вологість:
тиск:
вітер:
“В селі багатства не наживеш, тільки горба” — мешканці сіл на Волині про весняно-польові роботи
Садять городину, пораються у квітниках, будують теплиці, виводять на першу пашу худобу, наводять лад на обійсті. Такі роботи виконують мешканці сіл Волині навесні 2025 року.
Сезон посадки городів — у розпалі, розповів Суспільному говорить житель села Павловичі Владислав Пелюх. Чоловік має трактора, сусідам ним фрезує землю.
“Земля забирає негативну енергію — і десь сили беруться”
Родина Киричків із села Трилісці у повному складі працює на землі поблизу будинку. За словами голови сім’ї, чоловіки складають теплицю, жінки прополюють полуницю.
“І сіяти ще треба, і треба культивувати, і теплицю жінка заставляє складати. Там будуть помідори, огірки — все, що домашнє. Ярина вже посіяна, посходила. Ще осталася соя, пару гектарів її буде. Попрацюєш, відчуваєш енергію з поля. Земля забирає негативну енергію — і десь сили беруться “, — говорить Ігор Киричок.
Господар каже: до повномасштабного вторгнення надлишки картоплі продавали. Тепер зменшили площі посіву та вирощують бульбу для потреб родини.
“Посадили 6 соток картоплі, ще за тиждень до Вербної неділі. І за селом ще соток 30 посадили. Торік в нас мало було картоплі, бо не садили багато. Цього року більше, бо треба й армії допомагати, — говорить житель села Трилісці. — Кожних 5 років стараюсь оновлювати сорти, бо вироджується сама картопля”.
“На пенсію не виживеш, мусиш щось своє мати”
Михайло та Людмила Джусюки пасуть череду корів. Худобу, кажуть, вигнали на першу пашу 25 квітня. У черзі — поки 40 корів.
“Тримали дві корови, а тяжко, вже старіємо. То зараз тільки одненька. Тако, щоб для себе, бо здати дешево. Взимку було по 10 гривень, а зараз стане тепло і буде більше молока, то взагалі. Торік було по 7, по 8 гривень. То що за ціна, а трудитися треба важко”, — говорить Людмила Джусюк.
У селі Затурці місцевий житель Василь Колчак виносить картоплю з льоху. Розповідає: бульба мусить прогрітися, тоді її вже можна садити.
“Раніше садили 1 травня, 9 травня — якраз вихідні були ще за совєтів. А зараз — як погода дозволяє. То були морози в селі вчора і сьогодні, а вже завтра-післязавтра можна буде садити, — каже Василь Колчак. — В селі багатства не наживеш, тільки горба. Але ж мусово робити. На пенсію не виживеш, мусиш щось своє мати. З городу і виживаємо”.
“У тих, хто рано посадив, є незначні пошкодження”
У селі Крухиничі житель Андрій Лящук оре землю конем. Усього з матір’ю обробляють півтора гектара землі.
“Село є село. З ранку до вечора — як почнеться весна. Хоча, як тримаєш худобу, то ми не відчуваємо і зимою, бо треба встати, попорати, заготовити кормів. Якось крутимось. Ну є все: своє сало, м’ясо, молоко. Хоч часом нема коли наїстися. — говорить Мелітина Лящук. — Р ання картопля: підняли, попололи, накрили. Вже примерзла. Ми на день відкрили”.
Як розповіла завідувачка сектору агрометеорологічних прогнозів Волинського гідрометеоцентру Олена Кондратчук, результати обстеження посівів показали: похолодання та заморозки у квітні суттєво не вплинуло на розвиток ранніх культур.
Здебільшого в нас по області не фіксуються сходи картоплі. Тому ніякої шкоди ці морози їй не нанесли, великої втрати по урожаю не буде. У тих, хто рано посадив, є незначні пошкодження. Тепла погода необхідна для городніх культур: висадки розсади капусти, помідорів, огірків”, — каже Олена Кондратчук.
Як додала завідувачка сектору, запаси вологи у ґрунті наразі — на оптимальному рівні, в глибших шарах волога ще зберігається. Верхні шари землі, з її слів, трохи пересушені, але наразі це не критично.

Новини рубріки

Неспокійна ніч: у селищі на Волині - пожежа
01 травня 2025 р. 23:54

Завтра, 2 травня, у Луцьку попрощаються з загиблим Захисником Анатолієм Левчуком
01 травня 2025 р. 23:47

Вогняний стовп видно здалеку: на Камінь-Каширщині сталася масштабна пожежа
01 травня 2025 р. 23:27