Як працювала Волинська обласна рада у 2024-му: основне зі звіту Григорія Недопада

16 травня 2025 р. 13:09

16 травня 2025 р. 13:09


Попри обмежені повноваження в умовах воєнного стану та суттєве скорочення зовнішньої допомоги, Волинська обласна рада продовжила працювати у режимі постійної підтримки військових, медиків, освітян і соціально вразливих верств населення. Серед досягнень за минулий рік — сотні одиниць техніки для фронту, міжнародні проєкти з Чехією та Німеччиною, благодійні ініціативи та запуск унікального пілотного проєкту з психологічної реабілітації ветеранів.

Про це йшлося у звіті голови облради Григорія Недопада під час сесії Волинської обласної ради у п’ятницю, 16 травня. Журналісти ВСН виокремили основну інформацію з документу посадовця.

Впродовж четвертого року своєї діяльності Волинська обласна рада восьмого скликання конкретними справами підтвердила високий рівень компетентності та професіоналізму, - зазначено у звіті.

«Попри роботу в умовах дії воєнного стану в Україні, обмеженість у здійсненні повноважень щодо затвердження бюджету та регіональних програм, обласна рада зберегла свою дієздатність, працює над пошуком нових підходів та шляхів вирішення проблемних питань нашої області.

Чимало прийнятих депутатським корпусом рішень стосувалися функціонування закладів та підприємств спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, зокрема щодо призначення їх керівників, профільної та організаційної діяльності».

Упродовж звітного періоду на пленарних засіданнях сесій депутати схвалили 19 звернень до органів державної влади України вищого рівня, інших органів влади, установ та посадових осіб.

В умовах правового режиму воєнного стану бюджетні повноваження обласної ради значно обмежилися. Проте обранці волинської громади, застосовуючи різні важелі впливу та взаємодії з органами виконавчої влади в області, долучалися до вирішення питань фінансового забезпечення, насамперед у частині діяльності обласних комунальних закладів, реалізації заходів, передбачених регіональними програмами, співфінансування різних проєктів тощо.

Фінансове забезпечення за рахунок коштів обласного бюджету у 2024 році здійснювалося за такими пріоритетними напрямами :

  • підтримка військових частин і правоохоронних органів,
  • сімей військовослужбовців,
  • створення безпечних умов в обласних комунальних підприємствах та закладах,
  • виплата заробітної плати працівникам бюджетних організацій,
  • забезпечення розрахунків за комунальні послуги та спожиті енергоносії тощо.

У 2024 році продовжено системну роботу з підтримки Об’єднаних сил оборони, обласних комунальних закладів, соціально вразливих верств населення регіону.

«За звітний період різним підрозділам ЗСУ доправлено 2 повнопривідних авто, 1 санітарний автомобіль з реанімаційним устаткуванням,96 квадрокоптерів Mavic 3 Pro, 91 FPV-дрон, 4 засоби РЕБ, 4 термінали Старлінк, 5 генераторів різної потужності, автономні дизельні обігрівачі, прилади нічного бачення та інше військове спорядження, а також автошини, медикаменти, засоби гігієни та продукти харчування».

Обсяги допомоги іноземних партнерів суттєво скоротилися, тому до організації гуманітарних місій активно долучалися колективи закладів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області та бюджетних організацій, фінансування яких здійснюється за рахунок коштів обласного бюджету, працівники виконавчого апарату ради та місцеві благодійні фонди.

Григорій Недопад і його заступники взяли участь у 26 благодійних заходах зі збору коштів на потреби військових – молитовні сніданки, спортивні турніри, культурно-мистецькі події. Під час благодійного аукціону на укріплення кордону «Велика волинська стіна» очільник обласної ради надав для торгів один із лотів, за який було виручено 460 тисяч гривень.

З метою психологічної реабілітації ветеранів в області започатковано пілотний проєкт за підтримки шотландських благодійників, у рамках якого вже пройшли навчання перші 12 фасилітаторів – групових комунікаторів. У перспективі планується масштабування проєкту на решту регіонів країни.

«Досягнуто домовленостей з чеськими партнерами щодо реалізації грантового проєкту вартістю 3,3 млн євро для створення сучасного централізованого стерилізаційного відділення на базі Волинської обласної клінічної лікарні.

Досвід співпраці з Урядом Чехії уже має успішний результат – отримане освітлювальне та медичне обладнання, функціональні хірургічні столи допомагають волинським хірургам рятувати життя і повертати здоров’я пацієнтам».

З ініціативи голови обласної ради у співпраці з благодійними організаціями «Асамблея добрих справ», «Добра справа», реабілітаційним центром «Агапе», польськими партнерами з Сілезького регіонального відділення Товариства друзів дітей та благодійного фонду «Честь допомагати дітям» організовано літній відпочинок та оздоровлення для понад 260 дітей з родин загиблих, полонених та військовослужбовців. За домовленістю з німецьким благодійним фондом «Auslandshilfe Grünenplan e.V.» у рамках проєкту «Допомога Україні» спільно з Фондом національного розвитку придбано для потреб обласного притулку для дітей пасажирський мікроавтобус, потужну електроплиту, професійне кухонне обладнання, посуд та мийні засоби.

За сприяння обласної ради для цього притулку та Затурцівської і Заболоттівської спеціальних шкіл благодійники з БО «Карітас-Спес-Луцьк парафії св. Петра і Павла» передали 4 генератори потужністю 8-12 кВт. Ця благодійна організація бере шефство над Центром медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям, забезпечуючи на постійній основі потребу вихованців у молочних і фруктово-ягідних сумішах, засобах гігієни та догляду.

З повним звітом голови Волинської обласної ради можна ознайомитися за цим посиланням .

Як працювала Волинська обласна рада у 2024-му: основне зі звіту Григорія Недопада

Джерело: vsn.in.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua