вологість:
тиск:
вітер:
Хобі, яке приносить заробіток: волинянка створює оригінальні аксесуари для волосся
Ольга Клубук з Волині уже п'ять років поспіль створює красиві та різноманітні прикраси для волосся . Жінка зі свого хобі зробила справу, яка приносить непоганий заробіток.
Про це розповідає видання «Нове життя» - новини Любешівщини .
Ольга Федорівна – творча особистість. Із дитинства любила малювати, вирізати, шити. Ще будучи школяркою, мріяла стати дизайнеркою. Але так склалося, що здобула педагогічну освіту й упродовж 18 років працює вчителькою образотворчого мистецтва і трудового навчання у Дольській гімназії. Хендмейдом ж вирішила зайнятися весною 2019 року, коли сім’я опинилися у скрутному фінансовому становищі.
«На маленьку вчительську зарплату важко тепер жити, тому і шукаю інші шляхи заробітку. Якраз тоді треба були нам кошти на лікування для чоловіка. Лишити дітей й поїхати, наприклад, у Польщу я не можу, тому обрала справу, яка мені до душі. Створювати щось своїми руками я люблю, тому й загорілася ідеєю виготовляти аксесуари для волосся», – розповідає пані Ольга.
Перша роботу, яку створила наша землячка, були простенькі бантики. Й далі з кожним новим виробом покращувалася техніка виготовлення, роботи ставали все акуратнішими та гарнішими. Багато різних майстер-класів та уроків майстриня дивилася в інтернеті й затим побачене втілювала у реальність. Звісно, не з першого разу все вдавалося, але сам процес неабияк подобався Ользі Клубук. Для створення аксесуарів наша землячка використовує різний матеріал: фоаміран, атлас, мереживо, фатин, органзу та багато іншого.
Аби навчитися робити цікаві та оригінальні аксесуари для волосся, Ольга Клубук неодноразово проходила різні платні курси, де черпала нові знання. Якщо ж у 2019 році вона зосереджувалася саме на виготовленні найпростіших бантиків, то тепер уже освоїла різні складні техніки. Найбільше ж до душі майстрині – створення прикрас із фоамірану. Аби зробити дивовижні чорнобривці, волошки, ромашки з цього матеріалу, іде досить багато часу, адже варто, як розповідає пані Ольга, кожну пелюсточку робити окремо.
Вибір аксесуарів для волосся, які можна замовити у дольської майстрині, – великий. Це резинки, віночки, обручі, заколки, брошки, бантики. Її роботи із задоволенням носять найменші модниці та дорослі красуні. Неодноразово свої вироби жінка відправляла вже і закордон.
«Багато виробів просять виготовити напередодні певних свят. Наприклад, до Дня святого Миколая мала чимало замовлень. Час створення залежить від того, який саме це має бути виріб, чи маю я в наявності необхідний матеріал для його виготовлення. Буває, що за ніч можу зробити, а інколи йде на це кілька днів чи навіть тижнів. Усе дуже індивідуально», – розповідає талановита наша землячка.
Чарує над створенням нових оригінальних виробів вона переважно у вечірню, а то й нічну пору. Тоді, коли діти лягають спати, всі домашні справи зроблені, можна приступати до улюбленої творчості.
«Процес мене відволікає від негативу. Чоловік наразі мій служить. Тому, звісно ж, домашньої роботи у мене ще побільшало. Але коли беруся за новий виріб, просто відволікаюся від реальності й натхненно працюю. Важливо і приємно, коли мої клієнтки та клієнти (бо ж буває, що і татусі, і дідусі купують на подарунки) знову і знову повертаються до мене. Це найголовніша оцінка моєї роботи», – каже Ольга Федорівна.
Також варто відзначити й те, що майстриня є активною учасницею різних благодійних заходів на підтримку ЗСУ. Власноруч створені вироби продає, а кошти перераховує для українських захисників, бо ж, переконана, лише об’єднавшись, ми зможемо подолати ворога.
Мирослава Струк.
Фото з особистого архіву Ольги Клубук.
- «Бог готував мене до того, що втрачу ноги»: історія майстра-чоботаря з Волині
- З математичного класу - в ліси та гори: як учитель з Волині відкриває школярам світ туризму
- Регент церковного хору з Волині «підпрацьовує» гумористом та дарує радість людям

Новини рубріки

Знайшов ключ та проник у квартиру: у Луцьку затримали грабіжника
28 квітня 2025 р. 15:55

На Волині збільшилась кількість звернень до психіатра
28 квітня 2025 р. 15:55