вологість:
тиск:
вітер:
Устилузька громада закінчила «Школу відновлення»
Від жовтня минулого до квітня нинішнього року представники Устилузької міської громади – керуюча справами виконавчого комітету міської ради Ганна Губерук, начальниці фінансового та відділу комунальної власності, житлово-комунального господарства та благоустрою, екології та агропромислового комплексу Ірина Ларіна та Оксана Матвійчук – навчалися у Школі відновлення громад, що заснована Асоціацією міст України та ГО «Маріуполь Реборн». Освітніми партнерами проєкту є «Метінвест Політехніка» та Національний університет «Києво-Могилянська академія».
Цей глобальний проєкт, до участі у якому нас «підштовхнув» міський голова Віктор Поліщук, створено з метою підготовки муніципальних менеджерів періоду відбудови. Із 37 громад-учасниць до фінального етапу дійшли лише 25, у тому числі і Устилузька громада.
Чотири насичені навчальні модулі, що включали 45 лекцій, вісім офлайн зустрічей та воркшопів, дали змогу ознайомитися із світовим досвідом, зокрема періоду відбудови (не лише післявоєнного, а і внаслідок природних катастроф), повернення людей, залучення ресурсів, пошуком нових ідей, у тому числі і для економічного відновлення. Ми обмінювалися досвідом, аналізували практичні кейси, шукали відповіді, сперечалися.
Викладачі Києво-Могилянської академії супроводжували учасників протягом усього проєкту. Вагомим мотиваційним аспектом для кожного учасника стала можливість комунікації із представниками м. Маріуполь. Адже частина «студентів» не вбачали сенсу проводити стратегічні дослідження та пошуки ідей через продовження воєнного стану та невизначеність на фронті. Міський голова Маріуполя Вадим Бойченко, співзасновник школи, на одній із зустрічей сказав, що: «До відновлення країни потрібно готуватися вже зараз – навчати, об’єднувати, будувати, саме через сильні громади ми будуємо країну».
Нам було представлено бачення нового Маріуполя, абсолютно відмінного від колишнього зруйнованого міста, з цікавими ідеями та перспективами. Це, направду, надихає та дає відчуття згуртованості, залученості, єдності, а також того, що кожна громада може створити новий простір свого міста, адже унікальність кожної дає широкі можливості для розвитку. Головне – навчитися правильно використовувати власні ресурси, бо справжній рух вперед можливий не лише за наявності ініціативи, знань, а й за умови підтримки справжніх однодумців.
Головним результатом пройденого навчання став профіль громади періоду відновлення. Цей стратегічний документ містить в собі напрацювання щодо перспективного бачення у майбутньому (2025-2027 роки), конкретні кроки та пріоритети, оновлені візію та місію громади. Він найближчим часом буде презентований на офіційному сайті міської ради.
Приємно також, що Устилузька громада отримала нагороду за одну із найкращих ветеранських політик від одного із спікерів проєкту Максима Стукала – кулю ворога, здобуту під Покровськом.
Ми стали частиною масштабного проєкту відновлення, і з вірою в себе, отриманими крилами та натхненням рухаємо громаду до змін. Адже наше «сьогодні» створює «майбутнє».
Ірина ЛАРІНА,
начальниця фінансового відділу виконавчого комітету Устилузької міської ради

Новини рубріки

На Чернігівщині помер захисник з Луцької громади
26 квітня 2025 р. 17:58

Волинська ОВА інформує про оновлення у ветеранській політиці: виплати, пільги, допомога
26 квітня 2025 р. 17:55

На Волині ремонтують аварійні після зими ділянки автодоріг: де саме
26 квітня 2025 р. 17:54