітньої школи №6. А далі зрозумів, що діти — його покликання. Так почав викладати математику, креслення, технічну працю.
«Працюючи в школі, я зрозумів, що моє покликання – працювати з дітьми, і тому прийшлося перекваліфікуватися на вчителя математики. У 1993 році закінчив Луцький педагогічний інститут фізико-математичних факультетів. Викладаю до сих пір математику»,- розповідає пан Володимир.
Він не просто вчитель. Він наставник, який виховував не одне покоління школярів. Його серце завжди було відкритим для дітей. І навіть коли хтось намагався «психологічно пояснити», що вчитель може бути енергетичним вампіром, Володимир Михайлович лише усміхнувся. На запитання чи були моменти коли хотів звільнитись, твердо відповідає:
«Я не можу покинути свою роботу, тому що у нас з дітьми є гармонія», – додає педагог.
Особливе місце в його житті посідає туризм. Не як предмет — як стиль життя. Ще в дитинстві він бігав по дворах, сам організовував пригоди з друзями. Це хобі переросло у частину роботи — тепер займається спортивним туризмом з учнями.
Володимир Михайлович з радістю розповідає про змагання, де ми спілкувались.
«Сьогодні у нас районний фінал всеукраїнських змагань «Пліч-о-пліч» зі спортивного орієнтування. Беруть участь три команди: з Нововолинська, Володимира та Іванич. До них долучилися команди місцевих навчальних закладів для участі у паралельному змаганні зі спортивного орієнтування, яке організовано спільно з Волинським обласним центром національно-патріотичного виховання та туризму. Очікуємо понад 170 учасників», – зазначає Володимир Михайлович.
Діти змагались у спортивному орієнтуванні. Це свого роду квест на природі — на місцевості розставлені контрольні пункти, кожен учасник отримує карту і повинен у найкоротший час знайти всі пункти у правильному порядку. Це дуже цікаво для дітей — рух, розуміння простору, логіка.
Володимир Михайлович також був директором табору «Прикордонник», де організовував для дітей не тільки відпочинок, а й дозвілля.
«Після насиченого навчального року дітям обов’язково потрібно десь виплеснути емоції. Багато хто їхав у «Прикордонник» саме для того, щоб реалізувати себе, свій творчий потенціал», – розповідає вчитель.
Вчитель заохочує до такого проведення часу. Запрошує, розповідає, що буде цікаво. А потім — вирушають на природу. І діти захоплюються.
«Є ще волонтери — мої колишні учні. Вони зимою їдуть на змагання, а потім рекламують іншим, як це круто. Коли повертаємось із перемогами — афішуємо це на всю школу. Це надихає!»,- ділиться пан Володимир.
Також Володимир Михайлович разом зі своїми учнями не стоїть осторонь подій у державі і робить свій внесок.
«Одне підприємство передало нам п’ять мішків волоських горіхів — ми з учнями їх лущили, перебирали, чистили. Потім із них робили енергетичні батончики для військових. На уроках праці виготовляємо вироби — даруємо їх воїнам або продаємо на ярмарках, а виручені кошти передаємо на потреби 14-ї ОМБр»,- ділиться чоловік.
Чоловік має своє життєве кредо, а також дає настанови наступному поколінню:
«Живіть своїм розумом, але пам’ятайте: старші люди вже пройшли багато в житті. Прислухайтеся до порад батьків, вчителів і тих, хто має досвід. Це допоможе пройти складні моменти достойно».
- «18 років — рано для війська, але захищати країну слід вчити зі школи»: лучанин після служби в ЗСУ повернувся до вчителювання
- Як подружжя тренерів з Волині допомагає дітям ставати чемпіонами з багатоборства
- Війна забрала найдорожче – здоров’я та дружину: історія незламного воїна з Волині

Новини рубріки

У Луцьку прибрали парканні самобуди з комунальної землі: на черзі — нові адреси
16 квітня 2025 р. 14:21

На Донеччині загинув воїн із Луцька Дмитро Іванов
16 квітня 2025 р. 14:20

МОЗ України приєднується до європейської ініціативи боротьби з нікотиновими виробами
16 квітня 2025 р. 14:19