вологість:
тиск:
вітер:
У НСЗУ змінили ромір штрафів для лікарень за неправомірну вимогу оплати лікування
Медичні заклади, які уклали договори з НСЗУ, сплачуватимуть штрафи за неправомірну вимогу оплати медпослуг при лікуванні пацієнтів.
Як повідомила під час спілкування з журналістами голова Національної служби здоровʼя Наталія Гусак, це передбачено змінами до постанови № 410 «Про договори про медичне обслуговування населення за Програмою медичних гарантій», повідомляє «Укрінформ».
«Штрафні санкції будуть за неправомірну вимогу оплати. Їх розмір становитиме за кожний факт 18 168 грн. Раніше вони складали 0,1% за цілий обсяг оплати за тим чи іншим пакетом. І це було несправедливо, тому що на прикладі одного закладу, який має найбільший договір з НСЗУ, за вимагання коштів вони б заплатили 74 грн за один випадок. Зараз ми привели у відповідність (ці суми - ред.). 18 тис. – це те, що можна буде стягувати в державний бюджет. Також (штрафні санкції - ред.) за внесення неправдивих даних в ЕСОЗ – 302 грн. Всі скарги, які надходять від пацієнтів, де встановлений факт щодо недостовірного внесення ЕМЗ (електронних медичних записів) – це 302 грн автоматично. Раніше це був знову ж таки відсоток від усіх оплат. Ненадання звіту було 0,5% від усіх надходжень, і це складали мільйони. Зараз ми теж (визначили розмір штрафу - ред.) – 18 168 грн», – зазначила Гусак.
Очільниця Нацслужби здоровʼя додала, що такі процеси, як верифікація, автентифікація, моніторинг, а також штрафні санкції були передбачені з самого початку трансформації системи охорони здоровʼя. Проте з різних причин не були реалізовані з 2018 року.
«Зараз ми на тій точці, що мусимо це реалізовувати. Це непопулярні рішення для системи – зробити все одночасно, але ми мусимо ...Ми вже починаємо переукладати договори, додаткові угоди для того, щоб почати нарешті застосовувати штрафні санкції. Коли ми бачимо, яка частина йде маніпуляцій і вимагання коштів від пацієнтів, то не можемо не реагувати на це системно, з точки зору тих інструментів, які були дозволені», – зазначила вона.
Водночас, додала Гусак, введення штрафних санкцій буде сигналом для тих медзакладів, які дотримуються вимог договору з НСЗУ.
«Насамперед це по-партнерськи до тих надавачів, які дотримуються умов договору. Вони теж порівнюють свою діяльність (з діяльністю інших медзакладів - ред.). І вони теж думають: «Ми це робимо, і ніхто не помічає, що у нас все прекрасно. А ті, хто не виконує умови договору, їх теж ніхто не помічає». Тому це частина справедливості», – зауважила Гусак.
За її словами, поки встановлюється факт порушення, НСЗУ може використовувати такий інструмент, як призупинення оплат.
«І ми будемо активно ним користуватися, тому що дисципліна, на жаль, виробляється не тільки позитивом», – сказала вона.
Гусак зауважила, що штрафні санкції будуть застосуватися за кожним фактом таких порушень.
«За кожним фактом. Тобто це постійна робота, вони (кошти - ред.) будуть надходити прямо в державний бюджет, це не повернення в межах звіту, це поповнення державного бюджету за невиконання договірних зобов'язань», – уточнила Гусак.
За її словами, можливість накладання штрафних санкцій буде з моменту переукладання додаткової угоди. «Це ми плануємо завершити до 1 червня», – наголосила Гусак.
Нагадаємо , Національна служба здоров'я України призупинила оплати 36 медичним закладам. Підставою стало ненадання цими лікарнями запитуваних обґрунтованих пояснень щодо ймовірного незабезпечення пацієнтів необхідними лікарськими засобами та медичними виробами за Програмою медичних гарантій.

Новини рубріки

На Львівщині зафіксували потужний снігопад. Відео
15 травня 2025 р. 22:40

У Луцьку ухвалили рішення про 44 місця платного паркування біля драмтеатру
15 травня 2025 р. 22:39

У Шацькій громаді оголосили збір для військових, які боронять кордони на Харківському напрямку
15 травня 2025 р. 22:32