вологість:
тиск:
вітер:
В освітній комісії Волиньради погодили претендентів на нагородження обласною Премією за заслуги у сфері науки
Під час засідання постійної комісії з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку депутати Волиньради також заслухали звіти керівників освітніх закладів за підсумками діяльності 2024 року.
Про це повідомляють на сторінці Волинської облради у «Фейсбук» .
Члени профільної комісії погодили кандидатури п’ятьох претендентів на нагородження обласною Премією за заслуги у сфері науки. Це, зокрема, кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри теорії та методики фізичної культури КЗ «Луцький педагогічний коледж» Олеся Дишко , кандидатка психологічних наук, проректорка з науково-педагогічної роботи КЗ «Волинський медичний інститут» Алла Лазько , доктор фізико-математичних наук, професор кафедри фізики та вищої математики Луцького національного технічного університету Сергій Луньов , докторка економічних наук, професорка, завідувачка кафедри економіки та торгівлі Волинського національного університету імені Лесі Українки Олена Павлова , а також кандидатка педагогічних наук, доцентка, завідувачка кафедри освітніх, педагогічних технологій Академії рекреаційних технологій і права Оксана Хомік .
Під час комісії депутати також заслухали звіти керівників комунальних закладів про освітню та наукову діяльність у 2024 році. Директорка Центру позашкільної освіти, депутатка Волиньради Оксана Філіпчук зазначила, що в минулому році заклад відвідують 2340 вихованців, а гуртковою роботою охоплені діти з 29 територіальних громад.
«Вихованці центру позашкільної освіти беруть участь у всеукраїнських та міжнародних змаганнях. Зокрема, серед дітей є чинний чемпіон світу зі спортивної радіопеленгації, судномодельного спорту, переможці всеукраїнських змагань, призери Чемпіонатів України з автомодельного та судномодельного спорту, історико-технічного стендового моделювання, інформаційних технологій, шахів, шашок, декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва», – розповіла Оксана Філіпчук.
Вона додала, що 400 вихованців закладу взяли участь у 53 всеукраїнських масових заходах та вибороли 486 нагород.
«За підсумками роботи у 2024 році Міжнародна асоціація позашкільної освіти нагородила наш Центр почесною відзнакою «Лідер позашкільної освіти – 2024»», – підкреслила директорка закладу.
В той же час, Оксана Філіпчук просить обласну раду розглянути питання збільшення фінансування для участі вихованців закладів позашкілля у всеукраїнських та міжнародних змаганнях.
Директорка Малої академії наук Тетяна Михалюк зазначила, що в 2024 році Волинь стала центром олімпіадного руху.
«Загалом в минулому році ми провели 100 заходів всеукраїнського та обласного рівня», – підкреслила очільниця МАН. Крім того, просить збільшити штат установи на 6 ставок, оскільки цього року за організаційне та методичне забезпечення проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад відтепер відповідатиме Мала академія наук.
«Ми уже звернулися з відповідним клопотанням до облдержадміністрації, щоб розглянули збільшення фінансування МАН», – зазначила голова освітньої комісії Ольга Омелько .
Також свої звіти на розгляд депутатської комісії подали керівник Волинського академічного обласного музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка Сергій Скулинець , директорка Волинського наукового ліцею Ірина Лозовська , очільниця Княгининівського ліцею, депутатка Волиньради Ольга Омелько, директорка Затурцівської спецшколи «Центр освіти» Лариса Лопухович , керівниця Крупівського навчально-реабілітаційного центру Юлія Гринчук та директорка Нововолинської спеціальної школи Тетяна Кантор . Депутати рекомендували усі звіти взяти до уваги.
Члени освітньої комісії проголосували за затвердження стратегії розвитку Люблинецького ліцею в контексті реформи старшої школи, яку представив директор Дмитро Матвіюк . Він зазначив, що в ліцеї визначились із профілізацією майбутнього академічного ліцею – це краєзнавчо-історичний, художньо-естетичний напрямки, українська та іноземна філологія та STEM-технології.
«Ми також напрацювали інфраструктурні рішення, які будемо втілювати. Йдеться про ремонт спортмайданчика та міні футбольного поля, створення місць відпочинку для вихованців закладу, оновлення кабінетів», – розповів Дмитро Матвіюк.
Також в пріоритеті – облаштування приміщень відповідно до вимог безбар’єрності. Члени комісії стратегію схвалили.
Також депутати проголосували за звернення обласної ради до Кабінету Міністрів України та Верховної ради щодо необхідності внесення змін до законопроєкту «Про професійну освіту», який передбачає можливість навчання мовами національних меншин у закладах професійної освіти, якщо з відповідним проханням звернуться не менше як вісім студентів.
«Вважаємо, що запропонована в законопроєкті норма щодо можливості навчання мовами національних меншин, якщо цього забажає група студентів і ухвалить рішення засновник закладу, створює загрозу розмивання статусу української мови в освітньому процесі. Таке рішення йде врізнобіч із чинним законодавством України, зокрема із Законом «Про забезпечення функціонування української мови як державної», який чітко закріплює обов’язкове застосування української мови в освітньому процесі», – йдеться в тексті звернення.
Також депутати закликають переглянути та внести необхідні зміни в законопроєкт «Про професійну освіту».

Новини рубріки

На Волині збільшать напругу в розетках
06 травня 2025 р. 12:26

Відійшов у вічність Герой з Волині Микола Каліщук
06 травня 2025 р. 12:21

Обірвалося життя захисника з Луцького району Анатолія Гриня
06 травня 2025 р. 12:21