В Україні провели понад 400 тисяч неонатальних скринінгів немовлят і виявили 646 рідкісних захворювань

03 травня 2025 р. 12:38

03 травня 2025 р. 12:38


З моменту запуску розширеного неонатального скринінгу у жовтні 2022 року в Україні виконали понад 410,2 тисячі досліджень новонароджених.

Йдеться, зокрема, про понад 146,9 тисячі досліджень – у Львівському регіональному центрі неонатального скринінгу; понад 132,5 тисячі – у Київському регіональному центрі; більш як 57,6 тисячі – у Харківському регіональному центрі та понад 73,2 тисячі – у Криворізькому регіональному центрі, повідомили у МОЗ .

Захворювання виявлені у 646 немовлят, із цих випадків 56 – спінальна м’язова атрофія (СМА).

Неонатальний скринінг — це медичне обстеження новонароджених на певні вроджені або рідкісні захворювання, які на ранньому етапі можуть не мати симптомів, але можуть призвести до важких наслідків, якщо не почати лікування вчасно.

Найчастіше таке дослідження проводять у пологовому будинку на 1-3 день після народження у дитини – у малюка беруть краплю крові з п’ятки на спеціальну картку, а зразок надсилають до лабораторії. Дослідження є безоплатним і добровільним, тож МОЗ наполегливо рекомендує його проходити.

Раніше немовлят в Україні перевіряли на чотири спадкові хвороби, проте з 2022 року кількість хвороб, внесених до скринінгу новонароджених в Україні, збільшилася до 21.

Міфи та факти про неонатальний скринінг: що важливо знати майбутнім батькам

Кому гарантується неонатальний скринінг в рамках Програми медгарантій

В Україні провели понад 400 тисяч неонатальних скринінгів немовлят і виявили 646 рідкісних захворювань

Джерело: lutsk.rayon.in.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua