вологість:
тиск:
вітер:
Волинські медики вчилися, як реагувати на спалахи гарячки Західного Нілу
Фахівці Волинського обласного центру контролю та профілактики хвороб провели онлайн-вебінар «Особливості епіднагляду, діагностики, лікування, проведення протиепідемічних заходів при гарячці Західного Нілу. Епідситуація щодо лептоспірозу в області».
Його цільова аудиторія – медичні директори закладів первинної та спеціалізованої допомоги, сімейні лікарі, педіатри, інфекціоністи, лікарі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, епідеміологи відділів і відділень нашої установи, керівники приватних закладів охорони здоров’я, фізичні особи – підприємці, які працюють у сфері медицини, повідомили у Волинському обласному ЦКПХ.
Вітаючи учасників зустрічі, головна державна санітарна лікарка області Наталія Янко наголосила на актуальності теми й закликала до злагодженої роботи.
«Гарячка Західного Нілу та лептоспіроз — яскравий приклад таких захворювань, що потребують нашої підвищеної уваги та готовності. Ці природно-осередкові захворювання належать до особливо небезпечних інфекцій, а гарячка Західного Нілу ще й до переліку інфекційних захворювань, що мають міжнародне значення, й тому контролюються на міжнародному рівні», — сказала Наталія Янко.
Вона також зазначила, що ці навчання допоможуть посилити спроможності системи охорони здоров’я Волині реагувати на біологічні виклики.
До учасників вебінару звернулась і заступниця начальника управління охорони здоров’я обласної держадміністрації Людмила Рожко. Закликала медичний працівників до постійної настороженості для вчасного виявлення інфекційних недуг.
Про епідемічну ситуацію щодо захворюваності на гарячку Західного Нілу розповіла заступниця Генерального директора центру контролю та профілактики хвороб Ірина Єнжиєвська . Зокрема, про те, що торік в Україні зареєстровано близько 100 підтверджених випадків недуги проти 14 у 2023 році.
Сприятливі умови для поширення небезпечного захворювання виникають через зміни клімату, розширення ареалу комарів-переносників, зростання їхньої чисельності та подовження сезону активності. На Волині випадки цієї гарячки не реєструвалися.
Під час вебінару йшлося про епідеміологічний нагляд за гарячкою Західного Нілу, порядок інформування при виникненні надзвичайної ситуації, лабораторну діагностику захворювання. Про це розповіли керівники відділів – епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних хвороб, а також готовності та реагування на надзвичайні ситуації – Валентина Хомутінкіна і Людмила Тимощук , завідувач вірусологічної лабораторії Алла Кінах.
Лікарка-інфекціоністка обласної інфекційної лікарні Оксана Зінчук роз’яснила особливості клінічного перебігу гарячки Західного Нілу, діагностичні можливості та лікування хвороби.
Ускладнення епідситуації щодо захворюваності на лептоспіроз і тенденція до зростання цієї небезпечної інфекції в області – на ці питання увагу учасників зустрічі звернула завідувач санітарно-карантинного відділу установи Валентина Новачевська.
Нагадаємо , у вересні у Хмельницькій інфекційній лікарні померла 60-річна жінка, якій діагностували гарячку Західного Нілу.
Довідково: г еморагічна гарячка Західного Нілу — це вірусна хвороба, що найчастіше передається через укуси комарів. Вона може викликати лихоманку та висипання на шкірі, а в тяжких випадках — запалення мозку та його оболонок.
Досі не було задокументовано жодного випадку переходу вірусу від людини до людини.
Як зазначають у Центрі громадського здоров’я, в більшості випадків інфекція протікає без симптомів. Натомість у 20% хворих може виникати:
- різке підвищення температури;
- головний біль;
- біль у горлі, м’язах, суглобах та спині;
- слабкість;
- нудота та діарея;
- висипання на тілі;
- збільшення печінки та селезінки;
- ураження нервової системи, зокрема менінгіт, енцефаліт, ознаки ураження головного мозку (розлади свідомості, парези, паралічі).
Специфічного лікування захворювання не існує, як і дієвої вакцини.

Новини рубріки

На тлі високого попиту: в Україні знову пішли вгору ціни на популярний овоч
10 травня 2025 р. 01:28

Гороскоп на 10 травня 2025 року: суперсила у Водоліїв та хаотичний день у Дів
10 травня 2025 р. 01:02

Врожай порадує: які сорти картоплі садити у травні
10 травня 2025 р. 01:02