вологість:
тиск:
вітер:
В Україні з’явиться більше соціального житла: скільки громад планують приєднатись до будівництва
В Україні з’явиться більше соціального житла – до пілотного проєкту з ЄІБ (Європейський інвестиційний фонд) можуть приєднатися 50 громад. Вони отримають підтримку, якщо зможуть самі співфінансувати будівництво та забезпечити умови для життя і роботи людей.
Про це розповів міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.
В Україні стартує амбітний пілотний проєкт зі створення соціального муніципального житла.
Його мета – побудова нової моделі доступного житла, яка не просто вирішуватиме проблему даху над головою, а стане частиною більшої стратегії відновлення та економічного розвитку громад. За словами Кулеби, до проєкту можуть приєднатися близько 50 українських громад, які доведуть свою спроможність, як інституційну, так і фінансову. За словами Кулеби, це не просто розподіл коштів, а залучення відповідальних партнерів, які мають бачення і ресурси.
“Для нас дуже важливо, щоб ініціатива йшла саме від громад. Щоб вони не лише хотіли долучитись, але й були здатні реалізувати проєкт”, – наголосив міністр.
Співпраця з ЄІБ включає не лише фінансову підтримку, а й передачу європейського досвіду. Проєкт реалізовується у тісній координації з Єврокомісією та провідними експертами з питань житлової політики країн ЄС. Як зазначила Крістіна Мікулова, голова регіонального представництва ЄІБ у Східній Європі, перша угода в межах проєкту може бути підписана вже у 2025 році.
Проєкт має на меті не просто будівництво будинків, а створення житла, яке буде частиною функціонального середовища – з роботою, освітою, транспортом та соціальними послугами. За словами Кулеби, влада на місцях повинна не лише збудувати житло, але й забезпечити його прив’язку до реальних економічних процесів.
“Ми маємо з самого початку розуміти, для кого будуємо житло. Якщо громада каже: “У нас є попит – дві тисячі родин, є робочі місця, є школи”, – тоді це дійсно ефективний проєкт”, – пояснив міністр.
Наразі триває розробка фінансово-економічної моделі, ведуться активні консультації з Міністерством фінансів, Міністерством економіки та міжнародними донорами. Підхід до створення соціального житла буде системним, довгостроковим і стійким.

Новини рубріки

Чи можна лягати спати голодним: коли перекус на ніч необхідний, а коли - шкідлива звичка
10 травня 2025 р. 23:58

На Ковельщині горів дерев’яний житловий будинок
10 травня 2025 р. 23:19

Під Куп’янськом 14-та бригада вгатила по ворожому складу - все згоріло до тла
10 травня 2025 р. 23:02