вологість:
тиск:
вітер:
«Дуже били їх і собак натравлювали»: волинянка розповіла про жахіття полону сина-морпіха
23-річний Олександр Трощинський - звільнений з полону мешканець Волині. Рідні захисника чекали його три роки й сім днів. До повномасштабної війни його сім’я проживала на Луганщині. А нині мама Оксана Кирпа з меншими сином і донькою мешкають у селищі Благодатне Нововолинської бригади.
Про першу зустріч з сином після звільнення з полону жінка розповіла Суспільному.
«Жила тільки зустріччю з ним. Я його так обійняла, він худесенький, високий, 178 см, але 63 кг. Дуже змінився. Але не плакав, — каже мама Оксана Кирпа. — Я весь час думала, яка то буде наша зустріч. Перший рік думала знепритомнію. Другий рік, що буду падати на коліно перед ним і плакати. А це, мабуть, настав час, що змогла себе стримати уже, щоб не було цих всіх крайностей».
Її сина Олександра звільнили під час обміну 19 квітня , зараз він на реабілітації. Їздила до нього на кілька днів з його сестрою і братом.
«Каже: "Мама, я так постарів. Купи мені крем від зморшок". Кажу: «Синочку, та я тобі все, що хочеш, куплю». Ми в неділю приїхали до нього. Дозволили в місто вийти. І я так взяла його під руку, ідемо. А він каже: «Мама, відпусти мене. Мені тяжко йти. В мене сил нема». Розповідав, що дуже били їх і собак натравлювали. Імітація розстрілу була», — говорить жінка.
ЇЇ син Олександр Трощинський народився 6 грудня 2001 року. Навчався на матроса-моториста у Херсонському морському ліцеї. Після закінчення навчання — строкова служба у 36-й бригаді морської піхоти, з якою підписав контракт 9 листопада 2021 року.
За словами мами, у полон її син потрапив 12 квітня 2022 року. Тоді разом з побратимами у складі 36 бригади морської піхоти боронив Маріуполь. Про те, що син у полоні, довідалися від його дівчини. З полону від сина отримала єдиного листа.
«На заводі Ілліча вони були в повному оточенні, без боєкомплектів, їжі, води. Хлопців багато, дівчат поранених. Він набрав свою дівчину з чужого телефона і сказав: «Я не знаю, що буде з нами. Чи ми загинемо, чи в полон потрапимо, але в полон ми здаватися не хочемо». Кожен з них не хотів в полон потрапляти, бо зрозуміло, що таке полон», — розповідає Оксана Кирпа.
Рідні Олександра до повномасштабної війни жили на Луганщині. Спершу евакуювалися на Миколаївщину, потім у Трускавці Львівської області. Зараз мешкають у Нововолинській громаді на Волині.
«Я почала зарядку робити, займатися спортом, приймати холодний душ, обливатися. Тому що повертаються хлопці й кажуть, що вода холодна в полоні. Я з кінця 2022 року м'ясо перестала їсти. Так якось посту дотримувалася, а потім за компанією разом з сином, якому у полоні м’яса теж не давали», — зізнається жінка.
У селищі Благодатне мама Оксана придбала квартиру і чекає сина з реабілітації.
- Не шість, а сім: стало відомо про ще одного звільненого з полону волинянина
- Зворушлива подія: на Волині звільнений з полону військовий повінчався з дружиною
- «Не будіть, якщо це сон»: мати й син зустрілися в автобусі після трьох років у російському полоні

Новини рубріки

Дехто з українців може отримувати дві пенсії одночасно: що для цього потрібно
19 травня 2025 р. 04:12

Посадовці анонсували перевірку Київської митрополії УПЦ МП на зв’язок з РПЦ
19 травня 2025 р. 03:43

Із окупованої території повернули 15-річного хлопця, який понад три роки не бачив батька
19 травня 2025 р. 03:14