Пирій знову проростає: 5 простих порад, як назавжди позбутися найнебезпечнішого бур’яну

06 травня 2025 р. 16:55

06 травня 2025 р. 16:55


Навіть найзавзятіші городники іноді безсилі перед пирієм — підступним бур’яном , що знову й знову проростає, попри всі спроби його винищити. Досвідчені садівники пояснили, чому боротьба з ним часто не дає результатів і як нарешті взяти ситуацію під контроль.

Про це пише Сенсація .

Важче всього подолати пирій, якій росте не лише в городі, а й просто у дворі. Ніби й скосив його, або висапав сапою, корінці зібрав, але через два тижні він легко проростає знову. Досвідчені садівники вважають, що для того, аби пирій в принципі більше не з’являвся, потрібно дотримуватися простих п’ять речей. У першу чергу, земельну ділянку не варто залишати просто так, без нагляду. Якщо регулярно не доглядати за землею протягом весни-осені, пирій і будь-який інший бур’ян буде рости.

Більше того, він ще й буде поширюватися в ті місця, в яких до цього ніколи не ріс. Тому, або виривати бур’ян самим, або наймати для цієї справи безробітних сусідів, чи тих, хто любить щось “пригубити”. В принципі, оплата такої праці не потягне багато грошей з гаманця.

Наступне, про що варто пам’ятати, коріння пирію в жодному разі не можна залишати в землі. Причина — джунглі знову заполонять всю ділянку й за короткий час. Третє — мульчування всього двору, городу чи саду допоможе загалом усунути імовірність появи цієї проблеми. Замульчуйте все, і в пирію не буде шансів навіть просто прорости.

Четверта порада — використовуйте сидерати. Сміливо висаджуйте рослини, які пригнічують ріст пирію. Це може бути люпин, жито, біла гірчиця, фацелія, конюшина. Люпин має таку кореневу систему, що здатна фактично пригнічувати пирій. Жито створює такий щільній покрив, що у пирію не буде шансів прорости на поверхню землі. Корені білої гірчиці мають такі сполуки, які пирій просто не переносить. Фацелія здатна конкурувати з пирієм за поживні речовини та простір. Конюшина, як і жито, дуже густо росте, й для пирію просто не буде місця в городі.

П’ята річ, про яку варто знати, садівникам не слід використовувати поверхневе скопування ґрунту. Фактично, це розпушування ґрунту без видалення коренів пирію. І замість того, аби пригнічувати його ріс, це буде ще більше стимулювати його до появи. Адже, розпушивши землю, городник полегшує йому спосіб проростання й доступу до кисню.

Пирій знову проростає: 5 простих порад, як назавжди позбутися найнебезпечнішого бур’яну

Джерело: vsn.in.ua