У Луцькому зоопарку народилася двійня патагонських мар

11 травня 2025 р. 19:59

11 травня 2025 р. 19:59


У Луцькому зоопарку вперше дали потомство патагонські мари. Одна з тварин народила двійню і сама її вигодувала. Попередньо новонароджені гризуни — це самка та самець.

Зараз дитинчатам патагонської мари два місяці, повідомили 11 травня на Facebook-сторінці звіринця.

Потомство патагонських мар у Луцькому зоопарку. Facebook/Луцький зоопарк

“Жваві дитинчата мар дуже потішні, тому вольєр, де мешкає сімейство, користується популярністю у відвідувачів. Тим паче, що тваринки пересуваються стрибкоподібно. Бігають мари теж дуже незвично: скачуть зигзагами, відштовхуючись усіма чотирма лапами одночасно”, — зазначили в зоопарку.

Перше потомство: у Луцькому зоопарку народилася двійня патагонських мар

Патагонська мара в Луцькому зоопарку, травень 2025 року. Facebook/Луцький зоопарк

Тато двомісячних гризунів приїхав до Луцька з Харківського звіринця у 2021 році, а маму привезли з-за кордону , з Кишинівського зоопарку (Молдова) у 2024 році.

Перше потомство: у Луцькому зоопарку народилася двійня патагонських мар

Патагонська мара в Луцькому зоопарку. Facebook/Луцький зоопарк

Потомство патагонських мар з’явилося на світ 11 березня і до цього часу було під спостереженням працівників звіринця. Зараз тварини почуваються добре і мають хороший апетит, додали в зоопарку.

Мешкають патагонські мари в Луцькому зоопарку у вольєрі: мама, тато, двоє дитинчат і ще одна самиця.

Перше потомство: у Луцькому зоопарку народилася двійня патагонських мар

Патагонські мари з дитинчам. Facebook/Луцький зоопарк

Довідково: Патагонські мари — це великі гризуни, що належать до родини кавієвих. Їх також називають патагонськими зайцями або патагонськими каві. Довжина їхнього тіла становить 60-80 см, а вага може досягати 16 кілограмів. Хутро патагонської мари густе, коротке, рівномірне по всьому тілу.

У мари є задні лапки — вони кролячі, які коротші за передні. Тому тварина пересувається стрибкоподібно. На передніх ногах по чотири пальці, а на задніх по три. Бігають мари незвично: скачуть зигзагами, відштовхуючись всіма чотирма лапами одночасно. 30 км/год — це та швидкість, котру розвивають патагонські мари завдяки своїм м’язистим ногам.

У природі розмножуються один раз в рік із серпня по грудень. Народжуються по 2-4 малят. Тривалість життя мара — до 14 років. В умовах заповідників і парків патагонські зайці живуть до 20 років.

У Луцькому зоопарку народилася двійня патагонських мар

Джерело: volyninfa.com.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua