Міста-партнери: у Грубешові нагороджували волонтерів, а у Расейняї висаджували ліси

21 квітня 2025 р. 14:05

21 квітня 2025 р. 14:05


Відзнаки отримали грубешівські волонтери

У Міській публічній бібліотеці – Грубешівському центрі спадщини відбулося урочисте підбиття підсумків конкурсу «Волонтер року-2024», повідомляють на сторінці міста.

З гордістю та радістю вручали статуетки людям і командам, які надихають, діють і змінюють світ навколо. Таким чином відзначили молодих волонтерів і досвідчених, команди доброчинців, школярів, рятувальників. Вечір також був прикрашений виступом талановитої жительки Кароліни Маршлевської.

Третій весняний капелюшковий марш у Ленчиці

Хороша весняна традиція започаткована в Ленчиці завдяки університету третього віку. Весняний капелюшковий марш – це радісна, барвиста мандрівка вулицями міста, повідомляють на його сторінці.

Відбудеться захід 24 квітня об 11.00. Збираються учасники у яскравих, незвичних, улюблених головних уборах перед будинком культури, звідки рушать місцевими шляхами. Як запевняють організатори, цей марш буде яскравим і веселим, а сама хода стає щорічним ритуалом радості та зустрічі весни.

Квітковий барабан і піаніно – замайоріло Цвікау

«Цвікау квітне!» – свято оригінальних клумб. У місті можна побачити різнобарвний барабан та заквітчені піаніно, дитячий візок, діжки посеред вулиці, зелений контейнер та багато іншого. Оригінальні клумби висадили біля магазинів, установ, закладів, на вулицях міста. Офіційне відкриття громадської акції відбулося днями, повідомляють на сторінці міста.

Також цьогоріч вперше проводиться  фотоконкурс: учасники мають можливість показати особистий погляд на весну, зафіксувати найкрасивіші весняні моменти та виграти привабливі подарунки.

У Кентшині дбають про чистоту вулиць,

встановивши контейнери для собачих екскрементів

Незвичну статистику оприлюднили на сайті Кентшина. У місті мешкає понад 13 тисяч жінок і майже 12 тисяч чоловіків. Крім того, на території ґміни, за даними міської влади, може проживати до 1500 собак.

Міста-партнери: у Грубешові нагороджували волонтерів, а у Расейняї висаджували ліси

«Не забуваймо, що ці милі створіння, окрім того, що роблять наше повсякденне життя приємнішим і виявляють нам прихильність, також мають свої фізіологічні потреби… Якщо припустити, що собака середнього розміру виробляє приблизно півкілограма фекалій щодня, то загалом виходить щонайменше 600 кілограмів калу щодня. Щотижня це кілька тонн. Завдяки мудрості природи ці екскременти піддаються біологічному розкладанню, але нам би не хотілося, щоб такі процеси відбувалися на наших очах і в межах нашого нюху – на тротуарах, площах, дитячих майданчиках… Тому на найпопулярніших локаціях для прогулянок розміщено 130 контейнерів для собачих екскрементів – це характерні помаранчеві баки, які неможливо не помітити. Давайте використовувати їх під час вигулу собак, щоб після прогулянок з нашими чотирилапими друзями залишалися лише приємні спогади, а не купа смороду. Кожен, хто хоч раз потрапляв у такий сюрприз, напевно, підтримає наше звернення», – пишуть на сайті.

У Расейняї висаджували дерева

У суботу місто долучилося до ініціативи Національного лісництва, яка втілюється у Литві,  і присвячена 35-й річниці відновлення Незалежності. Близько 120 небайдужих до природи учасників – сім’ї, представники установ, громад та окремі ентузіасти – зібралися на суботник, повідомляють на сторінці громади.

Спільно висадили дві тисячі саджанців сосни у лісі Прабаудас, а в лісі Блінструбіскес завдяки спільній праці переродилися мішані ліси дуба, берези, ялини, вільхи, сосни. Усі саджанці вирощені в розсадниках Держлісгоспу за передовими технологіями та з генетично надійного насіння – щоб виросли міцні, витривалі та здорові литовські ліси. Це був не тільки фестиваль висадження дерев, але й день громади, природознання та історичної пам’яті. Після роботи – подяка колективу муніципалітету, теплий суп, посмішки та щирі розмови. Організаторами  виступили Держлісгосп спільно з Мінприроди, у співпраці з муніципалітетами, громадами та громадськими організаціями. Як повідомив начальник Расейнського райвідділу Держлісгоспу Гінтарас Червокас, цієї весни у районі планують висадити понад мільйон 150 тисяч дерев. Загалом ліси займають близько 33,9 відсотка території Литви – це важливий показник, що свідчить про зусилля країни зберегти і розширити зелену природну спадщину. Міста-партнери: у Грубешові нагороджували волонтерів, а у Расейняї висаджували ліси

Як у Мальборку заохочують інвесторів

Заступник мера міста Мальборк Ян Тадеуш Вільк мав зустріч з представниками Поморської спеціальної економічної зони Малгожатою Яблонською, керівницею групи із залучення інвесторів та міжнародної співпраці, а також з Анною Корчак з відділу інвестицій зони, інформують на сторінці міста.

Обговорювалися теми розвитку інвестиційних територій у місті Мальборк,  а також шляхи залучення підприємців, які готові надавати свої землі.️ Інвестори можуть розраховувати на місцеве звільнення від податку на нерухомість для нових бізнесів на термін до п’яти років, а від податку на прибуток навіть до 15. Міська влада гарантує інвесторам допомогу на кожному етапі реалізації інвестицій, у тому числі шляхом призначення індивідуального інвестиційного наглядача від імені місцевого самоврядування. Співпраця між владою міста Мальборк та Поморською спеціальною економічною зоною, кількість залучених інвестицій сприяли присвоєнню Мальборку звання Амбасадора Польської інвестиційної зони.

Підготувала Валентина ТИНЕНСЬКА

Міста-партнери: у Грубешові нагороджували волонтерів, а у Расейняї висаджували ліси

Джерело: slovopravdy.com.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua