вологість:
тиск:
вітер:
У Луцькій громаді оголосили карантин через американського білого метелика
На території Луцької громади оголосили карантинний режим через поширення американського білого метелика.
Про це повідомляють на сайті Луцькради.
Розпорядженнями Волинської обласної державної адміністрації від 15.09.2-21 № 563 та Луцької районної державної адміністрації Волинської області від 16.09.2021 року № 187 запровадили карантинний режим на території місчта Луцька та населених пунктів Луцького району по регульованому шкідливому організму американський білий метелик (Hyphantria cunea Drury) та затверджено заходи з його локалізації та ліквідації.
З метою запобігання розповсюдження, своєчасній локалізації та ліквідації шкідливого організму Hyphantria cunea Drury інформуємо всіх землевласників, землекористувачів, суб’єктів господарювання про заходи проведення карантинних заходів з його ліквідації.
Американський білий метелик (АБМ) – надзвичайно шкідливий карантинний організм.
Гусениці шкідника повністю об’їдають листя на деревах, утворюють гнізда, обплітаючи гілки павутиною (характерна ознака). Таке пошкодження насаджень призводить до порушення процесів обміну у рослинах та їхнього ослаблення. Окремі рослини ослаблюються та гинуть, особливо при багаторазовому пошкодженні.
При запровадженні карантинного режиму в кожному районі розробили заходи з локалізації та ліквідації АБМ.
Батьківщиною американського білого метелика є Північна Америка. В Європу, а саме в Угорщину АБМ був завезений з Північної Америки у 1940 році. В Україні шкідник вперше виявлений у 1952 році у Закарпатській області.
Пошкоджує понад 250 видів плодових, декоративних, лісових та інших культур. Особливо сильно ушкоджує шовковицю, клен, горіх, яблуню, грушу, сливу, вишню, черешню, тополю та ін.
Метелик розвивається у двох генераціях. Літ першого покоління, що перезимувало, відбувається у травні, а другого – у липні-серпні.
Через кілька годин після спарювання самки відкладають яйця групами на нижню частину листків, укриваючи їх прозорим пушком.
В середньому плодючість самки – 400-800 яєць. Яйця розміром 0,6-0,7 мм, кулясті, гладенькі, блакитнуваті, іноді жовтуваті. На тривалість розвитку яєць та кількість гусениць, які з них відродились, значно впливає температура і вологість повітря. Найбільш сприятливими умовами є температура 20-25°С і відносна вологість повітря 70-80 %.
Масова поява гусениці, зазвичай, спостерігається вкінці травня (І покоління) та всередині серпня (II покоління).
Личинки що відродились, вже протягом перших годин починають пошкоджувати листя і будувати гніздо.
Дорослі гусениці спускаються по стовбуру дерева на землю і розповзаються в пошуку місця для залялькування. Вони можуть розповзатись на 20-25 м і далі від кормового дерева.
Відповідальність за дотриманням вимог законодавства у сфері карантину рослин щодо знищення карантинних організмів покладається на землевласників та землекористувачів, на території яких виявили карантинного шкідника.
Рекомендовані заходи боротьби:
1-ша декада травня – 1-ша декада червня виліт метелика першого покоління – використання світлових та феромонних пасток («самцевий вакуум», «дезорієнтація»).
2-га -3-тя декади травня яйцекладка шкідника – застосування комах-ентомофагів.
1-ша декада червня – 2-га декада липня відродження та линька гусені – збір та знищення гусениць, обрізка гілок з гніздами гусені (спалювання чи заливання окропом), обробка інсектицидами та біопрепаратами в період відродження гусениць згідно Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні.
1-ша декада липня – 3-тя декада липня заляльковування шкідника першого покоління – масовий вилов за допомогою ловчих поясів очищення дерев від нашарування кори, знищення рослинних решток.
2- га декада липня – 2-га декада серпня літ другого покоління шкідника – використання світлових та феромонних пасток («самцевий вакуум», «дезорієнтація»).
3-тя декади липня – 3-тя декада серпня яйцекладка шкідника – застосування комах-ентомофагів.
3-тя декади липня – 3-тя декада вересня відродження гусені другого покоління – збір та знищення гусениць, шляхом обрізки гілок з гніздами (спалювання чи заливання окропом), обробка інсектицидами та біопрепаратами в період відродження гусениць згідно Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні.
1-ша – 2-га декада вересня заляльковування шкідника другого покоління – масовий вилов за допомогою ловчих поясів, очищення дерев від нашарування кори, знищення рослинних решток, обкопування пристовбурових кіл.

Новини рубріки

Продовжили подачу кандидатів для призначення стипендій «Майбутнє Володимира»
14 травня 2025 р. 13:48

ВР ухвалила постанову про відзначення в місті 600-річчя з’їзду монархів у Луцьку
14 травня 2025 р. 13:36

У Луцьку на трьох автобусних маршрутах працюватиме новий перевізник
14 травня 2025 р. 13:28