вологість:
тиск:
вітер:
У Луцьку презентували трагікомедію «Кароль» в оновленому Театрі в укритті
На сцені Театру в укритті Волинського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка презентували допрем'єру трагікомедії «Кароль» польського драматурга Славомира Мрожека . Постановку підготував режисер Владислав Маціюк .
Як розповів режисер журналістам « Волинської служби новин », проєкт Театр в укритті створили ще у 2022 році. Але нині до ідеї з облаштування театрального простору в укритті, але вже із новими виставами, повернулися знову, бо, на жаль, вона не втратила своєї актуальності. Цей задум підтримало керівництво театру.
«Я запропонував художньому керівнику та директору театру Сергію Скулинцю розвинути цей задум. Театр має жити за будь-яких умов. Сьогодні, під час війни, такі простори, як укриття, стають не лише безпечними, а й актуальними для мистецьких подій», — каже Владислав Маціюк.
Тож команда взялася до роботи. Простір облаштований з думкою про те, щоб глядачам було комфортно.
«Це все підвальне приміщення. І ми так багато сюди праці вклали, ще в грудні почали працювати. Планували, щоб людям було добре. Ми замовили пледи, 50 штук на кожного глядача. Щоб накинути на плечі та сидіти у теплі», - розповів режисер.
За словами режисера вибір п’єси «Кароль» був зумовлений не лише актуальною тематикою, а й самою атмосферою простору.
«Постало питання, якою постановкою відкривати сцену в укритті? Має бути щось таке, де є відповідь на питання, чому театр в укритті? От ми і старалися цю виставу такою зробити.
Мені б хотілося, щоб той сенс, який вклали в цю виставу, був прочитаний глядачем. І щоб люди повернулися сюди», - зазначив Владислав Маціюк.
Основний меседж, який хотів донести режисер, це те, що ворог не має жодного наміру зупинятися. І нам потрібно захищати себе, нам потрібна зброя, нам потрібно продовжувати цю боротьбу.
«Хижак ніколи не зупиниться перед своєю здобиччю, поки її не з'їсть. Його можуть тільки зупинити більші роги, більші пазурі, товстіша шкіра, гостріші зуби. І ніяк інакше. Тому і вистава починається з фрази лікарю «Дєду ТРЕБА стріляти». Просто треба і все, без пояснень.
І так завжди було. Це ще з часів царської Росії такі наративи, імперіалізм. Тому і головний меседж був у тому, що ворог не зупиняється і потрібно діяти», - розповів режисер.
Вистава закінчилася потужним посланням «Вистоїмо». А ще - закликом долучитися до волонтерської ініціативи Сергія Стерненка та підтримати збір для ЗСУ.
«Довго думав, якою ж фразою, яким словом все-таки має вистава закінчиться? І вирішив, що слово «Вистоїмо» про щось говорить. Заради цього зараз бореться вся країна. Ми «Стоїмо» і ми - «Вистоїмо»,- переконаний він.
Прем’єрні покази вистави «Кароль» відбудуться 2, 3 та 10 травня о 18:00 у «Театрі в укритті» Волинського драмтеатру. Придбати квитки можна на сайті , у касі театру та в адміністраторів – без сервісного збору!
- Вистава «Грішна» зібрала аншлаг у Луцьку
- У Волинському драмтеатрі покажуть виставу до річниці вшанування пам'яті Тараса Шевченка
- Секрети щасливого шлюбу від театральної сім’ї з Луцька

Новини рубріки

Гороскоп на 2 травня 2025 року: хвиля активності у Стрільців та романтичний день у Тельців
02 травня 2025 р. 01:17

Чорна кава щодня: назвали 9 способів, як вона впливає на організм
02 травня 2025 р. 00:49

Магнітні бурі в Україні: який прогноз сонячної активності на 2 травня
02 травня 2025 р. 00:49