вологість:
тиск:
вітер:
У Луцькому зоопарку поповнення - перше потомство патагонських зайців
З'явилося перше потомство мар патагонських у Луцькому зоопарку. Ці тварини – вид гризунів сімейства свинкових, що мешкає в Аргентині. Ще їх можуть називати патагонський заєць, патагонська каві, патагонська свинка.
Про це повідомили в Луцькому зоопарку, пише ВолиньUA.
Жваві дитинчата мар дуже потішні. Тому вольєр, де мешкає сімейство, користується популярністю у відвідувачів. Тим паче, що тваринки пересуваються цікаво – стрибкоподібно. Бігають мари теж дуже незвично: скачуть зигзагами, відштовхуючись всіма чотирма лапами одночасно. При цьому ходять повільно.
Тато малечі у колекції Луцького зоопарку – із літа 2021 року. Прибув до нас із Харківського зоопарку. А мама ще донедавна мала закордонну прописку й жила у Кишинівському зоопарку. Проте в серпні 2024-го вона разом зі ще однією самичкою приїхали по обміну із Молдови в Україну.
Й ось у на початку весни, 11 березня, одна з самичок народила двійню й сама її вигодувала. Попередньо малята – це братик і сестричка. Почуваються вони гарно, на апетит чи настрій не жаліються. Ще й дарують безліч позитиву гостям.
Мешкають мари патагонські великою дружною родиною: тато, мама, двоє малят та ще одна самичка. Тож, кажуть у зоопарку, біля цього вольєру гості проводять багато часу, бо і тваринки ці загалом дуже цікаві, і спостерігати за рухливим гарненькими дитинчатами – таки особливе задоволення.
Цікаві факти про мар:
Довжина тіла – 60-80 см
Довжина хвоста – приблизно 4, 5 см
Маса тіла – до 16 кг
Хутро патагонської мари – густе, коротке, рівномірне по всьому тілу. Забарвлення хутра верхній частині тіла сіре, нижньої частини – брудно-біле.
У мари є задні лапки – вони кролячі. Вони коротші за передні. Тож тваринка пересувається стрибкоподібно. На передніх ногах по чотири пальці, а на задніх – по три.
Бігають мари дуже незвично: скачуть зигзагами, відштовхуючись всіма чотирма лапами одночасно. При цьому ходять дуже повільно.
30 км/год – це та швидкість, котру розвивають патагонські мари завдяки своїм м'язистим ногам.
А от лежать як коти, бо коли не рухаються, то можуть прямо стояти або сидіти на задніх ногах чи лежати подібно до домашніх пухнастиків: з передніми лапами, захованими під груди, що є незвичним для гризунів.
Тварини ведуть денний, колоніальний та наземний спосіб життя. Вдень вони групами кочують у пошуках їжі, а вночі сплять в норах та ущелинах поодинці. Харчуються мари винятково рослинною їжею – злаковими, травами, корінням дерев, квітами, листами, насіннями та корою.
У природі розмножуються один раз в рік, з серпня по грудень. Народжуються по 2-4 малят. Тривалість життя мара – до 14 років. В умовах заповідників і парків патагонські зайці живуть до 20 років.

Новини рубріки

Запрацювало обласне представництво штабу з питань поводження з військовополоненими
12 травня 2025 р. 10:07

У Нововолинську сьогодні попрощаються з Героєм Дмитром Шопуком
12 травня 2025 р. 10:06

У Центрі громадського здоров'я порадили, як мамам піклуватися про своє здоров'я
12 травня 2025 р. 09:58