На Волині припинили будівництво «сухого порту» через махінації на аукціоні: суд підтвердив провину фірм

16 квітня 2025 р. 12:29

16 квітня 2025 р. 12:29


Верховний суд України підтвердив, що штраф Антимонопольного комітету проти компаній «Інтерколесо» та «Град Інвест Ріал Істейт» був законним. Суд довів, що власники цих компаній діяли нечесно, щоб отримати 27 гектарів цінної комерційної землі під будівництво «сухопутного порту».

Відповідну постанову виніс Касаційний господарський суд.

Мова йде про землю поблизу пункту пропуску «Ягодин», де планували збудувати масштабний логістичний комплекс з прокладанням залізничних колій і спорудженням мостів. На території логістичного хабу мали розмістити п’ять терміналів, а саме: зерновий, олійний, холодильний, нафтовий та термінал для зберігання бітуму.

Логістичний центр – це спільний бізнес Ігоря Палиці та Степана Івахіва . Підтвердженням цього є той факт, що серед бенефіціарів ТОВ «Інтерколесо» – донька Степана Івахіва – Тетяна, та колишня дружина Ігоря Палиці – Оксана.

Проте 20 грудня 2023 року Антимонопольний комітет викрив змову компаній, оштрафував обидві фірми на 50 тисяч гривень та включив до «чорного списку».

Представники АМКУ з’ясували, що товариства змовилися під час аукціону у лютому 2022 року, на який Любомльська міськрада виставила право оренди земельної ділянки площею 27 гектарів поблизу села Римачі. Початкова ціна орендної плати становила 518,6 тисячі гривень на рік. У торгах тоді взяли участь троє учасників: ТОВ «Град Інвест Ріал Істейт» з пропозицією 3 мільйони гривень, ТОВ «Інтерколесо», яке мало намір заплатити за ділянку 525 тисяч гривень і ТОВ «Глобус Істейт», яке давало 520 тисяч. Протягом трьохраундного англійського аукціону пропозиція зросла лише в одного учасника – фірми «Інтерколесо». Вона досягла 530 тисяч гривень. Інші не торгувалися.

У результаті перемогу здобуло «Град Інвест Ріал Істейт» з ціною 3 мільйони гривень. Втім, директор фірми-переможниці Ігор Хмельов, який на той час був одночасно співвласником підприємства «Інтерколесо», відмовився від виграшу на аукціоні. Тому право оренди 27 гектарів на держкордоні, згідно з чинним законодавством, перейшло до ТОВ «Інтерколесо», яке, нагадаємо, запропонувало 530 тисяч.

Завдяки цій схемі Любомльська громада втратила можливість додатково заробити на оренді 2,47 мільйона гривень на рік. А за 49 років, на які укладався договір, і взагалі виходить понад 120 мільйонів гривень.

Декілька років на площі у 27 гектарів активно тривали будівельні роботи, однак після втручання Антимонопольного комітету – усе зупинилось.

ТОВ «Інтерколесо» оскаржило рішення АМКУ в суді, запевняючи, що під час аукціону порушень не було допущено.

Господарський суд Львівської області зилишив рішення антимонопольників в силі. Крім того, раніше на засіданні АМКУ представник «Інтерколеса» сам визнав порушення. Західним апеляційним господарським судом у задоволенні позовних вимог «Інтерколесу» також було відмовлено.

Тож компанія подалась до Касаційного господарського суду Верховного суду України, де також отримала відмови.

На Волині припинили будівництво «сухого порту» через  махінації на аукціоні: суд підтвердив провину фірм

Джерело: lutsk.rayon.in.ua