Із зброєю в руках з першого дня війни: історія киянина, що воює у волинській бригаді

29 квітня 2025 р. 16:17

29 квітня 2025 р. 16:17


Дмитро на псевдо «Дід» – військовий, який служить на посаді головного сержанта самохідної артилерійської батареї самохідного артилерійського дивізіону 100 омбр.

Про це повідомляє 100 окрема механізована бригада Сухопутних військ ЗСУ.

Армійський позивний чоловіка пояснюється дуже просто: до лав ЗСУ він став будучи батьком п’ятьох дітей та дідом трьох онуків.

«Війна для мене, корінного киянина, розпочалася з оборони столиці. Зброю я одержав 24 лютого 2022 року – з «КамАЗа» на Оболоні. Впродовж кількох місяців виконував завдання у складі добровольчого загону тероборони. А на початку липня 2022 року вже офіційно став до лав ЗСУ», – розповів Дмитро.:

Чоловік закінчив Київський університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю «ядерна фізика». Працював інженером-дослідником в Інституті фізики та Інституті ядерної фізики. Згодом був інженером-консультантом у банківській ІТ-сфері.

Нині йому – як гармашу – неабияк допомагають знання, здобуті на студентській лаві.

«Коли я прийшов в артилерію, відразу зрозумів: те, що мені читали на І-ІІ курсах університету – це воно!», – зауважив Дмитро.

Досвідченому бійцю боляче спостерігати за трансформацією міста протягом Битви за Торецьк, яка вже триває десятий місяць.

«Торецьк перетворився на місячний пейзаж. Це вже не місто – звалище будівельного сміття. Мені важко це говорити. Адже я наполовину росіянин – у мене мама росіянка. У мене сила-силенна прямих родичів у Росії. Але то інший світ – то орда. Для них є нормальним те, що вони роблять. Вони не розуміють, чому так не можна робити», – поділився військовий.

Гармаш бачить секрет успіху «Сталевої Сотки», яка разом із приданими підрозділами вже настільки тривалий час стримує ворога в Торецьку.

«Як колишній піхотинець, я скажу так – це подвиг піхоти 100 бригади. Ну, і це вже досвід. Бригада, яка десятий місяць стоїть на настільки гарячому напрямку і не дає ворогу просунутися далі – це досвід, це взаємодія. Бригада вже працює як злагоджений організм», – розповів Дмитро.

Боєць мріє повернутися до своєї великої родини і вірить, що війна закінчиться за українським сценарієм.

«Німецький теоретик війни Карл фон Клаузевіц свого часу сказав так: «Перемогла та країна, яка після війни буде жити краще, ніж до війни». Я думаю, що у нас вийде. Якщо ми після війни побудуємо кращу країну – ми перемогли», – зазначив військовий.

Із зброєю в руках з першого дня війни: історія киянина, що воює у волинській бригаді

Джерело: lutsk.rayon.in.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua