вологість:
тиск:
вітер:
Усе на три літери: у Луцьку презентували книгу військового та журналіста Дмитра Крапивенка
У Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків відбулася презентація книги Дмитра Крапивенка «Усе на три літери».
На зустріч 29 квітня завітали журналісти, студенти, військові та небайдужі лучани, повідомляє Район.Луцьк .
Модератором події став журналіст, редактор видання «Район.Закордон» Юрій Конкевич.
Дмитро Крапивенко – український журналіст та публіцист. З початком повномасштабного вторгнення він вступив до лав Збройних сил України. У війську Дмитро отримав позивний «Банкір».
Я займався волонтерством з 2014 по 2022 рік. Коли я прийшов до військкомату, у мене були волонтерські гроші, які я мав витратити на одну із задач. Я зв’язався з підрозділом, сказали, що зараз ці потреби не на часі, а гроші варто витратити на інші оборонні цілі. Тож на ці кошти я «одягнув» свій взвод. Якось так і з’явився Банкір, – розповів Дмитро.
Книга «Усе на три літери» була написана за 9 місяців. Дмитро розповів, що, прийшовши до війська, сказав, що нічого не писатиме про війну, оскільки багато вже сказано. Поштовхом до написання стали люди, які щоразу запитували, чи напише він про певну подію. Пізніше військовий зрозумів, що це вже стало його «священним обов’язком».
Бій – це страшний суд у мініатюрі. В момент, коли відчуваєш, що можеш загинути, спадає на думку все те, що не встиг доробити й за чим шкодуєш та сумуєш найбільше, – поділився автор уривком із книги.
Дмитро зізнався, що написання книги «Усе на три літери» не викликало у нього жодних труднощів, адже головне у цій справі – мати бажання та мотивацію.
На війні виробився такий інстинкт: можеш їсти – їж, можеш спати – спи, можеш писати – пиши, – поділився військовий.
Кожен розділ у книзі має окрему назву і складається з трьох літер. У текстах присутні діалоги між військовими, гумор, нецензурна лексика та пояснення військової термінології.
На мою думку, ця книга – це місток між армією і тилом. І цей місток треба будувати та зміцнювати… Тут є розділ «Тил», який, на мою думку, є одним із найсильніших, – поділився думками Юрій Конкевич.
У процесі спілкування з присутніми, гість розповів, що мотивації йому надають військові, а також небайдужі громадяни, які приходять на зустрічі з автором.
Хто є моєю опорою і силою?... Мені подібні. Це військові, ветерани, які не мають можливостей писати, або ж не хочуть. У них стільки фактурного, картинного, що хотілося б описати і цього вистачило б ще не на одну книгу, – зізнався Дмитро Крапивенко.
На запитання із залу «Що б ви вважали перемогою?» військовий відповів: «Знищення росії».
Наприкінці події присутні мали змогу переглянути книгу, придбати її та отримати автограф Дмитра Крапивенка.
Ірина Волощук

Новини рубріки

У Поворська громада «на щиті» зустріне Героя Сергія Книша
30 квітня 2025 р. 20:39

Стало відомо, де на Волині планово вимикатимуть електрику
30 квітня 2025 р. 20:34

У бою з російськими окупантами загинув Герой з Волині Володимир Мельник
30 квітня 2025 р. 20:16