Мальовнича Волинь: вісім озер, які варто побачити

09 травня 2025 р. 15:50

09 травня 2025 р. 15:50


Старовижівський край зачаровує своїми мальовничими краєвидами, серед яких особливе місце займають озера.

У цілому на території колишнього Старовижівського району налічується 23 озера. Лише в одному селі Любохини Дубечненської громади їх є дев’ять, передає Район.Стара Вижівка.

З-поміж найменш відомих на Старовижівщині – Дімено, Віторож, Зацьке, Соминець, Безодник, Грибно . Щоправда, як зауважують місцеві, деякі з водойм пересохли або ж на стадії зникнення.

Напередодні купального сезону Район.Стара Вижівка підготував добірку фото восьми найпопулярніших озер Старовижівщини, які варто відвідати.

Пісочне (Дубечненська громада)

Озеро Пісочне знаходиться поблизу села Кримне Дубечненської громади.

Водойма підійде для відпочинку як для малечі, так і для дорослих. Озеро приваблює відпочивальників спокійним плесом, піщаними берегами, затишною атмосферою. У купальний сезон людей традиційно у вихідні більше, аніж у будні.

Доїхати зі Старої Вижівки сюди можна орієнтовно за 30 хвилин через село Залюття .

Озеро Пісочне живиться атмосферними та підземними водами. Вода тут влітку добре прогрівається. Взимку озеро замерзає. На дні − сапропельні мули, піщані та глинисті відклади. Пісочне оточене лісом, де переважає порода сосна, а також поросле чагарниками і різнотрав’ям.

З водяної рослинності поширені очерет звичайний, рогіз широколистий, осока пухнаста, латаття біле та інші. Водяться такі види риби, як лящ, короп, карась, плотва. На території озера Пісочне мешкають птахи лисуха, кряква, нирок, мартин звичайний, бекас, лебідь-шипун та чайка.

Луки (Дубечненська громада)

Озеро Луки – перлина Старовижівського краю. Це одне із найбільш улюблених місць відпочинку старовижівчан і не тільки.

Озеро Луки знаходиться у Дубечненській громаді. Водойма приваблює відпочивальників мальовничими краєвидами, спокійним плесом, піщаними пляжами.

З однієї сторони озера берег низький , піщаний, який оточений лісом. Переважає є сосна, а другорядна – вільха чорна. Інша сторона берега заболочена і поросла різнотрав’ям. Вода влітку добре прогрівається, а взимку озеро замерзає.

Живиться озеро атмосферними та підземними водами. З водяної рослинності поширені очерет звичайний, рогіз широколистий, латаття біле та інші. На території озера водяться такі птахи, як лисуха, нирок, кряква, мартин звичайний, лебідь-шипун, а з риби карась, щука, лящ, линок, плотва.

Серах (Сереховичівська громада)

Озеро Серах розташоване у самому серці села Сереховичі , яке є центром однойменної громади на Волині, та є його візитівкою.

У вихідний погожий день водойма, наче магніт, приваблює як любителів, так і професіоналів риболовлі. Проїжджаючи повз озеро, важко стриматися, щоб не зупинитися і не помилуватися його краєвидами.

Нагадаємо, у 2021 році озеро зарибнили товстолобом та білим амуром . Травоїдних риб запустили, оскільки озеро почало заростати.

Глухівське (Дубечненська громада)

Озеро Глухівське знаходиться у селі Глухи Дубечненської громади.

Береги пологі, піщані, окремі ділянки заболочені. Озеро Глухівське живиться атмосферними та підземними водами. Вода влітку тут добре прогрівається. Взимку озеро замерзає. На дні − піщані та глинисті відклади.

Озеро Глухівське оточене лісом, зокрема сосною, а також березою та вільхою. З водяної рослинності поширені очерет звичайний, рогіз широколистий, осока пухнаста, латаття біле, ситник та інші. Водяться такі види риби, як лящ, короп, карась, плотва. На території озера Глухівське мешкають птахи лисуха, кряква, нирок, мартин звичайний, бекас, лебідь-шипун та чайка. Озеро приваблює відпочивальників мальовничими краєвидами.

Доїхати зі Старої Вижівки до озера Глухівське можна орієнтовно за 40 хвилин, однак дорога є не надто хорошою.

Пісочне (Дубівська громада)

Озеро Пісочне, яке знаходиться поблизу села Буцинь Дубівської громади, − одне з найпопулярніших місць відпочинку на Старовижівщині. Улітку сюди приїжджають не лише з Волині, а й сусідніх областей.

До слова, Пісочне займає площу 52 гектари. Багате рибою та водоплавною птицею. Має дуже зручні географічне розташування і доїзд. Від Ковеля сюди – близько 30 кілометрів, Старої Вижівки – 22.

Майже з усіх сторін озеро оточене базами та будинками відпочинку.

Святе (Старовижівська громада)

Озеро Святе розташоване поблизу села Чевель Старовижівської громади.

У будь-яку пору року тут можна помилуватись природою мальовничого озера, подихати свіжим ароматним повітрям соснового лісу, відновити свої сили, почерпнути енергію природи Старовижівського краю.

За переказами, озеро має свою легенду. Кажуть, колись на місці озера стояла церква , а її омивала з обох сторін річка. Відбулося просідання земної кори − і церква опустилась під воду. З того часу утворилось озеро, а місцеві мешканці назвали його Святим.

Святе – озеро карстового походження , що знаходиться у лісі належить до групи Старовижівських озер та до загальнозоологічного заказника місцевого значення «Старовижівський».

Береги озера оточені лісом, а саме березою, вільхою чорною, а також поросле чагарниковою рослинністю.

З птахів водиться лебідь-шипун, кряква, бекас, лисуха, нирок, мартин звичайний. З риби переважають карась, щука, окунь.

Вода дуже добре прогрівається влітку, а взимку озеро замерзає повністю. Живиться атмосферними і підземними водами. З водяної рослинності поширені очерет звичайний, рогіз широколистий, осока пухнаста, та інші. На дні піщані та глинисті відклади.

Синівське (Сереховичівська громада)

Озеро Синівське знаходиться між селами Синове, Соколище та Шкроби у Сереховичівській громаді.  Його площа – 141,2 гектара, а середня глибина – 0,83 метра.

Доїхати до озера Синівське зі Старої Вижівки можна орієнтовно за 40 хвилин через Седлище, Буцинь, Сереховичі, Ниці та Підсинівку.

Солинка (Дубечненська громада)

У Дубечненській громаді між селами Кримне та Яревище є невелике лісове озеро Солинка .

Озеро Солинка має грушеподібну форму. Площа водного дзеркала − 11,15 гектара. Максимальна глибина – 3,8 метра. Солинка − озеро карстового походження. Береги низькі, піщані, окремі ділянки заболочені. Водойма живиться атмосферними і підземними водами. Вода влітку добре прогрівається. Взимку озеро замерзає.

На дні − сапропельні мули, піщані та глинисті відклади. Солинка оточене лісом, де переважає сосна, а другорядними є вільха чорна та береза. З водяної рослинності тут поширені очерет звичайний, рогіз широколистий, осока пухнаста, латаття біле та інші. Водяться такі види риби, як лящ, короп, карась, плотва, щука. На території озера Солинка мешкають птахи кряква, нирок, мартин звичайний.

До слова, озеро має площу 15,1 гектара. Середня глибина – 3,2 метра.

Мальовнича Волинь: вісім озер, які варто побачити

Джерело: volyninfa.com.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua